Data modyfikacji:

PlayStation Plus vs Games with Gold - maj 2019

Porównanie majowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold. Która była lepsza?

OFERTA PLAYSTATION PLUS - MAJ 2019

W zeszłym miesiącu Sony postawiło na soulslike (The Surge) oraz survival (Conan Exiles). Tymczasem w maju zdecydowano się pójść w inne rejony branży gier, czego efektem jest udostępnienie chociażby pierwszej odsłony Overcooked. Część z was pewnie będzie kręcić nosem (w pełni zasłużenie), ponieważ spodziewaliście się produkcji z segmentu AAA, ale zapewniam, że warto dać tej grze szansę. Dzieło studia Ghost Town Games dostarcza niezwykle dużo zabawy dla całej rodziny albo paczki znajomych. Nie jest to tytuł z najwyżej półki, ale może służyć jako dobry "zabijacz" czasu.

What Remains of Edith Finch to z kolei produkcja, która skierowana jest raczej do wąskiego grona odbiorców. Studio Giant Sparrow już przy okazji świetnego The Unfinished Swan udowodniło, że interesuje ich przede wszystkim tworzenie gier bardziej ambitnych. Taką właśnie pozycją jest tytuł udostępniony w ramach PlayStation Plus. Gra jest symulatorem chodzenia, w trakcie którego poznajemy losy przeklętej rodziny na przestrzeni stu lat. Jest mrocznie, ciekawe i bardzo intrygująco.

PEŁNA LISTA GIER Z PLAYSTATION PLUS

1. Overcooked – PS4

2. What Remains of Edith Finch – PS4

 • Kup gry na PS4 w atrakcyjnych cenach
 • OFERTA GAMES WITH GOLD - MAJ 2019

  Internet szumnie ogłosił, że majowa oferta Games with Gold jest najgorszą w historii subskrypcji. Nie trudno się z tym zgodzić, ponieważ Microsoft nawet nie próbował zaskoczyć graczy przynajmniej jednym tytułem z segmentu Triple-A. Zamiast tego otrzymaliśmy przeciętną grą Marooners, której średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi zaledwie 58 punktów... Nie jest gra na którą czekaliśmy obgryzając paznokcie. To samo można napisać o The Golf Club 2. Produkcja HB Studios także nie wybija się w żadnym stopniu. Miłośnicy golfa z pewnością znajdą w niej coś atrakcyjnego, ale i nawet oni mogą mieć powody do kręcenia nosem.

  Na X360 jest równie słabo, co na Xboksie One. Posiadacze poprzedniej generacji (gry można odpalić na XONE dzięki wstecznej kompatybilności) otrzymali średnie Earth Defense Force: Insect Armageddon, które oprócz ciekawego konceptu nie oferuje raczej nic ciekawego. Aczkolwiek jeśli lubicie walczyć z wielkimi robalami, to pwyciągniecie z rozgrywki sporo frajdy. To samo można powiedzieć o Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley. Ot, prosta produkcja niezależna, która raczej nie sprawi, że ludzie wykupią dla niej subskrypcję.

  PEŁNA LISTA GIER Z GAMES WITH GOLD

  1. Marooners - XONE

  2. The Golf Club 2019 featuring PGA Tour - XONE

  3. Earth Defense Force: Insect Armageddon - X360, XONE

  4. Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley - X360, XONE

  PODSUMOWANIE

  Żadna z firm w tym miesiącu nie rozpieściła swoich użytkowników, stawiając głównie na gry niezależne. Oczywiście dobre indyki zawsze są w cenie, więc brak produkcji z segmentu AAA niekoniecznie musi wychodzić ofertom na gorsze. Sony pomimo mniejszych tytułów jakoś wybrnęło, gdyż wybrało dzieła, która cieszą się sporym uznaniem wśród graczy. Microsoft z kolei postawił na średniaki, dla których szkoda nawet zwalniać miejsce na dysku twardym. W tym miesiącu bez wątpienia lepsza jest oferta PlayStation Plus.

  UBIEGŁE MIESIĄCE:

  2019: STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃ

  2018:  STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃMAJ, CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ, WRZESIEŃ,  PAŹDZIERNIK, LISTOPAD , GRUDZIEŃ

  2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  Autor: Łukasz Morawski

  Autor: Łukasz Morawski