Data publikacji:

PlayStation Plus vs Games with Gold - styczeń 2019

Porównanie styczniowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold. Która była lepsza?

Poprzedni miesiąc może nie był dla subskrybentów zbyt okazały, ale mimo to, gracze i tak otrzymali kilka ciekawych kąsków. Zdecydowanie najatrakcyjniejszą produkcją udostępnioną w ramach grudniowych abonamentów była SOMA, która trafiła do oferty PlayStation Plus. Sprawdźmy zatem, jak Sony i Microsoft rozpoczęły nowy rok. Czy styczniowe rzuty będą w stanie zachęcić do przedłużenia abonamentu? Przekonajmy się!

 • Kup gry na PS4 w atrakcyjnych cenach
 • GRY PLAYSTATION PLUS - STYCZEŃ 2019

  Ubisoft to firma, która nie przestaje zaskakiwać. Wielu graczy nie lubi tego producenta za odtwórstwo ich produkcji, ale nie można mu odmówić sporadycznego próbowania z czymś nowym. Jednym z takich zaskoczeń była gra Steep, skupiająca swoją uwagę na zimowych sportach ekstremalnych. Tytuł ze względu na swój symulatorowy charakter był naprawdę wymagający, co znacząco odróżniało go od popularnej swego czasu marki SSX. Produkcja boryka się z pewnymi problemami, ale nie zmienia to faktu, że jest to dzieło idealne dla miłośników wyzwań i otwartych światów. Zdecydowanie warto sprawdzić, jeśli jeszcze nie mieliście ku temu okazji.

  Sony w styczniu postawiło na otwarte światy, ponieważ taki też oferuje kolejny tytuł, czyli Portal Knights. Gra studia Keen Games pod wieloma względami "inspiruje się" popularnym Minecraftem, zapożyczając od dzieła Mojang stylistykę oprawy graficznej oraz charakterystyczny crafting i parę innych elementów. Nie jest to gra wybitna, ale jeśli lubicie tego typu produkcje, to powinniście spędzić przy niej dobrze czas.

  Posiadacze PlayStation 3 mogą zacierać rączki, gdyż otrzymają Zone of the Enders HD Collection, czyli zbiór dwóch gier stworzonych przez Hideo Kojimę. Oba tytuł trochę się postarzały, ale warto dać im szansę, chociażby po to, żeby przekonać się, że ojciec serii Metal Gear Solid potrafił tworzyć także inne marki. Drugim tytułem dostępnym na poprzednią generację konsol jest remaster gry Amplitude. Za prace nad oryginałem odpowiadało studio Harmonix, mające na swoim koncie takie hiciory jak Guitar Hero czy Rockband. Amplitude również jest grą rytmiczną, tyle, że zamiast brać udział w koncertach, sterujemy statkiem kosmicznym, strzelającym w rytm muzyki do specjalnych pól na planszy.

  Posiadacze przenośnej konsoli PlayStation Vita nie zostali szczególnie rozpieszczeni. Dla handhelda przygotowano średniego japońskiego RGP-a, w którym akcja przedstawiona została w dwóch wymiarach oraz zręcznościową grę akcji z proceduralnie generowanymi lokacjami. Zarówno Fallen Legion: Flames of Rebellion, jak i Super Mutant Alien Assault można potraktować jako niezbyt potrzebne wypełniacze. Dobrze, że od marca Sony rezygnuje z tej platformy w PlayStation Plus.

  PEŁNA LISTA GIER Z PLAYSTATION PLUS

  1. Steep – PS4

  2. Portal Knights – PS4

  3. Zone of the Enders HD Collection – PS3

  4. Amplitude – PS3

  5. Fallen Legion: Flames of Rebellion – PS Vita, PS4

  6. Super Mutant Alien Assault  – PS Vita

  GRY GAMES WITH GOLD - STYCZEŃ 2019

  Jeśli czujecie się zawiedzeni tym, że głównym pełniakiem w styczniowym Games with Gold jest gra indie, to wstrzymajcie się trochę z ostatecznym osądem. Spróbujcie zagrać w Celeste, a zapewniam was, że szybko zakochacie się w tej produkcji. Ten niepozornie wyglądający tytuł oferuje niesamowicie dobrze zaprojektowaną rozgrywkę oraz ciekawą fabułę, która nie jest byle głupawą historyjką. Dodam tylko, że Celest zostało docenione przez graczy, wygrywając w aż dwóch kategoriach podczas gali The Game Awards 2018.

  Seria gier rajdowych WRC nigdy nie stałą na szczególnie wysokim poziomie. Ot, były to całkiem przyjemne tytuły, w których mogliśmy pojeździć po prawdziwych trasach, realnymi samochodami. Miałem okazję recenzować kilka odsłon tego cyklu i chyba właśnie WRC 6 wypadło najgorzej. Produkcja nie wprowadziła zbyt wielu zmian względem poprzedniczki, plus mocno odstawała poziomem od wydanych w podobnym czasie DiRT Rally i Sebastien Loeb Rally Evo. Jeśli lubicie rajdówki, to możecie zagrać, ale nie spodziewajcie się fajerwerków.

  Tak, pamieć was nie myli - Lara Croft and the Guardian of Light był już dostępny w ramach oferty Games with Gold. Polski oddział Xboksa tłumaczy to faktem, że było to dawno i wielu nowych użytkowników nie miało okazji pobrać wcześniej gry. Trochę tego nie kupuję, ponieważ jest to z kolei policzek w twarz dla osób, które opłacają abonament od jego początków. Jeśli natomiast chodzi o grę, to ta jest spoko, bardzo fajna odskocznia od głównych produkcji z serii Tomb Raider.

  Far Cry 2 był prawdopodobnie jedną z bardziej oryginalnych odsłon serii. Wielu graczom przeszkadzała jednak choroba głównego bohatera oraz kilka innych elementów, które zniknęły z późniejszych odsłon serii. Tytuł zalatuje już stęchlizną, ale na pewno warto go sobie odświeżyć. Może jeszcze kiedyś Ubisoft powróci do rozwiązań z tego tytułu.

  PEŁNA LISTA GIER Z GAMES WITH GOLD

  1. Celeste - XONE

  2. WRC 6 FIA World Rally Championship - XONE

  3. Lara Croft and the Guardian of Light - X360, XONE

  4. Far Cry 2 - X360, XONE

  PODSUMOWANIE

  Obie styczniowe oferty mają asy w rękawie, lecz żaden z dostępnych w PlayStation Plus tytułów, nie jest w stanie doskoczyć poziomem do Celeste. Wobec tego, pierwsze tegoroczne trofeum zmierza w stronę subskrypcji Games with Gold od Microsoftu.

  UBIEGŁE MIESIĄCE:

  2018: STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃMAJ, CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ

  2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  Autor: Łukasz Morawski

  Autor: Łukasz Morawski