Data modyfikacji:

Gry na słabego laptopa - najlepsze gry z małymi wymaganiami

Twórcy gier coraz częściej stawiają na piękną oprawę wizualną oraz technologiczne cuda. Osoby ze słabszymi komputerami mogą jedynie patrzeć z żalem na wodotryski współczesnych produkcji z segmentu AAA. Na szczęście do sprzedaży trafiają jeszcze tytuły, w które można grać na przedpotopowym laptopie. Zapraszam do zestawienia gier z małymi wymaganiami sprzętowymi.

Fajne gry na słabego laptopa:

  1. Cuphead
  2. We. The Revolution
  3. Hollow Knight
  4. Truberbrook
  5. Irony Curtain: From Matryoshka with Love
  6. Darkest Dungeon
  7. Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści
  8. Stardew Valley
  9. Dead Cells
  10. Mount & Blade: Warband

Poznajcie dobre gry z małymi wymaganiami

Cuphead

Studio MDHR przygotowało klasycznego dwuwymiarowego shoot’em upa, który zachwyca zarówno rozgrywką, jak i gameplayem. Nie jest to jednak tytuł dla osób, które boją się wysokiego poziomu trudności. Cuphead potrafi zajść za skórę, ale koniec końców, to bardzo wciągająca gra.

We. The Revolution

Rodzima produkcja, która idealnie nadaje się na bardzo słabego laptopa. Studio Polyslash przygotowało nietypową grę prawniczą, której akcję osadzono w trakcie rewolucji francuskiej. Na szczególną oprawę zasługuje grafika stylizowana na kubizm.

Hollow Knight

Dzieło studia Team Cherry to pozycja obowiązkowa dla miłośników metroidvanii i dwuwymiarowych platformówek. Hollow Knight rzuca graczy w niebezpieczny świat, którego podziemia skrywają wiele niebezpiecznych sekretów.

Truberbrook

Amerykański fizyk trafia do małej niemieckiej wioski. Po dotarciu do hotelu zostaje okradziony przez tajemniczego jegomościa. W tym momencie zaczyna się przygoda Tanhausera, która wykroczy poza inne wymiary i granice absurdu. Jest ciekawa historia, sporo humoru i ładna grafika. Czego chcieć więcej?

Irony Curtain: From Matryoshka with Love

Zabawna polska gra przygodowa typu point’n’click od studia Artifex Mundi. W Irony Curtain wcielamy się w postać zakręconego dziennikarza, będącego wielkim miłośnikiem komunistycznego państwa Matryoshka. Po dotarciu za żelazną kurtynę szybko przekonuje się, że nie jest to kraj tak piękny, jak mogłoby się wydawać.

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon to przykład gry horroru z małymi wymaganiami, która może sprawić, że wyłysiejecie. Nie ze strachu, ale z powodu bardzo wysokiego poziomu trudności. Dzieło Red Hook Studios spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród graczy, dlatego, jeśli nie boicie się śmierci, to koniecznie zdobądźcie swój egzemplarz gry.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Na słabym laptopie raczej nie odpalicie Dzikiego Gonu. Posiadacze gorszego sprzętu mogą natomiast poznać inną historię osadzoną w wiedźmińskim uniwersum. Wojna Krwi to połączenie RPG-a z grą karcianą, w której akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego.

Stardew Valley

Mało kto pamięta już o cudownej serii Harvest Moon. Obecnie marka została wyparta przez klimatyczne Stardew Valley. To właśnie produkcja studia Concerned Ape może obecnie pochwalić się mianem najlepszej gry farmerskiej. Przyjemny, bardzo odprężający tytuł, zapewniający dobrą zabawę na wiele godzin.

Dead Cells

Kolejny w tym zestawieniu reprezentant gier spod znaku metroidvanii. Dead Cells ponadto jest typowym roguelikem, gdzie mapy są generowane losowo. Oznacza to, że każda rozgrywka może być inna, co znacząco wydłuża czas spędzony na graniu.

Mount & Blade: Warband

Warband może nie należy do najnowszych gier, ale w tym przypadku nie jest to w ogóle istotne. Mount & Blade już w dniu premiery wyglądał brzydko, jednak nadrabiał świetnie zaprojektowanym gameplayem.