Data publikacji:

Najlepsze gry PlayStation VR

Biblioteka gier PlayStation 4 jest na tyle duża, że każdy posiadacz konsoli z pewnością znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jeśli jednak szukacie w wirtualnej rozrywce czegoś świeżego, to koniecznie powinniście zaopatrzyć się w gogle PlayStation VR. Dzięki temu otworzycie bramę do setek mniej lub bardziej dopracowanych produkcji, które pozwolą wam wsiąknąć w świat gier, jak nigdy dotąd. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym grom VR dostępnym na PS4.

najlepsze gry vr

Najlepsze gry PlayStation VR

Gry do zestawienia dobierałem na podstawie ocen w serwisie Metacritic oraz wedle własnych preferencji. Wbrew opinii wielu graczy, na PlayStation VR dostępnych jest multum fantastycznych tytułów, dlatego na liście mogą nie znaleźć się wasze ulubione tytuły. Jeśli jednak dopiero zaczynacie przygodę z wirtualną rzeczywistością, to koniecznie powinniście sprawdzić poniższe dzieła.

  1. Astro Bot Rescue Mission
  2. Beat Saber
  3. Blood & Truth
  4. Dreams
  5. Farpoint
  6. Gran Turismo Sport
  7. Marvel’s Iron Man VR
  8. Resident Evil 7 Biohazard
  9. Tetris Effect
  10. Until Dawn: Rush of Blood

Sprawdź także, jakie są najlepsze gry dla dzieci na PlayStation 4.

Astro Bot Rescue Mission

Na poszczególnych konsolach PlayStation od zawsze można było grać w ciekawe platformówki. To właśnie one wyznaczały trendy na następne lata. Nie inaczej jest z autorskim projektem Sony, który w pełni wykorzystał możliwości technologii PlayStation VR i kontrolerów DualShock 4.

W Astro Bot Rescue Mission gracze wcielają się w tytułowego robota, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionych przyjaciół. Akcję obserwujemy z góry i niczym w klasycznych grach przygodowych bierzemy udział w etapach zręcznościowych, a także musimy rozwiązywać proste łamigłówki.

Beat Saber

Dzieło studia Hyperbolic Magnetism to zdecydowanie jedna z lepszych gier rytmicznych ostatnich lat. Założenia rozgrywki są niezwykle proste, ale osiągnięcie satysfakcjonujących wyników na wysokich poziomach trudności już nie.

W Beat Saber gracze przy użyciu kontrolerów PlayStation Move operują dwoma mieczami świetlnymi, z pomocą których trzeba niszczyć w odpowiedniej konfiguracji nadlatujące klocki. Przygotujcie wodę i ręcznik, bo ta gra wyciągnie z was wszystkie poty!

Blood & Truth

Produkcja studia SIE London jest idealnym dowodem na to, że na PlayStation VR również można grać w pełnoprawne tytuły, które w niczym nie odstają od klasycznych wysokobudżetowych gier. W przypadku rewelacyjnego Blood & Truth VR mamy do czynienia z dynamiczną strzelanką, oferującą niezwykle dopracowany gameplay, ciekawą fabułę oraz bardzo ładną oprawę wizualną. Korzystanie z broni w tej grze to poezja – zwłaszcza, gdy połączymy to z przemieszczaniem się po planszy i ukrywanie za osłonami.

Dreams

Nazwanie Dreams grą wideo byłoby delikatnym niedopowiedzeniem, ponieważ w tym przypadku mamy bardziej do czynienia z rozbudowanym narzędziem. Z jego pomocą gracze mogą tworzyć autorskie projekty, a następnie dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Początkowo w dzieło Media Molecule można było grać wyłącznie na telewizorze, lecz jedna z aktualizacji umożliwiła uruchomienie produkcji na goglach wirtualnej rzeczywistości. Projektowanie poziomów jest teraz jeszcze przyjemniejsze!

Farpoint

Farpoint to wciągający, kosmiczny shooter, w którym gracze trafiają na niezbadaną planetę i za wszelką cenę muszą walczyć o przeżycie. Niczym w Starship Troopers musimy mierzyć się z groźnymi, insektopodobnymi istotami, nie przejawiającymi sympatii do rozbitków.

Siłą Faproint jest to, że gra nie tylko została zaprojektowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości, ale stworzono na jej potrzeby specjalny kontroler PS VR Aim Controller, który w znacznym stopniu zwiększa przyjemność strzelania z karabinu czy strzelby.

Gran Turismo Sport

Technologia VR zdecydowanie częściej powinna romansować z grami wyścigowymi, bo jest to jeden z lepszych sposobów, żeby docenić możliwości wirtualnej rzeczywistości.

W Gran Turismo Sport VR można grać przyjemnie nawet z pomocą pada, lecz zdecydowanie zalecałbym podłączenie do konsoli kierownicy z funkcją Force Feedback. Poziom immersji wzrasta wtedy do niebotycznych rozmiarów, a gracze mogą poczuć się, jakby faktycznie kierowali superszybkimi autami.

Marvel’s Iron Man VR

Tradycyjne strzelanki was nudzą? A co powiecie na strzelanie w przestrzeni powietrznej i jednoczesne kontrolowanie swojej pozycji, aby nie wpaść do wody lub rozbić się o ląd? Właśnie takich atrakcji dostarczy wam produkcja studia Camouflaj, w której wcielicie się w jednego z bardziej rozpoznawalnych członków Avengers, czyli Tony’ego Starka.

Twórcy Iron Man VR nie tylko zadbali o dynamiczną rozgrywkę, ale również umożliwili graczom zabawę najróżniejszymi gadżetami znajdującymi się w zbroi głównego bohatera.

Resident Evil 7 Biohazard

Osoba, która opracowała technologię VR, z pewnością była fanem horrorów. Bo jaki inny gatunek nadaje się najlepiej do wirtualnej rzeczywistości, niż opowieści grozy?

Jeżeli nie macie problemów sercowych i lubicie się bać, to obowiązkowo musicie sprawdzić Resident Evil 7 na PlayStation VR. Gra sporo na tym zyskuje i momentami jest autentycznie przerażająca. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

Tetris Effect

Korzystanie z googli PlayStation VR przy okazji Tetris Effect nie wywraca rozgrywki do góry nogami, lecz zdecydowanie pozwala na jeszcze lepsze wsiąknięcie w fantastyczny klimat tej produkcji. Studio Resonair położyło ogromny nacisk na warstwę graficzną, która prezentuje się oszałamiająco. Obraz i efekty wizualne idealnie zgrywają się z gameplayem, co daje niezapomniane wrażenia estetyczne.

Until Dawn: Rush of Blood

Rush of Blood to kolejny horror na liście, który w przeciwieństwie do Resident Evil 7, stawia na szaloną akcję, a nie powolne budowanie klimatu. W tej odsłonie Until Dawn gracze siadają w wagoniku i przemierzają coraz to bardziej pokręcone lokacje, pełne wyskakujących znienacka upiorów czekających na odstrzelenie. Był to jeden z pierwszych tytułów dostępnych na PS VR, a w ogóle się nie zestarzał.