Sprzęt komputerowy. Nowe technologie

smart glasses

Okulary Ray-Ban Meta. Czym są smart glasses?

2024-06-11
Tak zwane inteligentne okulary (ang. smart glasses lub smartglasses) to kategoria mobilnych urządzeń, o których zrobiło się na chwilę głośno około dekadę temu, wraz z wprowadzeniem na rynek prototypowych okularów Google Glass. Po ich wycofaniu ze sprzedaży o sprzęcie tego typu zrobiło się dość cicho, choć wielu obserwatorów i insiderów branży technologicznej wierzy w to, że są one kolejnym gadżetem, który podbije serca konsumentów. Liczą oni także, że staną się źródłem pokaźnych zysków dla producenta, któremu uda się rozwiązać wiele problemów natury technicznej.
PS5 vs PC

PS5 vs PC. Jaki komputer jest porównywalny do PlayStation 5?

2024-06-06
Sprawdźmy, jakie podzespoły będą musiały znaleźć się w pececie, żeby odpowiadały tym umieszczonym wewnątrz konsoli PlayStation 5.
porównanie dysków ssd

Porównanie dysków SSD dla gamingowych PC. Jakie są najlepsze opcje?

2024-05-06
Dzięki swojej szybkości i niezawodności dyski SSD całkowicie wyparły już z komputerów graczy tradycyjnej magnetyczne napędy HDD, które obecnie używane są prawie wyłącznie do celów archiwizacyjnych. Wiele najnowszych tytułów wymaga nawet, aby dla optymalnego działania zainstalować je na SSD. Podpowiadamy, jakimi modelami powinni zainteresować się fani elektronicznej rozrywki.
karta dźwiękowa dla graczy

Jakie są najlepsze karty dźwiękowe dla graczy?

2024-04-30
Karty dźwiękowe dostępne na rynku dzielimy na trzy podstawowe kategorie – zintegrowane, wewnętrzne i zewnętrzne. Omówmy zatem charakterystykę każdej z nich z punktu widzenia fanów elektronicznej rozrywki.
najlepsze biurko gamingowe

Jakie będzie najlepsze biurko gamingowe? Czy zwykłe biurko sprawdzi się dla gracza?

2024-04-24
O ile gracze byli niegdyś skazani na najprostsze meble biurowe i szkolne, dziś producenci oferują już serie mebli gamingowych odpowiadających w dużej części na ich potrzeby. Radzimy zatem, jak znaleźć najlepsze biurko gamingowe.
gadżety dla graczy

Jakie gamingowe gadżety warto mieć?

2024-04-22
Jeżeli poszukujesz interesującego prezentu dla gracza, który poprawi komfort zabawy i przyniesie sporo frajdy, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy listę najpopularniejszych akcesoriów gamingowych, które powinny spodobać się zarówno niedzielnym, jak i najbardziej zapalonym fanom elektronicznej rozrywki. Gadżety te dostępne są w różnej cenie, sprawdzą się więc jako prezenty wręczane przy dowolnej okazji.
jaka karta graficzna do AI

Jaka karta graficzna do AI?

2024-04-19
Choć najpopularniejsze serwisy AI dostępne dla przeciętnego konsumenta, działają zdalnie w chmurze często na zasadzie płatnej subskrypcji, wiele osób zainteresowanych potencjałem sztucznej inteligencji i sieci neuronowych testuje i trenuje algorytmy AI lokalnie na własnych komputerach.
jaki laptop lenovo

Jaki laptop gamingowy Lenovo? Które modele są warte uwagi?

2024-04-17
Lenovo jest jednym z czołowych producentów laptopów. Marka oferuje komputery w różnych segmentach cenowych, skupiając się jednak w dużej mierze na najpopularniejszych urządzeniach do codziennego i biurowego użytku, z którymi jest najczęściej kojarzona przez konsumentów.
chłodzenie procesora

Chłodzenie gamingowego PC. Jak to zrobić dobrze? Porównanie systemów chłodzenia

2024-04-15
Odpowiednio dobrany system chłodzenia pozwala zachować bezpieczną temperaturę jego kluczowych podzespołów. Ma on szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku pecetów przeznaczonych do grania, są one bowiem wystawione na największe obciążenie komponentów, takich jak procesor lub karta graficzna.
laptop 17 cali

Jaki laptop 17 cali? Ranking polecanych dużych laptopów

2024-04-10
Po laptopy z największymi ekranami sięgają głównie profesjonaliści oraz zagorzali gracze. Przedstawiamy informacje na temat tej klasy komputerów oraz ranking laptopów 17 cali.
laptop gamingowy vs handheld

Laptop gamingowy czy handheld – co lepsze?

2024-03-29
Dawniej gaming w naszym kraju był głównie utożsamiany z komputerami stacjonarnymi, ale później coraz bardziej zaczęliśmy przekonywać się do konsol. Okazuje się, że to nie wszystkie opcje, jakie nam pozostały. Do wyboru mamy jeszcze wysokiej klasy laptopy gamingowe oraz handheldy, które stanowią dla nich bardzo ciekawą alternatywę. Który sprzęt w takim razie powinniście wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części tekstu.
jaka biała klawiatura gamingowa

Biała klawiatura gamingowa – polecane modele

2024-03-28
Sprzęt gamingowy zazwyczaj dostępny jest w czarnym kolorze. A co powiecie na to, że wcale nie trzeba ograniczać się wyłącznie do ciemnych barwa? W tym zestawieniu przedstawię wam kilka propozycji bardzo dobrych białych klawiatur gamingowych, które dodadzą charakteru waszemu kącikowi gracza.