Data publikacji:

PlayStation Plus vs Games with Gold - grudzień 2018

Porównanie grudniowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold. Która była lepsza?

Ubiegły miesiąc był naprawdę solidny. Zarówno jedna, jak i druga strony wyskoczyła z tytułami, które z pewnością powinny przypaść szerszej grupie odbiorców do gustu. Microsoft zaskoczył rewelacyjnym Battlefield 1, natomiast Sony uraczyło nas odrobiną japońszczyzny (Yakuza: Kiwami), zmieszaną z polską przyprawą (Bulletstorm). Czy tym razem jest równie dobrze? Sprawdźmy to!

 • Kup gry na PS4 w atrakcyjnych cenach
 • OFERTA PLAYSTATION PLUS - GRUDZIEŃ 2018

  Pierwszym głównym tytułem w najnowszym PlayStation Plus będzie świetny horror SOMA. Dawid miał okazję recenzować tytuł na premierę i był nim wtedy zachwycony. W efekcie, nie omieszkał wystawić grze praktycznie maksymalnej noty końcowej. Mogę podpisać się pod jego zdaniem "rencyma" i nogami, ponieważ studio Frictional Games faktycznie odwaliło kawał dobrej roboty. Jeśli graliście w ich Amnesia: Mroczny Obłęd, to wiecie z jaką jakością gry macie do czynienia. Tyle, że tu jest jeszcze lepiej. Gorzej natomiast będzie z kolejną produkcją, czyli OnRush. Gra miewa mocne strony, ale dosyć szybko się od niej odbiłem. Mimo wszystko, wrzucenie jej do Plusa może zapewnić jej drugi żywot, zwłaszcza, że gracze lubią hero shootery. Tyle, że w tym przypadku zamiast strzelanki, mamy dosyć nietypowe wyścigi. Na pewno warto sprawdzić.

  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony grami, jakie dostępne będą na platformach pobocznych. Posiadacze PlayStation 3 otrzymają fajnie wyglądającą side-scroolową strzelankę Steredenn, przywodzącą na myśl kultowe R-Type. Oprócz tego, do ich biblioteki gier dołączy visual novela Steins;Gate. W Polsce tego typu gry nie cieszą się zbyt dużym uznaniem, ale warto spróbować, zwłaszcza, że ten tytuł jest wciągającym thrillerem. Posiadaczy PlayStation Vita i miłośników metroidvanii zadowoli z pewnością wrzucenie do Plusa gry Iconclasts. Produkcję można również odpalić na PS4. Na Vicie natomiast pojawi się dodatkowo rewelacyjne Papers, Please. Ten tytuł musicie koniecznie sprawdzić, zdecydowanie nie będziecie zawiedzeni.

  PEŁNA LISTA GIER Z PLAYSTATION PLUS

  1. SOMA – PS4

  2. OnRush – PS4

  3. Steredenn – PS3

  4. Steins;Gate – PS3

  5. Iconclasts – PS Vita, PS4

  6. Papers, Please  – PS Vita

  OFERTA GAMES WITH GOLD - GRUDZIEŃ 2018

  Battlefield 1 mógł rozochocić subskrybentów Games with Gold, ale Microsoft szybko postanowił sprowadzić swoich fanów na ziemię. Grudniowa oferta niestety nie prezentuje się tak różowo, jak listopadowa. Q.U.B.E. 2 to całkiem sympatyczna gra logiczna, która spotkała się raczej z ciepłym przyjęciem wśród graczy. Nie jest to jednak produkcja, o jakiej marzyłby każdy gracz. Warto sprawdzić, lecz nie nastawiajcie się na niezwykłą przygodę. Taką otrzymacie na pewno w Never Alone, rewelacyjnym indyku. Gra była już kiedyś dostępna w abonamencie PlayStation Plus, dzięki czemu miałem okazję ją ukończyć. Nie jest to bardzo rozbudowany tytuł pod względem gameplayu, ale ma ciekawą, poruszającą fabułę.

  Posiadacze konsoli Xbox 360 otrzymają drugą odsłonę Dragon Age, która mi osobiście bardzo nie przypadła do gustu. Nie chodzi nawet o to, że miała ograniczony obszar działania, ale po prostu była jakaś taka... dziwna. To już lepiej lata temu bawiłem się przy Mercenaries: Playground of Destruction. Marka miała ogromny potencjał, a destrukcja otoczenia w tej części robiła ogromne wrażenie. Teraz grafika może kłuć w oczy, ale i tak warto sprawdzić. Należy też nadmienić, że obie gry odpalicie na XONE dzięki wstecznej kompatybilności.

  PEŁNA LISTA GIER Z GAMES WITH GOLD

  1. Q.U.B.E. 2 - XONE

  2. Never Alone - XONE

  3. Dragon Age II - X360, XONE

  4. Mercenaries: Playground of Destruction - X360, XONE

  PODSUMOWANIE

  Oferta Microsoftu nie jest zła, ale zdecydowanie brakuje jej przynajmniej jednego dużego tytułu, który podciągnąłby jej jakość do góry. Z kolei, Sony zaserwowało graczom świetny horror SOMA oraz całkiem ciekawe OnRush. Ponadto, na PS Vita będzie Papers, Please - dla samej tej gry warto przedłużyć subskrypcję. W tym miesiącu zwycięstwo odnosi oferta PlayStation Plus.

  UBIEGŁE MIESIĄCE:

  2018: STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃMAJ, CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD

  2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  Autor: Łukasz Morawski

  Autor: Łukasz Morawski