Data publikacji:

Games with Gold vs PlayStation Plus - luty 2018

Kto wygrał w tym miesiącu?

Microsoft całkiem nieźle rozpoczął 2018 rok i wychodzi na to, że kontynuuje ten trend. Gry, które trafią w lutym do oferty Games with Gold stoją na całkiem niezłym poziomie, aczkolwiek nadal nie mamy co liczyć na tytuł AAA. Miłym akcentem jest polski Shadow Warrior od warszawskiego studia Flying Wild Hog. Produkcja była całkiem przyjemny remakiem tytułu z 1997 roku, jednakże twórcom dopiero w kontynuacji udało się wykorzystać potencjał marki. Mimo to, pierwszą część również warto sprawdzić, zwłaszcza jak jest "za darmo". To samo można w sumie powiedzieć o Assassin's Creed Chronicles: India. Niby gra jest w porządku, ale tylko w przypadku, gdy nie musimy wydawać na nią dodatkowej kasy. Wtedy lepiej przeznaczyć pieniądze na coś znacznie lepszego.

Miłośnicy samochodówek i serii Burnout z pewnością ucieszą się na wieść, że w lutym otrzymają także rewelacyjne Split/Second. Tytuł ma już swoje lata, ale nadal potrafi dawać mnóstwo frajdy - destrukcja otoczenia robi równie duże wrażenie, co w dniu premiery. Zestawienie z tego miesiąca byłoby można nazwać w pełni udanym, gdyby nie wypierdek pokroju Crazy Taxi. Starsi gracze z pewnością kojarzą tę pokręconą markę, aczkolwiek wersja z 2010 roku powinna zostać dawno temu zapomniana. Zalecam zlekceważenie obecności tej gry, lepiej poświęcić czas na którąś z wcześniej wymienionych produkcji.

GRY DOSTĘPNE W GAMES WITH GOLD

Shadow Warrior (XONE) – 2014

Ocena na Metacritic: 74/100

Assassin's Creed Chronicles: India (XONE) – 2016

Ocena na Metacritic: 64/100

Split/Second (X360, XONE) – 2010

Ocena na Metacritic: 82/100

Crazy Taxi (X360, XONE) – 2010

Ocena na Metacritic: 59/100

UBIEGŁE MIESIĄCE:

2018: STYCZEŃ

2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

 

Ubiegły miesiąc była dla posiadaczy PlayStation Plus niezwykle łaskawy, czego niestety nie można powiedzieć o lutowym rzucie. W miejsce bardzo dobrego Deus Ex: Rozłam Ludzkości wskoczy cieniuteńki Knack, będący jednym z tytułów startowych platformy PlayStation 4. Pierwsza część była jednak mizerną platformówką, które dawała radość wyłącznie w kooperacji z innym graczem. Świetnie sprawdza się zatem do wspólnego grania ze swoimi pociechami. Zamiast tracić czas na Knacka, lepiej od razu sięgnąć po cudowne RiME, nad którym rozpływałem się swego czasu w recenzji. Produkcja hiszpańskiego studia Tequila Works oferuje przepiękną podróż, pełną fantastycznych wydarzeń oraz masy wzruszeń. Idealna propozycja dla fanów The Last Guardian.

Stał się prawdziwy cud, ponieważ Sony w końcu zrezygnowało z wrzucania do PlayStation Plus gry To Jesteś Ty. Szkoda tylko, że w to miejsce nie wskoczył żaden inny tytuł wspierający funkcję PlayLink. Powróciło natomiast StarBlood Arena, wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości, co oznacza, że w grę można grać wyłącznie jeśli posiadamy gogle PS VR. Wróćmy jednak do naszej rzeczywistości i sprawdźmy, co dostaniemy na PS3 - niestety sam paździerz. Zarówno Spelunker HD i Mugen Souls Z to tytuły, które można traktować wyłącznie jako zapychacze. Nie traćmy więc na nie czasy i lećmy dalej.

Na szczęścia sytuacja w przypadku PlayStation Vita prezentuje się trochę lepiej. Co prawda, Exile's End nie jest jakimś wybitnym dziełem, ale to przyjemna platformówka 2D, która została stworozna wyłącznie przez jedną osobę. Jeśli spojrzymy na to z tej perspektywy, będziemy w stanie wybaczyć produkcji pewne niedoskonałości. Bardzo dobrze prezentuje się natomiast Grand Kingdom, w które będzie można zagrać także na PlayStation 4. Produkcja studia MonochromeCorp to turowy japoński RPG z przyjemną dla oka ręcznie rysowaną oprawą graficzną i ciekawie zrealizowanymi starciami. Fani gatunku z pewnością docenią ten tytuł.

GRY DOSTĘPNE W PLAYSTATION PLUS

Knack (PS4) – 2013

Ocena na Metacritic: 54/100

RiME (PS4) – 2017

Ocen na Metacritic: 80/100

StarBlood Arena (PS VR) – 2017

Ocena na Metacritic: 68/100

Spelunker HD (PS3) – 2010

Ocena na Metacritic: 56/100

Mugen Souls Z (PS3) – 2014

Ocena na Metacritic: 57/100

Exile's End (PS Vita) – 2016

Ocena na Metacritic: 63/100

Grand Kingdoms (PS Vita, PS4) – 2016

Ocena na Metacritic: 78/100

PODSUMOWANIE

Jestem zawiedziony tym, jak bardzo Sony odpuściło w tym miesiącu. Większość udostępnionych tytułów pozostawia wiele do życzenia i jedynie RiME jest produkcja godną waszej uwagi. Niestety, dzieło Tequila Works to za mało żeby przebić ofertę, w której znajdują sie takie tytuły jak Shadow Warrior czy Split/Second. W takim razie, lutowy pojedynek zwycięża oferta Games with Gold.

UBIEGŁE MIESIĄCE:

2018: STYCZEŃ

2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

 

Autor: Łukasz Morawski