Data publikacji:

PlayStation Plus vs Games with Gold - luty 2019

Porównanie lutowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold. Która była lepsza?

OFERTA PLAYSTATION PLUS - LUTY 2019

W ubiegłym miesiącu Sony udostępniło świetny horror SOMA, przy którym miło spędziłem dwa wieczory. Wszystko wskazuje na to,  ze ponownie pobiorę gry z PlayStation Plus, ponieważ pierwszym głównym pełniakiem będzie całkiem udane For Honor. Dzieło Ubisoftu co prawda nie spotkało się z bardzo dużym uznaniem, jak początkowo planowano, ale gra i tak odniosła całkiem niezły sukces. Od premiery minął już ponad rok, a o produkcji cały czas gdzieś się wspomina, co o czymś z pewnością świadczy. Tytuł jest też cały czas wspierany przez producenta, dlatego po otrzymaniu podstawki "za darmo", łatwiej będzie zainwestować w DLC. Oprócz tego, Sony przygotowało kolejną atrakcję pod postacią kompletnego pierwszego sezonu Hitmana. Osobiście, wolę poprzednie odsłony przygód Agenta 47, ale przy odcinkowym wydaniu również bawiłem się naprawdę nieźle. Tytuł daje graczowi ogromną swobodę działania, co z pewnością powinno się spodobać miłośnikom nieliniowych gier.

Luty jest ostatnim miesiące, w którym do PlayStation Plus trafią gry z PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Od marca wydawca skupi się wyłącznie na obecnej generacji konsol, co może nieść za sobą jeszcze lepsze pełniaki. Tymczasem, Sony żegna się z wysłużoną "trójką" w wielkim stylu, udostępniając czwartą odsłonę Metal Gear Solid. To właśnie dla tej produkcji wiele osób zdecydowało się w ogóle na zakup PS3. Sam zaliczam się do tego grona, dlatego z chęcią po latach przypomnę sobie hiciora Hideo Kojimy. Pozostałe tytuły nie napawają już takim optymizmem. Davekick to taka sobie śmieszkowa bijatyka, w której walczymy wyłącznie za pomocą kopniaków. Gunhouse szczerze mówiąc nie znam, ale trochę przerażają mnie gameplaye. Mimo to, na pewno spróbuję, żeby odkurzyć Vitę. Rogue Aces również nie jest grą, o jakieś śnilibyśmy nocami. Mimo to, tytuł sprawdza się doskonale podczas nudnych przejażdżek autobusem lub pociągiem.

PEŁNA LISTA GIER Z PLAYSTATION PLUS

1. For Honor – PS4

2. Hitman: The Complete First Season – PS4

3. Davekick – PS3, PS Vita

4. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots – PS3

5. Gunhouse – PS Vita, PS4

6. Rogue Aces  – PS Vita

 • Kup gry na PS4 w atrakcyjnych cenach
 • OFERTA GAMES WITH GOLD - LUTY 2019

  Pamiętam, jak jeszcze kilka miesięcy temu, Xbox Polska darło łachy z PlayStation za wrzucanie do oferty wyłącznie indyków. Tymczasem, w ofercie Games with Gold po raz kolejny jako główne pełniaki mamy produkcje niezależne. Osobiście, tak stan rzeczy bardzo mi odpowiada, ponieważ dzięki temu sporo osób przynajmniej usłyszy o wielu bardzo dobrych tytułach, która znikają w mediach przez zalew gier AAA. Bloodstained: Curse of the Moon nie będzie grą dla każdego, chociażby ze względu na oprawę wizualną, która nie jest pixel artem, lecz stuprocentowym odwzorowaniem grafiki ze starych konsol. Miłośnicy Castlevanii będą z kolei zachwyceni, ponieważ tytuł na każdym kroku czerpie z dorobku klasyka Konami. Szkoda tylko, że druga produkcja nie jest już tak dobra. Super Bomberman R próbował grać na nostalgii, lecz coś poszło nie tak. Rozgrywka trochę wieje nudą, ale przynajmniej można bawić się w kilka osób na jednej konsoli.

  Kiedy nie wiesz co wrzucić do oferty, zawsze z pomocą przyjdzie jedna z setek odsłon Assassin's Creed. Udostępniona w Games with Gold część o podtytule Rogue nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem graczy, którzy już wtedy zaczynali odczuwać zmęczenie formułą. Ot, gra stanowiła jedynie ciekawostkę dla wiernych fanów marki, a dla reszty była wyłącznie kolejnym odcinkiem tasiemca. W Microsofcie zatrudnili chyba archeologia, ponieważ drugi tytuł na Xboksa 360 to już prawdziwa skamielina, która zadebiutowała jeszcze na pierwszej konsoli giganta z Redmond. Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy to tytuł jak najbardziej godny ogarnia, lecz obstawiam, że zainteresowani, dawno zdążyli to zrobić. Wszakże od premiery minęło ponad piętnaście lat.

  PEŁNA LISTA GIER Z GAMES WITH GOLD

  1. Bloodstained: Curse of the Moon - XONE

  2. Super Bomberman R - XONE

  3. Assassin's Creed: Rogue - X360, XONE

  4. Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy - X360, XONE

  PODSUMOWANIE

  Choć moje serduszko mocno zabiło w stronę Bloodstained: Curse of the Moon, to muszę przyznać, że to właśnie Sony odwaliło kawał dobrej roboty. Nie dosyć, że w lutym otrzymamy dwie naprawdę solidne produkcje na PlayStation 4, to na dodatek na "trójkę" wpadną ostatnie przygody Solid Snake'a. Kolejną ważną informacją jest to, że w PlayStation Plus zostanie zwiększony limit na zapisy w chmurze do 100 GB. W związku z tym, złote trofeum leci do Sony.

  UBIEGŁE MIESIĄCE:

  2019: STYCZEŃ

  2018:  STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃMAJ, CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ, WRZESIEŃ,  PAŹDZIERNIK, LISTOPAD , GRUDZIEŃ

  2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

  Autor: Łukasz Morawski

  Autor: Łukasz Morawski