Data publikacji:

Games with Gold vs PlayStation Plus - październik 2018

Kto wygrał w tym miesiącu?

GRY DOSTĘPNE W GAMES WITH GOLD (rozwiń listę)

1. Overcooked - XONE

2. Victor Vran - XONE

3. Stuntman: Ignition - X360, XONE

4. Hitman: Blood Money - X360, XONE

W ubiegłym miesiącu Sony poleciało z grubej rury, kompletnie deklasując konkurencję. W październiku nie spodziewajcie się jednak mocnej odpowiedzi, ponieważ właśnie wkroczyliśmy w sezon wielkich premier, dlatego żadna z firm nie chce odciągać od nich uwagi graczy. Mimo to, Microsoft całkiem nieźle poradził sobie z tą sytuacją, udostępniając mniej popularne, ale dobre produkcje.

 • Kup gry na PS4 na Ceneo.pl
 • Jakiś czas temu zadebiutowała druga odsłona Overcooked, która jest jeszcze lepsza od "jedynki". Dlatego jeśli wahaliście się do tej pory z zakupem, to koniecznie sprawdźcie pierwszą część, a jestem przekonany, że zapragniecie spędzić z tą marką jeszcze więcej wolnego czasu. Dzieło studia Ghost Town Games to przyjemna zręcznościówka, kładąca ogromny nacisk na rozgrywkę kooperacyjną dla czterech graczy. Głównym zadaniem użytkowników jest radzenie sobie z coraz to bardziej wymagającymi wyzwaniami kulinarnymi. Całość została okraszona niewybrednym humorem, dzięki czemu uśmiech z pewnością nie będzie wam schodził z twarzy.

  Victor Vran nie jest może produkcją, o której marzylibyśmy wieczorami, ale z pewnością nie można powiedzieć, że jest to zła gra. Dzieło Haemimont Games to ciekawy hack slash osadzony w niezwykle mrocznym i brutalnym settingu. Rozgrywka przypomina serię Diablo, co oznacza, że przez cały czas łazimy po rozległych mapach i tłuczemy kolejne zastępy wrogów. Niezbyt to wszystko ambitne, ale przecież nie musi takie być. Victor Vran zapewnia w miarę satysfakcjonujący gameplay - osoby lubujące się w takich grach będą zadowolone.

  Stuntman: Ignition swego czasu zbierał naprawdę dobre oceny od recenzentów z całego świata. Gierka dosyć mocno się postarzała (zadebiutowała jedenaście lat temu), ale i tak nadal może posłużyć jako interesujący wypełniacz pomiędzy większymi premierami. W grze wcielamy się w kaskadera pracującego na planach filmowych. Naszym zadaniem jest branie udziału w jak najbardziej widowiskowych scenach akcji, w których rządzą wybuchy, rozwalające się fury i inne charakterystyczne dla filmów sensacyjnych elementy. Warto dodać, że za sprawą wstecznej kompatybilności, grę odpalicie na Xboksie One.

  W listopadzie do sprzedaży trafi drugi sezon nowej serii o Hitmanie. Microsoft stwierdził więc, że warto przed premierą przypomnieć sobie jedną z lepszych odsłon przygód Agenta 47. Blood Money (w Polsce znane jako Krwawa Forsa) swego czasu wciągnęło mnie na tyle mocno, że nie potrzebowałem żadnych innych gier. Siła produkcji jest ogromna swoboda w wykonywaniu zadań - tylko od gracza zależy w jaki sposób podejdzie do rozwiązania problemu. Możliwości było na tyle dużo, że tytuł można było powtarzać kilkukrotnie, za każdym razem bawiąc się równie dobrze.

  GRY DOSTĘPNE W PLAYSTATION PLUS (rozwiń listę)

  1. Friday the 13th: The Game - PS4

  2. Laser League - PS4

  3. Wiedza to Potęga - PS4 (PlayLink)

  4. Master Reboot - PS3

  6. The Bridge - PS Vita, PS3, PS4

  7. Rocketbirds 2: Evolution - PS Vita, PS4

  8. 2064: Read Only Memories - PS Vita

  Tak jak pisałem wcześniej, we wrześniu Sony ostro zaszalało, udostępniając na PlayStation 4 dwie solidne produkcje. Niestety, PlayStation Plus straciło tym razem parę, przez co musimy przeczekać do kolejnego miesiąca, żeby pograć w coś naprawdę godnego uwagi. Aczkolwiek, obstawiam, że koniec roku będzie już raczej średniawy, abyśmy mogli skupić się na Red Dead Redemption II i innych hiciorach drugiej połowy 2018 roku.

 • Kup gry na PS4 na Ceneo.pl
 • Jakiś czas temu w ofercie dostępne było mocno średnie Dead by Daylight, dlatego dziwi mnie bardzo pojawienie się bliźniaczego Friday the 13th: The Game. Co prawda, gra opowiadająca o Jasonie Voorheesie jest lepsza od konkurencyjnego tytułu, ale to i tak nie zmienia faktu, że jego udostępnienie w PlayStation Plus jest mocno zaskakujące. Wokół produkcji krążą obecnie niezbyt dobre historie i wszystko wskazuje na to, że dzieło Illfonic Games niedługo będzie całkowicie martwe. Wszystko rozchodzi się o jakieś sprawy sądowe i inne syfy, które zdecydowanie nie pomagają w rozwijaniu gry.

  O drugim tytule niestety nie mam zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem okazji ograć Laser League. Z tego co jednak widzę, za produkcję odpowiada studio Roll7, mające na swoim koncie świetne OlliOlli oraz równie dobre Not a Hero. W związku z tym, może to oznaczać, że ich kolejny tytuł będzie co najmniej godny uwagi. Gameplaye prezentują się dziwacznie, ale w przypadku tego typu gier raczej nie należy sugerować się filmikami z Internetu. Widać, że gierka stawia mocny nacisk na dynamiczna rozgrywkę, więc o jej jakości będzie można dopiero powiedzieć, gdy przetestuje się grę osobiście. Tak zamierzam zrobić.

  Jeśli nie obawiacie się odrobinę pogłówkować, to powinniście sprawdzić Master Reboot, psychologiczną przygodówkę od Wales Interactive. Albo wiecie co, olejcie tego średniaka i lepiej skupcie się na The Bridge, którego odpalicie też na PlayStation 4. Miałem okazję ograć ten tytuł na premierę w 2013 roku i z chęcią ponownie do niego wrócę. Dzieło dwóch twórców czaruje swoją oprawą wizualną oraz niezwykle wciągającą i wymagająca rozgrywką. Całość nawiązuje do iluzjonistycznych obrazów M.C. Eschera, co samo w sobie jest ogromną wartością tej gry,

  Ponadto, Sony postanowiło udostępnić jeszcze Rocketbirds 2: Evolution oraz 2064: Read Only Memories. Uwielbiam dwuwymiarowe platformówki, dlatego z chęcią sprawdzę, jak to jest być uzbrojonym ptakiem walczącym z innymi ptakami za pomocą broni palnej. Gameplaye nie prezentują niczego odkrywczego, ale może nie będzie tak źle. Sprawdzę to. Intryguje mnie również druga produkcja, będąca odlschoolową przygodówką point click. Oceny na metacritic (średnia 76/100) sugerują, że może być w miarę dobrze.

  GRY DOSTĘPNE W GAMES WITH GOLD (rozwiń listę)

  1. Overcooked - XONE

  2. Victor Vran - XONE

  3. Stuntman: Ignition - X360, XONE

  4. Hitman: Blood Money - X360, XONE

  GRY DOSTĘPNE W PLAYSTATION PLUS (rozwiń listę)

  1. Friday the 13th: The Game - PS4

  2. Laser League - PS4

  3. Wiedza to Potęga - PS4 (PlayLink)

  4. Master Reboot - PS3

  6. The Bridge - PS Vita, PS3, PS4

  7. Rocketbirds 2: Evolution - PS Vita, PS4

  8. 2064: Read Only Memories - PS Vita

 • Kup gry na PS4 na Ceneo.pl
 • PODSUMOWANIE

  W ofercie PlayStation Plus znalazło się kilka smakowitych kąsków, jednakże każdy doskonale wie, że i tak wszyscy wyczekują przynajmniej jednego dużego hitu na PlayStation 4. W tym miesiącu tak się nie stało, a udostępnione gry raczej nie zachęcą ludzi do przedłużania subskrypcji. Co innego można powiedzieć o ofercie Microsoftu. Właściwie żaden z głównych tytułów nie wybija się ponad przeciętność, ale zarówno Overcooked, jak i Victor Vran to przyjemne produkcje, przy których można zarwać kilka nocek. Złote trofeum w październiku leci w stronę Games with Gold.