Newsy, aktualności i najnowsze informacje o grach i sprzęcie gamingowym

Najnowsze informacje ze świata gier i gamingu. Wszystkie aktualności zebrane w jednym miejscu. Nie umknie nam żaden news, o którym w sieci aż huczy. Sprawdzajcie na bieżąco wiadomości Eksperta Ceneo.
Final Fantasy XVI

Walka, tryby graficzne i eksploracja świata w Final Fantasy XVI

2023-03-27
W niedzielę 26 marca mogliśmy obejrzeć transmisję z panelu firmy Square Enix, który odbył się podczas targów PAX East 2023. Zapis z ponad godzinnej pogadanki twórców Final Fantasy XVI został zapisany na YouTube, dzięki czemu możemy na spokojnie prześledzić informacje przedstawione przez producenta.
hyenas

Nowy zwiastun Hyenas skupia się na postaci Hero-Ki

2023-03-27
Creative Assembly zaprezentowało Hero-Ki, specjalistę od cosplayów, który dołącza do ekipy w chaotycznej ucieczkowej strzelance HYENAS… i który ewidentnie był inspirowany pewną szybką serią gier wydawnictwa SEGA!
remnant

Gameplay Remnant II zapowiada solidną grę akcji

2023-03-26
Studio Gunfire Games udostępniło na swoim youtubowym kanale pierwszy kilkuminutowy zapis rozgrywki z drugiej odsłony Remnant. Dzięki temu mogą lepiej przyjrzeć się oprawie wizualnej oraz dostępnym w grze klasom postaci.
LEGO 2K Drive

LEGO 2K Drive - data premiery i zwiastun

2023-03-26
Cenega, oficjalny partner firmy 2K w Polsce ma przyjemność poinformować, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra LEGO 2K Drive. Tytuł ukaże się 19 maja w pudełkach na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One oraz Nintendo Switch w pełnej polskiej wersji językowej z dubbingiem w dwóch edycjach Standard oraz Awesome Edition.
horizon

Sony przypomina o premierze DLC do Horizon Forbidden West

2023-03-25
Już niecały miesiąc dzieli nas od powrotu do postapokaliptycznego świata wykreowanego przez studio Guerilla Games. Sony nie tylko przypomina o premierze nadchodzącego rozszerzenia do Horizon Forbidden West, ale jednocześnie kusi graczy dodatkową zawartością, którą będą mogły odblokować osoby decydujące się na kupno DLC przed premierą.
farming-simulator-23

Ponad 100 maszyn w Farming Simulator 23 na Switchu

2023-03-25
Już 23 maja wydawca i deweloper GIANTS Software pozwoli wirtualnym rolnikom zabrać swoje farmy w dowolne miejsce. Wraz z premierą na Nintendo Switch i urządzeniach mobilnych napędzanych przez iOS lub Android, kolejna odsłona udanej serii Farming Simulator wprowadza zupełnie nowe doświadczenia. Dziś twórcy Farming Simulator 23 przybliżają flotę maszyn rolniczych, której fani mogą się spodziewać w grze.
LOTR Golum

The Lord of the Rings: Gollum - znamy datę premiery

2023-03-24
Studio Deadelic Entertainment podzieliło się oficjalną datą premiery skradankowej gry akcji The Lord of the Rings: Gollum, która oparta jest na książkowej licencji powieści Władca Pierścieni.
resident evil

Premiera Resident Evil 4 Remake

2023-03-24
Resident Evil 4 w wersji pudełkowej ukazał się na konsole PlayStation 5, PlayStation 4 oraz Xbox Series X w angielskiej wersji językowej. Resident Evil 4 zachowuje esencję pierwotnej wersji gry, a jednocześnie wykorzystuje autorski silnik RE Engine firmy Capcom, aby zapewnić unowocześnioną rozgrywkę, opowiedzianą na nowo fabułę i niezwykle szczegółową grafikę.
diablo

Start otwartej bety Diablo IV - jak uzyskać dostęp?

2023-03-24
Już dzisiaj gracze z całego świata będą mogli dołączyć do testowania najnowszej odsłony Diablo IV. Sprawdźcie, o której dokładnie będzie można dołączyć do gry, na jakich platformach dostępna jest otwarta beta oraz jak uzyskać do niej dostęp.
Crash Team Rumble

Poznaliśmy datę premiery Crash Team Rumble – będą beta testy

2023-03-23
Firma Activision Blizzard (światowy wydawca gry) ujawniła informację odnośnie daty premiery najnowszej produkcji studia Toys for Bob. Producent przygotował też nowy materiał filmowy, w którym znajdziecie krótkie fragmenty gameplayu. Otrzymaliśmy również potwierdzenie, że zanim Crash Team Rumble trafi do sprzedaży, najpierw przetestujemy grę w zamkniętej becie.