Data modyfikacji:

Najlepsze gry na podstawie anime

Mangi oraz anime typu shōnen bazują przede wszystkim na widowiskowych starciach pomiędzy bohaterami, co oczywiście jest idealny materiałem na gry komputerowe. Niestety w większości przypadków przeniesienie cenionych animacji do wirtualnego świata nie przebiega zbyt pomyślnie. Na szczęście w zalewie słabych tytułów, można wyróżnić kilka wartych uwagi. W tym zestawieniu przyjrzymy się najciekawszym grom bazującym na popularnych markach anime.

gry anime

Gry bazujące na anime, w które warto zagrać

  1. Dragon Ball Z: Kakarot
  2. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4
  3. One Piece: Pirate Warriors 4
  4. Dragon Ball FighterZ
  5. Attack on Titan 2
  6. One Piece: World Seeker
  7. Dragon Ball: Xenoverse 2
  8. My Hero One’s Justice
  9. Fist of the North Start: Lost Paradise
  10. Jump Force

Dragon Ball Z: Kakarot

Produkcja studia Cyberconnect2 to zdecydowanie jeden z lepszych RPG-ów opartych na motywach anime. Twórcy, co prawda, ponownie opowiedzieli wydarzenia z serialu animowanego, lecz rozbudowali historię o masę wątków pobocznych i dodatkowych starć z przeciwnikami.

Dragon Ball Z: Kakarot umożliwia swobodne zwiedzanie bardzo dużego świata, którego lokacje są doskonale znane miłośnikom oryginału. Jeżeli szukacie gry anime niebędącej bijatyką, to zdecydowanie powinniście sprawdzić ten tytuł – nawet jeśli fabułę oryginału macie w małym palcu.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

„Naruto” to niezwykle ciekawe anime, które powinny obejrzeć wszystkie osoby jarające się w dzieciństwie „Dragon Ballem”. Seria nie tylko oferuje ciekawych bohaterów, ale również dojrzałą fabułę i zaskakujące zwroty akcji. Tego możecie też oczekiwać od Ultimate Ninja Storm 4, czyli najlepszej gry bazującej na tej marce.

Ogromną zaletą produkcji jest przede wszystkim przepiękna oprawa wizualna, sprawiająca, że Naruto Shippuden prezentuje się jeszcze lepiej niż w serialu animowanym. Świetnie wypada także dynamiczny gameplay, stawiający na walki pomiędzy dwoma wojownikami na trójwymiarowych arenach.

One Piece: Pirate Warriors 4

„One Piece” to kolejne legendarne anime, które doczekało się wielu gier na komputery i konsole. Jednym z ciekawszych tytułów jest bez wątpienia czwarta odsłona Pirate Warrios, czerpiąca garściami z cyklu Dynasty Warriors.

W grze rzucani jesteśmy na duże, otwarte mapy, a podczas jednej misji walczymy z tysiącami oponentów jednocześnie. Rozgrywka jest niesamowicie spektakularna i idealnie wpisuje się w wydarzenia przedstawione w anime. Gracze mają do wyboru wielu bohaterów o unikatowych umiejętnościach, dzięki czemu produkcja nawet po kilkunastu godzinach nadal potrafi zaskakiwać.

Dragon Ball FighterZ

W Dragon Ballu liczą się dla was przede wszystkim walki, dlatego eksploracja świata z Kakarota i Xenoverse 2 tylko by wam przeszkadzała? W takim razie powinniście zainteresować się FighterZ, gdzie gameplay w stu procentach skupia się na efektownych pojedynkach pomiędzy najbardziej znanymi bohaterami z oryginału.

Jest to także klasyczna bijatyka, w której walki odbywają się na dwuwymiarowych arenach. W Dragon Ball FighterZ nie tylko dobrze się gra, ale również obserwuje – poziom grafiki to pierwsza liga i przykład dla innych twórców, jak należy przenosić anime do wirtualnego świata.

Attack on Titan 2

Druga odsłona Attack on Titan to kolejny dowód na to, że nie wszystkie gry oparte na anime muszą być bijatykami. Studio Omega Force postanowiło wykorzystać materiał źródłowy do stworzenia gry akcji z mechaniką walki, jak w slasherach. Gameplay (podobnie jak serial) opiera się przede wszystkim na polowaniu i walce z potężnymi Tytanami, które niemalże doprowadziły do wyginięcia rasy ludzkiej.

One Piece: World Seeker

Wiele gier tworzonych w oparciu o anime zazwyczaj wykorzystuje fabułę oryginału. W przypadku One Piece: World Seeker jest inaczej, bo twórcy przygotowali całkowicie nową historię, w pełni oderwaną od historii przedstawionej w serialu animowanym. Dzieło Ganbarion to także kompetentna przygodowa gra akcji z dużym, otwartym światem i ciekawym systemem rozwoju głównego bohatera. Jeśli lubicie Luffy’ego D. Monkeya, to z pewnością będziecie dobrze bawić się przy tym tytule.

Dragon Ball: Xenoverse 2

Xenoverse 2 to jeszcze jedna produkcja osadzona w uniwersum Dragon Balla, w której śledzimy wydarzenia znane z anime. Studio Dimps Corporation postanowiło jednak delikatnie namieszać w opowieści, ponieważ gra umożliwia stworzenie własnego bohatera biorącego czynny udział w walce z Freezem, Cellem czy Buu. Dzięki temu zabiegowi, nawet znajome wątki nabierają nowego wydźwięku.

My Hero One’s Justice

Studio Byking, pracując nad My Hero One’s Justice, nie chciało zrewolucjonizować gatunku bijatyk. Twórcy postawili na sprawdzone rozwiązania, zaś produkt jest skierowany przede wszystkim do miłośników anime „My Hero Academia”, w której główny bohater pragnie zostać superbohaterem.

Fist of the North Start: Lost Paradise

Studio odpowiedzialne za cykl Yakuza, w przerwie pomiędzy kolejnymi odsłonami, wzięło na warsztat cenione anime „Hokuto no Ken”. Jeżeli graliście wcześniej w którąś z odsłon sztandarowego cyklu studia Ryu ga Gotoku, to wiecie, czego spodziewać się po First of the North Star. Rozgrywka została bowiem oparta na fundamentach Yakuzy ze wszystkimi jej wadami i zaletami.

Jump Force

Choć produkcja studia Spike Chunsoft trafiła do tego zestawienia, to jednak trudno powiedzieć o niej, że jest „najlepsza”. Jump Force to niestety średniak, który jednak może zyskać sporo w oczach wielbicieli japońskich animacji.

Produkcja jest jednym wielkim crossoverem, w którym gracze mogą wcielić się w najważniejsze postacie znane z mang i anime. Naruto, Goku i Luffy w jednej grze? To trzeba zobaczyć na własne oczy.