Data publikacji:

Jaka klawiatura do gier? Pomagamy w wyborze

Propozycje klawiatur gamingowych, które powinny was zainteresować.

Macie trochę odłożonego grosza i zastanawiacie się nad kupnem nowej klawiatury gamingowej? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, ze trafiliście w dobre miejsce. W poniższym zestawieniu przybliżę wam kilka solidnych sprzęciorów, które świetnie sprawdzają się podczas grania we wszystkie gatunki gier.

CORSAIR K70 RGB MK.2 - najwyższa jakość

Propozycja firmy Corsair to klawiatura mechaniczna, która została stworzona z myślą o profesjonalnych graczach. Urządzenie wyprofilowano w taki sposób, żeby nie nadwerężać dłoni podczas dłuższych sesji przed komputerem. Duża w tym rola dołączanej do zestawu podkładki pod nadgarstki, która została wykonana m.in. z przyjemnej w dotyku gumy. Ponadto, w zestawie znajdziemy dodatkowe klawisze przygotowane z myślą o FPS-ach oraz grach MMO. Corsair K70 RGB MK.2 to opcja dla ludzi ceniących sobie wysoką jakość wykonania, bez względu na cenę. Więcej informacji znajdziecie w naszej recenzji.

STEELSERIES APEX M750 - autorskie przełączniki

Model Apex M750 to high-endowa klawiatura mechaniczna wyposażona w autorskie przełączniki QX2. Klawiatura może pochwalić się ogromną jakością wykonania (aluminiowa obudowa) oraz mocnym wsparciem oprogramowania Engine 3. SteelSeries zadbał o to, żeby każdy użytkownik mógł dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Z pomocą oficjalnej aplikacji ustawimy różne tryby podświetlenia klawiszy, przypiszemy makra lub zmienimy znaczenie poszczególnych przycisków. Więcej informacji znajdziecie w naszej recenzji.

RAZER BLACKWIDOW CHROMA V2 - nowa odsłona kultowej klawiatury

Szukanie większych błędów w klawiaturze gamingowej Razera całkowicie mija się z celem. Producent opracowując drugą wersję swojego kultowego modelu Blackwidow Chroma pomyślał właściwie o wszystkim. W efekcie, otrzymaliśmy urządzenie zapewniające wysoki komfort użytkowania, jeszcze ładniejszy design oraz wsparcie dla profesjonalnego oprogramowania. Dużym atutem jest również dołączana do zestawu niesamowicie wygodna podkładka pod nadgarstki. Więcej informacji znajdziecie w naszej recenzji.

LOGITECH G PRO - mobilnie i dla zawodowców

Klawiatura G Pro została zaprojektowana głównie z myślą o graczach zajmujących się e-sportem. Urządzenie Logitecha miało być przede wszystkim mobilne, czyli nie powinno sprawiać problemów podczas transportu. Zrezygnowano więc z klawiatury numerycznej oraz umożliwiono odpinanie kabla zasilającego. Dzięki temu, że jest to sprzęt dla pro-gamerów, oferuje masę najróżniejszych opcji w oprogramowaniu Logitech Gaming System. Aplikacja analizuje m.in to, w jaki sposób gramy. Więcej informacji znajdziecie w naszej recenzji.

ROCCAT SUORA - minimalistyczny styl

Model Suora to rozwiązanie dla graczy ceniących sobie minimalistyczny styl i nie przepadających za agresywnymi wyglądami innych, gamingowych klawiatur. W urządzeniu Roccat nie znajdziecie więc żadnych wizualnych "upiększaczy", ani dodatkowych akcesoriów, tylko prostą klawiaturę, z podstawowymi klawiszami. W Suora nie brakuje jednak wsparcia dla obsługi multimediów oraz przycisków dedykowanych pod makra. Całość działa na przełącznikach TTC Brown, będących odpowiedzią na popularne MX Cheryy Brown. Więcej informacji znajdziecie w naszej recenzji.

LOGITECH G213 PRODIGY - wygoda i elegancja

Kolejne urządzenie Logitecha, któremu nie można odmówić uroku. Szwajcarski producent po raz kolejny postawił na elegancki, lekko minimalistyczny styl, aczkolwiek pokusił się o pewne wariactwo. Otóż dolna część klawiatury została przedłużona o komfortowe oparcie dłoni. W przeciwieństwie do wcześniej opisywanych klawiatur, podpórka pod nadgarstki jest stałym elementem, bez możliwości odpięcia. Sprzęt wspiera również Logitech Gaming Software, w którym można zmienić kolor podświetlenia bądź przypisać różne funkcje poszczególnym klawiszom. Więcej informacji znajdziesz w naszej recenzji.

Autor: Łukasz Morawski