Data modyfikacji:

Gry hack and slash. Nie tylko Diablo

Produkcje reprezentujące gatunek hack and slash wywodzą się z gier RPG. W tym przypadku historia zepchnięta została na dalszy plan, a główną atrakcją jest nieustanna walka z wieloma przeciwnikami jednocześnie. Prym w tym rodzaju gier wiedzie oczywiście seria Diablo, która na przestrzeni lat doczekała się wielu naśladowców. Zobaczcie najlepsze gry hack and slash, które mogą stanąć w szranki z dziełem Blizzarda.

gry hack and slash

Gry hack and slash na PC i konsole

W naszym zestawieniu najlepszych gier hack and slash znajdziecie tytułu dostępne na PC oraz konsole.

  1. Path of Exile
  2. Vikings: Wolves of Midgard
  3. Grim Dawn
  4. Titan Quest: Anniversary Edition
  5. Torchlight II
  6. Book of Demons
  7. Minecraft: Dungeons

Path of Exile

Jeśli zastanawiacie się, jaka gra może być lepsza od serii Diablo, to mam dla was odpowiedź – gra hack and slash dystrybuowana w formule free to play. Żeby zagrać w Path of Exile, nie musicie ponosić żadnych kosztów. Wystarczy pobrać tytuł ze strony producenta lub sklepów dostępnych na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Pod względem rozgrywki dzieło Grinding Gear Games w ogóle nie odstaje od hitu Blizzarda. Co więcej, śmiało można stwierdzić, że niektóre mechaniki w Path of Exile są o wiele lepiej przemyślane.

Vikings: Wolves of Midgard

Mitologia nordycka wypełniona jest po brzegi fantastycznymi historiami, postaciami oraz bestiami, które tylko czekają, aż ktoś przeniesie je do świata gier wideo. W Vikings: Wolves of Midgard wcielamy się w przywódcę (lub przywódczynię) klanu Ulfung, którego osada uległa zniszczeniu po ataku lodowych olbrzymów. Jako dzielny wojownik wyruszamy do najodleglejszych zakątków Midgardu, żeby powstrzymać zło czyhające na życie ludzi.

Grim Dawn

Twórcy Grim Dawn nie próbowali wynaleźć koła na nowo. Zamiast tego stworzyli typową grę hack and slash, w której najważniejsza jest walka z przeciwnikami oraz zbieranie rozmaitego wyposażenia. Produkcja utrzymana została w stylistyce dark fantasy, przez co na swojej drodze spotkacie wiele szkaradnych potworów i odwiedzicie mnóstwo mrocznych lokacji.

Przeczytaj również: Najlepsze gry RPG. Ranking fajnych i dobrych gier

Titan Quest: Anniversary Edition

Produkcja Titan Quest zadebiutowała pierwotnie w 2006 roku, ale po dziesięciu latach przygotowano jej ulepszoną wersję, które potem trafiła dodatkowo na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Dzieło Iron Lore Entertainment to zdecydowanie jedna z ciekawszych i najlepszych gier hack and slash, jaką można w skrócie określić mianem „Diablo w czasach starożytnych”. W tytule znajdziecie wiele odniesień do mitologii greckiej, egipskiej oraz chińskiej.

Torchlight II

TOP gier hack and slash nie mogłoby obejść się bez wzmianki o drugiej odsłonie Torchlight. Za prace nad produkcją odpowiada niezależne studio Runic Games, które obrało sobie za cel stworzenie wciągającej gry kooperacyjnej. Grając wspólnie z inną osobą, wyciągniecie z produkcji maksimum przyjemności. Na plus należy zaliczyć także przyjemną dla oka kolorową oprawę wizualną.

Book of Demons

Book of Demons to ciekawa gra hack and slash na PC, za którą odpowiada rodzime studio Thing Trunk. Pod względem rozgrywki tytuł nie odbiega zbytnio od konkurencji, dlatego jeśli lubicie ten gatunek, to bez problemu odnajdziecie się w świecie wykreowanym przez Polaków. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na unikatową grafikę – lokacje oraz postacie wyglądają, jakby były wycięte z papieru.

Minecraft: Dungeons

O Minecrafcie można śmiało napisać, że jest to tytuł kultowy, który na zawsze zapisze się w historii gier wideo. Pomimo brzydkiej wokselowej grafiki produkcja potrafiła dostarczyć wiele frajdy, a także rozwinąć kreatywność graczy. Studio Mojang AB w swoim nowym dziele postanowiło spróbować czegoś nowego. Zamiast kontynuacji Minecrafta otrzymaliśmy spin-off utrzymany w konwencji gry hack and slashow.