Data publikacji:

Ranking słuchawek gamingowych. Jakie słuchawki gamingowe są najlepsze?

Duża część słuchawek dostępnych na rynku i przeznaczonych do gier jest przewodowa. Dziś jednak skoncentrujemy się na tych bez kabla oraz skomponujemy ranking słuchawek bezprzewodowych gamingowych. Wśród nich omówimy przykładowe modele podświetlane, z największymi możliwościami w zakresie dźwięku przestrzennego, w cenie do 300 złotych, a także bijące ostatnio rekordy popularności produkty z kocimi uszkami na pałąku. Poznaj nasz ranking bezprzewodowych słuchawek gamingowych!
ranking słuchawek gamingowych

Ranking bezprzewodowych słuchawek gamingowych

Ranking powstał na podstawie popularności bezprzewodowych słuchawek komputerowych w serwisie Ceneo.pl. Natomiast wybierając polecane produkty, braliśmy pod uwagę przede wszystkim parametry sprzętu związane z jakością, czystością i zakresem obsługiwanego dźwięku. Znaczenie miały również cena, rozpoznawalność marki, dostępność (w większości sklepów stacjonarnych z elektroniką oraz internetowo) czy design. Jako dodatkowe atuty ocenialiśmy niską wagę, obecność pianki z pamięcią kształtu, aktywną redukcję szumów, wbudowany mikrofon czy podświetlenie RGB, które jest dość lubiane przez graczy. Jesteśmy przekonani, że niezależnie od tego, czego szukasz, w niniejszym zestawieniu Top 10 słuchawek gamingowych znajdziesz coś dla siebie!

Polecane Top 10 słuchawek gamingowych

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2

Dedykowane głównie konsolom Xbox, ale doskonale współpracują również z innymi urządzeniami czy z PC. Zostały wyposażone w szybkie ładowanie i oferują perfekcyjny dźwięk. Oprócz tego można liczyć na wszystkie potrzebne do sterowania nimi przyciski na jednym z nauszników. Korzystanie z Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 to czysta przyjemność.

Steelseries Arctis Nova 7

To model, który oferuje dźwięk przestrzenny 2.0, 5.1, 7.1, jest bezprzewodowy i ma funkcję regulacji głośności. Zachwyca gamingowym designem i komfortem noszenia. Został wyposażony w rozwiązania, które umożliwiają szybkie przełączanie pomiędzy różnymi urządzeniami. Działa do 38 godzin na jednym ładowaniu i ma funkcję szybkiego ładowania. Jego konstrukcja jest wyjątkowo lekka, pałąk ma stopniową regulację, a pianka pamięć kształtu. Ma też wbudowany mikrofon z redukcją szumów.

Razer Kraken BT Kitty Edition

To słuchawki z uszkami, które wyglądem przypominają kocie. Dostępne są w kilku różnych wersjach kolorystycznych, a także w wariancie Hello Kitty, który obecnie trafia na listy najbardziej polecanych sprzętów gamingowych. Modele zachwycają nie tylko oryginalnym designem, ale również dźwiękiem przestrzennym 7.1, regulacją głośności, szerokimi pasmami przenoszenia czy podświetleniem RGB. Są wygodne nawet podczas najdłuższych sesji gamingowych.

Razer Barracuda

Razer Barracuda to model, który pokochają wszyscy wielbiciele klasyki oraz uniwersalnych rozwiązań. To słuchawki gamingowe, które jednocześnie sprawdzą się podczas oglądania telewizji czy słuchania muzyki z telefonu. Mają dwa tryby bezprzewodowe, obsługują dźwięk przestrzenny i mają wbudowany mikrofon z redukcją szumów. Działają na jednym ładowaniu do 40 godzin.

Edifier Hecate G5BT

To model podobny do wcześniej przedstawionego Razera – również ma kocie uszka. Ma dźwięk przestrzenny 2.0 i zachwyca graczy przede wszystkim stosunkowo niską ceną. Ma wbudowane podświetlenie RGB, które świetnie będzie wyglądać z pozostałymi podświetlanymi akcesoriami gamingowymi. Zapewnia świetną jakość dźwięku, a uszka są przyczepiane na magnes, dzięki czemu w każdej chwili można je odpiąć. To idealny wybór na prezent.

Logitech G733 Lightspeed

To model wręcz uwielbiany przez ogromną lioczbę graczy. Jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych – czarnym, białym, niebieskim, fioletowym. Ma dźwięk przestrzenny i ergonomiczną konstrukcję. Słuchawki są bezprzewodowe i łapią zasięg nawet do 20 metrów. Nowoczesny design wraz z podświetleniem to jeden z czynników, który zdecydował o ich popularności. Mają elastyczny pałąk, lekką konstrukcję i są wygodne.

Logitech G535

To nauszne słuchawki gamingowe z mikrofonem. Nie dadzą wrażenia przestrzennego, ale za to oferują wyjątkowo czysty dźwięk. Oprócz tego specjalny system LightSpeed zapewnia komunikację z grami i komputerem bez najmniejszych opóźnień. Działają na jednym ładowaniu do 33 godzin. Nauszniki z pamięcią kształtu o dużych rozmiarach zagwarantują wielogodzinne rozgrywki bez bólu szyi i karku.

Sony Pulse 3D

Sony Pulse 3D to słuchawki o bardzo prostej konstrukcji, która jednak zapewnia wysoki poziom wygody podczas rozgrywek. Przeznaczone są głównie do PlayStation 5, ale współpracują również z innymi rodzajami sprzętu. Są dostępne w trzech różnych wersjach kolorystycznych. Ich zasięg wynosi standardowe 10 metrów. Mają wbudowane aż 2 mikrofony z aktywną redukcją szumów – te jednak są ukryte, dlatego żaden z nich nie przeszkadza podczas gier ani nie znajduje się w zasięgu naszego wzroku. Działają do 12 godzin na jednym ładowaniu.

JBL Quantum 810

JBL Quantum 810 to dobre słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1. Ważą 418 gramów, mają elastyczny pałąk i praktyczną, miękką piankę. Nauszniki doskonale tłumią dźwięki z zewnątrz, ale sprzęt został dodatkowo wyposażony w aktywną redukcję szumów. Oferują zasięg do 10 metrów, jak większość modeli bezprzewodowych. Mają wbudowany mikrofon, podświetlenie i działają na jednym ładowaniu aż do 43 godzin!

Redragon H828 GAEA

Redragon H828 GAEA to wyjątkowo tani model, który jednak bardzo dobrze spełnia swoje funkcje. Słuchawki są lekkie, bezprzewodowe, mają regulację głośności i obsługują dźwięk przestrzenny. Ważą tylko 400 gramów, a do tego mają podświetlenie LED. Mają świetny design, dwa przetworniki i można podpiąć do nich kabel, jeżeli czujemy taką potrzebę. Te słuchawki to klasa sama w sobie, a ich cena nie przekracza 300 złotych!
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!