Data publikacji:

Xbox 360 – gry, które się nie zestarzały i wciąż możesz je kupić

Obecna generacja konsol należy przede wszystkim do Sony, które doskonale wspiera PlayStation 4. Był jednak czas, że to sprzęt Microsoftu grał pierwsze skrzypce. Xboxa 360 wspominam jako świetną platformę, pełną solidnych exclusive’ów oraz gier multiplatformowych. W 2016 roku gigant z Redmond zaprzestał produkowanie konsoli, ale ta nadal cieszy się sporą popularnością wśród graczy. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć popularne gry na Xboxa 360, które nadal dostępne są w sprzedaży.

Xbox 360 – gry, ktore warto kupić

Konsola Microsoftu zaprezentowana w Polsce w 2006 roku przestała być produkowana 10 lat później. Mimo to gry na Xboxa 360 wciąż są bardzo popularne. Przyjrzeliśmy się tytułom, które nie zestarzały się i wciąż są mocno grywalne. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko ekskluzywne gry na konsolę Xbox 360, ale również produkcje dostępne na PC lub PlayStation.

  1. GRAND THEFT AUTO V
  2. BIOSHOCK INFINITE
  3. ALAN WAKE
  4. RED DEAD REDEMPTION
  5. CALL OF DUTY 4: MODERN WARFARE
  6. HALO 4
  7. WIEDŹMIN 2: ZABÓJCY KRÓLÓW
  8. SKATE 3
  9. CASTLEVANIA: LORDS OF SHADOW
  10. MASS EFFECT 3

GRAND THEFT AUTO V – przełomowe dzieło Rockstar Games

Piąta odsłona Grand Theft Auto V od dawna króluje na komputerach oraz konsolach ósmej generacji. Mimo to, jeśli posiadacie wyłącznie Xboxa 360, to czym prędzej powinniście nadrobić zaległości. Produkcja studia Rockstar Games nawet na starszej platformie prezentuje się fenomenalnie. Gra nie straciła na grywalności i nadal można się przy niej doskonale bawić. Świetny wybór na wiele godzin zabawy.

BIOSHOCK INFINITE – pokręcone zwieńczenie trylogii

Seria BioShock od samego początku intrygowała niesamowicie gęstym klimatem oraz fabułą zmuszającą do głębszych, filozoficznych przemyśleń. Nie inaczej było w przypadku trzeciej odsłony o podtytule Infitnite. Tym razem przenieśliśmy się z podwodnego miasta Rapture do Columbii będącej podniebną metropolią. Historia przygotowana przez Irrational Games była na tyle dobra, że w ogóle się nie zestarzała. Nadal robi ogromne wrażenie. Jeżeli chcesz przypomnieć sobie pozostałe części trylogii, warto sięgnąć po BioShock: The Collection.

ALAN WAKE – thriller w stylu Stephena Kinga

Gra Alan Wake to zdecydowanie jeden z lepszych tytułów ekskluzywnych na Xboxa 360. Produkcja czerpała garściami z dorobku Stephena Kinga, dodając motywy znane z serialu „Twin Peaks”. Od premiery minęło prawie dziesięć lat, a gra nadal prezentuje się bardzo ładnie. Rozgrywka nie jest wymagająca, ale potrafi dostarczyć zastrzyku adrenaliny. Opowieść o pisarzu poszukującym żony bywa jednocześnie przerażająca i poruszająca.

RED DEAD REDEMPTION – najlepszy western w historii gier

Wydane w 2018 roku Read Dead Redemption 2 spotkał się z mieszanym odbiorem wśród graczy. Osobiście stoję po stronie osób zachwycających się fabułą, lecz kręcących delikatnie nosem na mozolny gameplay. Jeśli przeszkadzało wam to w dwójce, to spróbujcie zagrać w pierwszą część. Rozgrywka wyglądała niemal identycznie jak w serii GTA – była dynamiczniejsza i prostsza w obsłudze. Jednocześnie historia również stała na bardzo wysokim poziomie.

CALL OF DUTY 4: MODERN WARFARE – najlepsza odsłona cyklu

Kiedy Activision zapowiedziało, że seria Call of Duty zrezygnuje z czasów II wojny światowej na rzecz współczesnego konfliktu, gracze pukali się w głowę. Okazało się jednak, że Modern Warfare był (i nadal jest) najlepszą odsłoną wieloletniego cyklu. Grafika może odrobinę się postarzała, ale to w żadnym stopniu nie przeszkadza w chłonięciu niesamowitej atmosfery, jaką przesiąknięta jest gra. Misja snajperska to jedna z lepszych rzeczy, jaką kiedykolwiek widziała branża growa.

HALO 4 – jedna z ładniejszych gier na Xbox 360

Seria Halo to prawdziwy rodzynek w bibliotece Microsoftu. Opowieść o kosmicznym żołnierzu Master Chiefie od lat dostarczała masy frajdy i nie inaczej było w przypadku czwartej odsłony cyklu. Gra oferowała przepiękną oprawę wizualną oraz umożliwiała grę na dwa pady. Halo 4 zapoczątkowało nowy rozdział w historii serii, więc można w nią grać bez konieczności znajomości poprzednich epizodów.

WIEDŹMIN 2: ZABÓJCY KRÓLÓW – Geralt po raz pierwszy na konsolach

Drugiej odsłonie Wiedźmina zarzucało się to, że mocno odbiegła od słowiańskich klimatów jedynki i za bardzo upodobniła się do innych popularnych RPG-ów. Nie zmienia to jednak faktu, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to świetna i bardzo dopracowana produkcja, która w ciekawy sposób rozwija wątek Geralta z Rivii. Pod względem jakości fabuły druga część momentami prezentuje się nawet lepiej od Dzikiego Gonu.

SKATE 3 – gratka dla miłośników deskorolki

Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku kultura skate’owa przeżywała swój renesans. Dużą w tym role odegrała produkcja Tony Hawk’s Pro Skater 2, która nakręcała młodych ludzi (w tym mnie) do odejścia do ekranu i spróbowania swoich sił z jazdą na desce. Potem marka upadła, a popularność skejtom próbowała przywrócić seria Skate. Udało się to połowicznie, ale przynajmniej otrzymaliśmy genialną grę, która na poważnie podchodziła do poruszanego tematu.

CASTLEVANIA: LORDS OF SHADOW – odpowiedź na God of War

Castlevania od zawsze słynęła jako wymagająca dwuwymiarowa produkcja. Dlatego przeniesienie marki do trzech wymiarów wydawało się bardzo ryzykowne. Obawy były jednak niepotrzebne, ponieważ Lords of Shadow okazało się być świetnym tytułem, który z pewnością rozgrzał serca miłośników cyklu God of War dostępnego na konkurencyjnej platformie Sony.

BURNOUT PARADISE – najlepsza gra wyścigowa na Xboxa 360

Co prawda od premiery Burnout Paradise minęło już ponad dziesięć lat, a w tym czasie do sprzedaży trafił remaster gry, ale to i tak nie zmienia faktu, że nie należy zapomnieć o oryginale. Burnout Paradise był przykładem idealnej gry samochodowej na Xboxa 360, która oferowała świetny gameplay i jeszcze lepszy system zniszczeń pojazdów.

Autor: Łukasz Morawski