Data publikacji:

Gry dla dwóch osób. Jaką grę dla dwojga kupić?

Większość produkcji dostępnych w sprzedaży oferuje rozgrywkę dla pojedynczego gracza lub sieciowe tryby wieloosobowe. Na szczęście w dalszym ciągu nie brakuje tytułów, w których jesteśmy w stanie zagrać ze znajomym na jednym ekranie. Jeśli szukacie dobrych gier dla dwóch osób, to trafiliście w odpowiednie miejsce, ponieważ poniżej przedstawię kilka ciekawych produkcji dostępnych na pecetach i konsolach.
gry na 2 osoby

Gry na 2 osoby na PC i konsole – polecane tytuły

It Takes Two

Studio Hazelight już od wielu lat wspiera lokalną kooperację dla dwóch graczy – takowa występowała zarówno w Brothers: A Tales of Two Sons oraz wielokrotnie nagradzanym A Way Out. It Takes Two również spotkało się z niesamowicie dobrym przyjęciem przez graczy i recenzentów, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Wszakże developer przygotował niesamowicie dopracowaną i rozbudowaną trójwymiarową platformówkę, która na każdym etapie próbowała zaskakiwać graczy nowymi rozwiązaniami i mechanikami rozgrywki. A co najważniejsze – w It Takes Two nie można grać w pojedynkę! Jeśli więc chcecie poznać tę fascynującą historię o skłóconym małżeństwie przemienionym w zabawki, to koniecznie musicie znaleźć kompana do wspólnej zabawy. Idealny tytuł dla par i rodziców.

Super Mario Bros. Wonder

Miłośnicy dwuwymiarowych przygód Mario musieli czekać aż kilkanaście lat na kolejną klasyczną odsłonę serii. Super Mario Bros. Wonder ze starszymi tytułami łączy jednak wyłącznie kamera umieszczona z boku, ponieważ poza tym, to całkowicie świeży tytuł, który co krok zaskakuje graczy coraz to bardziej pokręconymi pomysłami. W jednym poziomie możemy zamienić się w dużego i silnego słonia, aby w następnym śmigać na grzbietach rozsierdzonych byków lub skakać po bańkach mydlanych, aby dostać się na szczyt góry. To oczywiście tylko kilka przykładów, ale resztę niespodzianek najlepiej odkryć samemu. Albo nie samemu, tylko ze znajomym za sprawą lokalnego trybu kooperacyjnego! Do zabawy mogą dołączyć łącznie cztery osoby, co jest idealną opcją dla całej rodziny.

Asterix & Obelix: Slap Them All! 2

Tym razem mam tytuł, który zaprojektowano z myślą o dwóch graczach – pierwszy użytkownik przejmuje kontrolę nad Asteriksem, zaś drugi kieruje poczynaniami Obeliksa. Tych dwóch panów raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ marka wykreowana przez René Goscinnego i Alberta Uderzo towarzyszy nam już od 1959 roku. Studio Mr. Nutz podczas prac nad tym tytułem inspirowało się grami arcade’owymi z udziałem dzielnym Galów. Dzięki temu otrzymaliśmy możliwość zagrania w dopracowanego side-scrollowego brawlera, co tym bardziej cieszy, bo ten gatunek nie jest już tak popularny, jak dawniej. Zabawa sprowadza się głównie do walki z dużymi grupkami wrogów przy użyciu podstawowych i specjalnych ataków. A to wszystko zostało okraszone przepiękną, rysowaną oprawą graficzną.

Mortal Kombat 1

Co prawda w najnowszej odsłonie Mortal Kombat nie można ukończyć kampanii fabularnej w trybie kooperacji, ale przecież na tym nie kończy się przygoda z tym tytułem. Na dobrą sprawę to dopiero początek, a tryb fabularny służy przede wszystkim do nauki nowych kombosów. Prawdziwa jazda bez trzymanki zaczyna się w chwili, gdy przed konsolą lub komputerem siada dwójka graczy, chcących sprawdzić swoje umiejętności. Produkcja oferuje dostęp do ponad dwudziestu wojowników, zaś kolejni będą dodawani w płatnych rozszerzeniach. W ten sposób będziecie w stanie cieszyć się tą produkcją przez wiele godzin, cały czas próbując opanować nowe ataki i fatality.

EA Sports FC 24

Kolejna produkcja w tym zestawieniu, która doskonale nadaje się do wspólnej zabawy dla dwóch osób. Granie w internecie z obcymi graczami oczywiście dostarcza wiele emocji, jednakże nic nie zastąpi rywalizacja ramię w ramię z najlepszym przyjacielem. Uważajcie tylko, żeby przez przypadek nie zamienić go w największego wroga po przegranym meczu 0:6. Należy także wspomnieć o możliwości wspólnego prowadzenia jednego zespołu, aby wspólnie rozgrywać mecze w sieciowym trybie wieloosobowym.

Bluey: Gra wideo

Bluey: Gra wideo boryka się z paroma bolączkami i w ogólnym rozrachunku czuć, że mamy do czynienia z mocno budżetowym tytułem. Nie to jednak jest tutaj najważniejsze. Jeżeli jesteście rodzicami kilkulatka, który namiętnie ogląda serial animowany „Bluey” (sam polecam, jest genialny!), to zapewniam was, że nie będzie zwracał uwagi na błędy techniczne czy mało rozbudowaną rozgrywkę. Produkcja studia Artax Games pozwala wcielić się we wszystkich członków rodziny Łączków i przeżywać razem z nimi fantastyczne przygody. Gra nie posiada funkcji sieciowych, więc można w nią grać we dwójkę (a nawet czwórkę) na jednym ekranie.

The Quarry

Było coś dla dzieci, to co powiecie na tytuł przeznaczony wyłącznie dla dorosłego odbiorcy? The Quarry to kolejny świetny horror od studia Supermassive Games, które dało nam wcześniej takie hity jak Until Dawn czy antologię The Dark Pictures. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do przemieszczania po lokacjach i brania udziału w sekcjach Quick Time Events, podczas których decydujemy o losie bohaterów. Wystarczy jeden błąd, aby postać zginęła, co nie przerywa rozgrywki, tylko zmienia bieg historii. W The Quarry to gracze sami decydują o tym, jak potoczą się losy postaci. Każdy z graczy kieruje poczynaniami wybranych postaci i musi zadbać o to, aby przetrwały.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Dzieło studia Tribute Games w swoich założeniach jest tytułem łudząco podobnym do wcześniej opisanego Asterix & Obelix: Slap Them All! 2. Tutaj także gracze przesuwają się zazwyczaj w prawą stronę, biją oponentów, a następnie przechodzą do kolejnej sceny. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge oferuje jednak jeszcze bardziej rozbudowany system walki i ciekawiej zaprojektowane pojedynki z bohaterami. No i oczywiście możemy przejąć kontrolę nad tytułowymi żółwiami, co samo w sobie jest wystarczającą zachętą, aby sięgnąć po ten tytuł. Choć gra oferuje kooperację dla kilku użytkowników, to jednak wtedy na ekranie dzieje się zbyt dużo, przez co praktycznie nic nie widać. Dlatego też najlepiej grać we dwie osoby.

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

Brytyjski zespół Traveller’s Tales od wielu lat dostarcza nam fantastycznych gier dla dwóch osób. Większość dzieł tego developera stanowi oryginalną mieszankę popularnych marek (Władca Pierścieni, Indiana Jones, Harry Potter, Marvel, DC itp.) z klockami LEGO. Ostatnim projektem studia są Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów, który mocno rozwinął gameplay względem poprzednich części. W tej odsłonie kamera został umieszczona za plecami bohaterów, zaś zabawa kładzie jeszcze większy nacisk na elementy platformowe i walkę z przeciwnikami przy użyciu mieczy świetlnych. Gra umożliwia rozgrywkę na podzielonym ekranie, podczas której wcielamy się w najważniejszych bohaterów znanych z filmów i seriali „Star Wars”.
Zdjęcie: materiały prasowe Hazelight
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.