Data modyfikacji:

Recenzja Super Mario Maker 2. Najbardziej kreatywna platformówka wszech czasów

Jak prezentuje się gra Super Mario Maker 2? Czy warto ją kupić? Zapraszamy do recenzji najnowszej gry Nintendo.

Super Mario Maker 2 – kreatywna gra platformowa od Nintento

Z racji braku dostępu do konsol Nintendo WiiU oraz 3DS nie miałem możliwości zagrania w pierwszą odsłonę Super Mario Makera. O grze słyszałem bardzo dużo dobrego, dlatego mocno zacierałem ręce przed premierą kontynuacji na Nintendo Switch.

Grę do recenzji dostarczyła firma MUVE.pl, za co serdecznie dziękuję!

Kiedy w końcu wsadziłem kartridż z grą do konsoli, od razu zrozumiałem, że to jest właśnie to! Jako wielki fan dwuwymiarowych platformówek od dawna czekałem na taki tytuł. Gra jest niesamowita pod każdym względem, a dzięki możliwości kreowania poziomów przez społeczność będę mógł się nią cieszyć przez bardzo, bardzo długi czas.

Dla Super Mario Maker 2 nie ma granic

Najważniejszym elementem Super Mario Maker 2 jest edytor map. Na pierwszy rzut oka system wydaje się mocno skomplikowany. Wystarczyło raptem parę minut, żeby załapać zasadę działania najważniejszych opcji. Tworzenie poziomów okazało się dziecinnie proste, a jedyne, co mnie ograniczało, to własna kreatywność.

Przeczytaj również: Nintendo Switch. Gry, w które musisz zagrać

Co chwilę odkrywałem nowe rozwiązania lub sposoby na poprowadzenie trasy i ustawienie pułapek lub przeciwników. Przede mną jeszcze długa droga, zanim stworzę poziom, którym podzielę się z innymi użytkownikami. Mimo to każda minuta spędzona w edytorze dawała mi tak dużo frajdy, że nie miałem ochoty odkładać Switcha na bok.

Zawartość Super Mario Maker 2 przyprawia o zawrót głowy

Super Mario Maker 2 zachwycił mnie również tym, że oprócz możliwości kreowania poziomów twórcy przygotowali także pełnoprawną kampanię fabularną. Historia jest w niej prosta, ale za to bardzo motywująca. Pewien psiak przez przypadek wysadza w powietrze zamek księżniczki, a zadaniem głównego bohatera i jego towarzyszy jest jak najlepsze odbudowanie zamku.

A jeśli nadal twierdzicie, że to mało, to Nintendo wyciągnęło dla was kolejnego asa z rękawa – tryb sieciowy. To on za jakiś czas będzie najważniejszy, bo to z jego pomocą można dzielić się swoimi pracami. Po zakończeniu kampanii dla pojedynczego gracza szybko wskoczyłem do map stworzonych przez innych ludzi. Okazało się, że pod względem kreatywności społeczność stoi na jeszcze wyższym poziomie niż producent.

Czy warto zagrać w Super Mario Maker 2?

Super Mario Maker 2 to rewelacyjna produkcja, w którą powinien zagrać każdy posiadacz konsoli Nintendo Switch. Jeżeli gra będzie odpowiednio wspierana przez twórców, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że może nam służyć nawet przez kilka lat. Gorąco polecam!

Autor: Łukasz Morawski