Data publikacji:

W jakie gry podobne do Fortinte zagrać?

Choć twórcy gry Fortnite nie wymyślili gatunku Battle Royale, to jednak nie przeszkodziło im to w tym, żeby stworzyć najlepszą produkcję reprezentującą ten styl rozgrywki. Aczkolwiek to stwierdzenie jest mocno kontrowersyjne, ponieważ dzieło Epic Games ma tylu samo przeciwników, co zwolenników. Jeśli należycie do tej pierwszej grupy i szukacie ciekawej alternatywy dla Fortnite, to trafiliście w dobre miejsce. W tym tekście przyjrzymy się kilku innym świetnym grom Battle Royale, które mogą zaspokoić waszą potrzebę walki na śmierć i życie.

gry podobne do fortnite

Gry jak Fortnite – przegląd ciekawych produkcji Battle Royale

Gry do zestawienia dobierałem na podstawie własnych preferencji oraz wedle podobieństw do Fortnite na płaszczyźnie rozgrywki. Oczywiście nie brałem pod uwagę wszystkich gier Battle Royale, które gameplayem odstają od tego, co można zobaczyć w produkcji Epic Games. Nie znajdziecie tu więc m.in. Tetris 99 czy Fall Guys: Ultimate Knockout.

  1. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  2. Call of Duty Warzone
  3. Apex Legends
  4. Hyper Scape
  5. Fallout 76: Nuclear War
  6. Realm Royale
  7. Darwin Project

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Dzieła studia PUBG Corporation nie mogło oczywiście zabraknąć w tym zestawieniu, ponieważ to właśnie popularne PlayerUnknown’s Battlegrounds wyznaczyło ramy gameplayowe dla gatunku Battle Royale. W 2017 roku gra cieszyła się ogromną popularnością, która obecnie nieco przygasła ze względu na premiery innych podobnych produkcji.

Mimo wszystko PUBG nadal jest wspierany przez swoich twórców, a na serwerach nieustannie znajdziemy kolejnych graczy gotowych na walkę o przetrwanie. Ten tytuł powinien też bardziej przypaść do gustu osobom, które wymagają od gier bardziej realistycznych realiów, a nie kreskówkowej oprawy wizualnej, jak w Fortnite.

Call of Duty Warzone

Warzone początkowo zadebiutowało jako jeden z trybów multiplayer do wydanej w 2019 roku gry Call of Duty: Modern Warfare. Następnie zostało oderwane od tego tytułu i dzisiaj stanowi samodzielną produkcję, którą można sprawdzić całkowicie za darmo. Oczywiście w środku nie zabrakło mikrotransakcji, lecz mają one wyłącznie charakter kosmetyczny i nie wpływają na przewagę na polu bitwy.

Czytaj również: Poradnik Call of Duty Modern Warfare

Sama gra pod względem gameplayu nie odbiega zbytnio od tego, co możemy zobaczyć w innych grach Battle Royale. Ogromną zaletą jest bardzo ładna oprawa wizualna oraz realistyczny setting, który przypadnie do gustu miłośnikom militariów. Dla wielu osób zaletą może być także kamera z oczu bohatera, a nie TPP, jak to ma miejsce w Fortnite.

Apex Legends

Electronic Arts zdecydowanie zmarnowało potencjał marki Titanfall, która składa się z dwóch, naprawdę przyjemnych shooterów. Słaba kampania promocyjna sprawiła, że gry studia Respawn Entertainment przeszły kompletnie bez echa. Na szczęście wydawca dał temu producentowi kolejną szansę i umożliwił mu stworzenie gry Battle Royale osadzonej w uniwersum Titanfall.

Apex Legends w dniu premiery stanowiło poważną konkurencję dla Fortnite oraz PUBG-a i w sumie do dzisiaj warto interesować się tym tytułem. To właśnie tutaj pojawiła się modyfikacja zasad, w której na arenie nie musieliśmy radzić sobie sami, tylko gracze zostali podzieleni na trzyosobowe grupy.

Hyper Scape

Lata 2019-2020 udowodniły, że każdy duży wydawca gier chciał mieć w swojej bibliotece grę jak Fortnite. Do Activision i Electronic Arts dołączył francuski Ubisoft, czyli twórca takich serii jak Assassin’s Creed, Far Cry czy Watch Dogs.

W Hyper Scape akcję obserwujemy z widoku z pierwszej osoby, a całość rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości. Podobnie jak w pozostałych grach z tego zestawienia, tutaj też walkę zaczynamy bez dostępu do broni palnej, a pierwszym zadaniem graczy jest jak najszybsze zdobycie porządnego wyposażenia.

Fallout 76: Nuclear War

Bethesda również nie omieszkała przygotować własnego Battle Royale. Tryb ten pojawił się jako dodatkowa zawartość do gry Fallout 76 i został nazwany Nuclear Winter. W tym przypadku gracze nie walczą wyłącznie o przeżycie, ale zdobycie posady nowego nadzorcy Krypty 51.

Do walki przystępują czteroosobowe drużyny, które muszą udowodnić, kto jest najsilniejszy na pustkowiach. Nuclear War jest ciekawą opcją dla fanów postapokalipsy – nie często otrzymujemy gry Battle Royale w takich klimatach.

Realm Royale

Nie jesteście fanami Fortnite, ale szukacie produkcji z podobną oprawą wizualną? W takim razie koniecznie powinniście sprawdzić grę Realm Royale autorstwa Hi-Rez Studios, która jest spin-offem popularnego Paladins: Championships of the Realm.

Gra również oferuje kreskówkową stylistykę, stojącą na bardzo wysokim poziomie. W przeciwieństwie do dzieła Epic Games, settingowi Realm Royale bliżej jest do klimatów fantasy. Ponadto produkcja umożliwia korzystanie z wierzchowców.

Darwin Project

Dzieło studia Scavenger to bardzo fajny projekt, w którym gatunek Battle Royale został połączony z mechanikami charakterystycznymi dla gier survivalowych. Podczas rozgrywki użytkownicy nie tylko muszą walczyć z innymi osobami, ale także z wszechobecnym mrozem. W trakcie zabawy trzeba więc eliminować kolejnych graczy, a przy tym dbać o ocieplenie organizmu, który ulega wymrożeniu, kiedy nie znajduje się w pobliżu ognia.

Ring of Elysium

Kolejna w tym zestawieniu gra w stylu Fortnite, która stawia bardziej na realistyczne klimaty, niż kreskówkową oprawę wizualną. Znakiem charakterystycznym Ring of Elysium są katastrofy naturalne, nawiedzające poszczególne miejsca na mapie. Dzięki temu walka nabiera rumieńców i nie skupia się wyłącznie na polowaniu na innych uczestników zabawy.

Autor: Łukasz Morawski