Data modyfikacji:

Gry na PS4 dla dzieci. Najlepsze gry dla dzieci

Wasze dziecko zaczyna interesować się grami wideo? W takim razie powinniście zadbać o to, żeby miało kontakt z produkcjami o odpowiedniej do ich wieku treści. Zobaczcie polecane gry na PS4 dla dzieci.

gry na ps4 dla dzieci

Gry na PS4 dla dzieci – polecane tytuły

Prezentowaliśmy już warte uwagi gry planszowe dla dzieci. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się grom na konsolę PlayStation 4. Chcecie kupić dobrą grę na PS4 dla dzieci, ale nie wiecie, na co się zdecydować? Poniżej przedstawię wam kilka propozycji dostosowanych do najmłodszych. Tytuły były dobierane zgodnie z oznaczeniami PEGI.

 1. Harvest Moon: Mad Dash
 2. Minecraft
 3. Spyro Reignited Trilogy
 4. Ratchet & Clank
 5. FIFA 20
 6. Psi Patrol: Rusza do akcji!
 7. Team Sonic Racing
 8. Bee Simulator
 9. Overcooked 2
 10. Lego Marvel Super Heroes 2
 11. Knack 2
 12. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 13. Astro Bot: Rescue Mission
 14. Everybody’s Golf
 15. Just Dance 2020

Jak wybrać odpowiednie gry na PS4 dla dzieci?

Co miesiąc do sprzedaży trafiają nowe gry, które przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Czasami trudno jest połapać się w tym, do kogo dokładnie skierowana jest dana pozycja. Nie zawsze warto sugerować się grafikami – kolorowa, kreskówkowa okładka nie oznacza, że tytuł automatycznie przeznaczony jest dla najmłodszych. Dobrym przykładem jest tutaj South Park: Kijek Prawdy.

Jeżeli chcecie chronić swoje dzieci przed nieodpowiednimi treściami, wybierajcie tylko te produkcje, które otrzymały odpowiednią kategorię wiekową. W tym celu powstał europejski system oceniania gier PEGI. Oznaczenia znajdziecie na lewym dolnym roku pudełka z grą. W przypadku dzieci muszą znajdować się tam liczba 3 i 7, co oznacza, że dane gry dostępne są dla osób od trzeciego i siódmego roku życia.

Harvest Moon: Mad Dash

Seria Harvest Moon dotychczas funkcjonowała jako przerysowany symulator farmera. W pobocznej odsłonie Mad Dash nadal mamy do czynienia z tematyką rolniczą, lecz na trochę innych zasadach.

Dzieło Natsume to przede wszystkim niesamowicie dynamiczna gra zręcznościowa na PS4 dla dzieci, w której gracze muszą w ograniczonym czasie zbierać plony. Zabawa jest naprawdę świetna, zwłaszcza że produkcję można ukończyć we dwie osoby na jednym ekranie. Harvest Moon: Mad Dash otrzymało kategorię wiekową PEGI 3.

Minecraft

Tego tytułu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać – wszakże jest to najlepiej sprzedająca się produkcji w historii branży gier. Minecraft to niezwykle rozbudowana pozycja, która może mieć bardzo dobry wpływ na młodszych graczy. Nie tylko mają możliwość przeżycia w grze fantastycznej przygody, ale na dodatek dadzą upust swojej kreatywności.

O Minecrafcie można w sumie napisać, że to takie wirtualne klocki LEGO, tyle że zrobione na większą skalę. Gra na PS4 dla dzieci otrzymała kategorię wiekową PEGI 7.

Spyro Reignited Trilogy

W 2018 roku fioletowy smok Spyro powrócił po dwudziestu latach od premiery oryginału. Reignited Trilogy to zestaw trzech pełnoprawnych remake’ów gier wydanych pierwotnie na pierwszej konsoli Sony.

Studio Toys for Bob odpowiedzialne za nowe wersje kultowych produkcji podeszło do zadania na poważnie. W efekcie otrzymaliśmy najlepsze gry platformowe 3D na PS4, które oprawą wizualną nie odstają od filmów animowanych wytwórni Pixar. Spyro Reignited Trilogy otrzymało klasyfikację PEGI 7.

Ratchet & Clank

Kolejny świetnie zrealizowany remake w zestawieniu gier na PS4 dla dzieci. Tyle że Ratchet & Clank odświeża produkcję wydaną wcześniej na PlayStation 2. Dzieło studia Insomniac Games zachwyca przepiękną, niemalże filmową grafiką oraz różnorodnym gameplayem.

W trakcie zabawy dzieciaki będą zwiedzać najróżniejsze planety porozrzucane po całym kosmosie. Walka została przedstawiona w sposób mocno kreskówkowy, dlatego nie powinna negatywnie wpłynąć na najmłodszych. Ratchet & Clank otrzymało kategorię wiekową PEGI 7.

FIFA 20

Najlepsze gry dla dzieci na PS4 nie muszą być wyłącznie platformówkami i produkcjami utrzymanymi w kreskówkowych stylistykach. Jeżeli wasza pociecha interesuje się piłką nożną od najmłodszych lat, to z pewnością polubi grę FIFA 20.

Dzieciaki w ten sposób będą mogły wcielić się w ulubionych piłkarzy i doprowadzić do zwycięstwa klub, któremu kibicują. Tytuł umożliwia grę na jednym ekranie, dzięki czemu możecie wspólnie rozgrywać mecze. FIFA 20 otrzymała kategorię wiekową PEGI 3.

Psi Patrol: Rusza do akcji!

„Psi Patrol” to popularny serial animowany emitowany na kanale Nickelodeon. Gra na PS4 dla dzieci w pełni bazuje na kreskówce, co oznacza, że dzieciaki mogą przejąć kontrolę nad ulubionymi bohaterami i odwiedzić znane z oryginału miejsca. Produkcja Psi Patrol: Rusza do akcji! otrzymała klasyfikację PEGI 3.

Team Sonic Racing

W ostatnich latach gry typu kart racer przeżywają swój renesans. Do sprzedaży trafiła kolejna odsłona Mario Kart, zadebiutował remake Crash Team Racing i nawet Garfield doczekał się swojej gry wyścigowej.

Polecam Team Sonic Racing, które jest ciekawe i różnorodne. Produkcja otrzymała kategorię wiekową PEGI 3.

Bee Simulator

Gry nie tylko powinny zapewniać rozrywkę, ale również edukować. Warto od czasu do czasu włączyć dzieciom produkcję, z której dowiedzą się ważnych rzeczy o świecie, w jakim żyją.

Bee Simulator w ciekawy sposób opowiada o tym, jak istotne dla naszej planety są poczciwe pszczoły i dlaczego nie warto ich zabijać. Gra dla dzieci na PS4 otrzymała kategorię wiekową PEGI 7.

Overcooked 2

Druga odsłona Overcooked może nie zrobi z waszych pociech profesjonalnych kucharzy, lecz z pewnością przyprawi je (he he) o uśmiech na twarzy. Dzieło studia Ghost Town Games to zręcznościówka, w której gracze (dostępna jest kooperacja) muszą w ograniczonym czasie przygotować zamówione przez klientów dania. Overcooked 2 zaklasyfikowane zostało na PEGI 3.

LEGO Marvel Super Heroes 2

W tym miejscu mógłbym wpisać dowolną grę z serii LEGO autorstwa Traveller’s Tales. Wybrałem jednak Marvel Super Heroes 2 ze względu na ciągle rosnącą popularność komiksowych superbohaterów.

Jeżeli wasze dzieci uwielbiają Spider-Mana czy Captain Marvel, to dzięki tej grze dla dzieci na PS4 mogą przeżyć wspólnie z nimi fantastyczne przygody. Tytuł otrzymał kategorię wiekową PEGI 7.

Knack 2

Kontynuacja autorskiej marki Sony opowiadającej o przygodach tytułowego stworka stworzonego ze starożytnych reliktów dawnej cywilizacji. Produkcję można ukończyć w kooperacji na jednym ekranie. Knack 2 otrzymało kategorię wiekową PEGI 7.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Zestaw trzech gier opowiadających o perypetiach niesfornego jamraja Crasha. Każda z odsłon reprezentuje gatunek trójwymiarowych platformówek, w których liczy się przede wszystkim spryt i precyzja. Crash Bandicoot N. Snae Trilogy zaklasyfikowano na PEGI 7.

Astro Bot: Rescue Mission

Jeśli w waszym domu znajdują się gogle PlayStation VR, to idealną grą dla dzieci na PS4 będzie Astro Bot. Jest to jedna z lepszych platformówek ostatnich lat, która w pełni wykorzystuje potencjał technologii wirtualnej rzeczywistości. Astro Bot: Rescue Mission otrzymało kategorię wiekową PEGI 7.

Everybody’s Golf

Everybody’s Golf w bardzo przystępny sposób traktuje o golfie. Oprawa wizualna dostosowana została do młodszych odbiorców, natomiast zasady gry pozostają takie jak w rzeczywistości. Produkcja studia Clap Hanz otrzymała klasyfikację PEGI 3.

Just Dance 2020

Chcecie, aby wasze dzieci spędziły czas przed konsolą w bardziej aktywny sposób? W takim razie kupcie im Just Dance 2020.

Rozgrywka polega na powtarzaniu układów tanecznych wyświetlanych na ekranie. Oznacza to świetną zabawę dla całej rodziny. Tytuł otrzymał kategorię wiekową PEGI 3.