Data publikacji:

Najlepsze gry z LEGO 

Szukacie świetnej gry dla dziecka? Idealne będą gry z motywem klocków LEGO.  Sprawdźcie zestawienie najlepszych produkcji Traveller's Tales bazujących na klockach LEGO.
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Ta pozycja to zdecydowane „must have” dla fanów gier LEGO oraz Star Wars. Za produkcję nowego tytułu odpowiada popularne studio Traveller’s Tales, co gwarantuje wysoką jakość i godziny dobrej zabawy. Gra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga miała premierę 5 kwietnia 2022 roku i została wydana na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 oraz Nintendo Switch, występuje w wersji standardowej oraz deluxe. Fabuła obejmuje 300 grywalnych postaci, zabawne oraz trzymające w napięciu adaptacje scen z filmu „Star Wars”, możliwość podróżowania i eksploracji rozległych terenów oraz oczywiście elementy walki z przeciwnikami. Fani gier LEGO Star Wars na pewno dostrzegą poprawione mechaniki sterowania, o wiele lepszą oprawę graficzną oraz przede wszystkim ogrom nowych możliwości, jakie daje Star Wars: The Skylwalker Saga w porównaniu do poprzednich gier z tej serii. 

The LEGO Ninjago Movie: Gra wideo

Gra LEGO Ninjago miała swoją premierę w 2017 roku między innymi na PC oraz PS4, jedocześnie z produkcją filmową o tym samym tytule. Czy mistrz Wu wraz ze swoją drużyną pokona nieustraszonego Lorda Garmadona? Gra LEGO pozwala wcielić się w 7 postaci znanych z wielkiego ekranu i jest typową platformówką z dodatkiem akcji. Co ważne, LEGO Ninjago umożliwia rozgrywkę wieloosobową, dzięki czemu nawet trzech graczy może połączyć siły przeciwko Lordowi Garmadonowi. Gra wciąga ciekawą, dopracowaną fabułą oraz bohaterami, którzy mają unikalne moce, a eksploracja Ninjago City i zwalczanie czyhających przeciwników dostarczają dużo dobrej zabawy.

LEGO Marvel Super Heroes 2

Kontynuacja znanego tytułu dla fanów Marvela w odsłonie LEGO, z widocznymi ulepszeniami. Traveller’s Tales nie zawiodło także tym razem – gracz ma do dyspozycji znanych wszystkim superbohaterów, takich jak Spider-Man, Doctor Strange czy Hulk. LEGO Marvel Super Heroes 2 to zręcznościowa platformówka, wydana w 2017 roku, która oprócz standardowej walki ze złoczyńcami, pozwala także poznać graczom takie miejsca jak Dziki Zachód, Egipt, Nowy Jork (z 2099 roku!), a dodatkowo zmusza szare komórki do pracy podczas rozwiązywania licznych łamigłówek. LEGO Marvel Super Heroes 2 zostało wydane na PS4, XONE, Nintendo Switch oraz PC w trybie single player oraz multiplayer dla maksymalnie czterech graczy.

LEGO Iniemamocni 

Kolejna adaptacja powstała na licencji filmowej – tym razem jest to LEGO Iniemamocni, które zostało wypuszczone na rynek w 2018 roku, na platformy takie jak PC oraz PS4. Fani animacji mogą liczyć na nawiązanie od kultowych scen, wykorzystanie unikalnych mocy bohaterów i naprawdę przyjemną dla oka oprawę audiowizualną. Jak w większości platformówek produkcji Traveller’s Tales również tutaj mamy do czynienia z czarnym charakterem – Syndromem, który za wszelką cenę pragnie zniszczyć tytułowych Iniemamocnych. Gra LEGO urozmaicona jest dość prostymi zagadkami oraz możliwością grania w wersji dwuosobowej, aby stworzyć indywidualne modele postaci. 

LEGO Builder's Journey

Gra LEGO w trybie single player dla fanów kreatywnej zabawy i logicznego myślenia. Gracz wciela się w postać, która wyrusza w podróż, aby odnaleźć zagubionego rodzica, budując otoczenie i rozwiązując zagadki. Jest to zupełnie inna odsłona gier LEGO, w porównaniu z wcześniej opisanymi tytułami. LEGO Builder's Journey produkcji Light Brick Studio został wydany w 2021 roku na iOS, ale dzięki zdobytej popularności po czasie został wypuszczony także na PC. Grę LEGO Builder’s Journey charakteryzuje niezwykły minimalizm, gracz nie usłyszy dialogów oraz nie doświadczy niespodziewanych zwrotów akcji – jednak robiąca wrażenie oprawa audiowizualna i możliwość rozwijania kreatywności, nadają tej grze unikalności i po prostu dostarczają dobrej zabawy.

LEGO Brawls

Jako ostatnią pozycję przedstawiamy LEGO Brawls studia Red Games. Jest to zupełnie nowy nabytek w świecie klockowych gier, który zostanie wypuszczony na rynek w sierpniu 2022 roku. Gra idealnie sprawdzi się dla graczy kochających LEGO bijatyki. Dużym atutem jest możliwość walki drużynowej (maksymalnie czteroosobowej) oraz wykorzystanie lokacji, które są dobrze znane wszystkim miłośnikom świata LEGO, jak np. wspomniane wcześniej Ninjago. Dodatkowo gracz może wykazać się kreatywnością i od podstaw stworzyć własną postać, która stoczy walki na rozmaitych arenach. 
Zdjęcie: mat. prasowe
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.