Data modyfikacji:

Najlepsze gry RPG na PS4. TOP 10 gier RPG na konsolę Sony

Coraz więcej współczesnych produkcji korzysta z elementów rozgrywki stworzonych z myślą o RPG-ach. Cechy charakterystyczne tego gatunku można znaleźć w grach akcji, strzelankach, a nawet strategiach czasu rzeczywistego. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym grom RPG PS4 z prawdziwego zdarzenia.

gry rpg ps4

TOP 10 gier RPG na PS4

Prezentowałem już polecane gry RPG na PC. Dzisiaj przyjrzyjmy się tytułom konsolowym. Gry RPG na PS4 do zestawienia były dobierane na podstawie ich ocen w serwisie Metacritic. Pod uwagę brałem również tytuły odpowiadające moim preferencjom. Wszystkie poniżej wymienione produkcje są godne polecenia każdemu posiadaczowi konsoli Sony. Zobaczcie najlepsze gry RPG.

  1. Persona 5
  2. Bloodborne
  3. Undertale
  4. Wiedźmin 3: Dziki Gon
  5. Divinity: Original Sin II
  6. NieR: Automata
  7. Diablo III
  8. Monster Hunter: World
  9. Dark Souls III
  10. Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Persona 5

Marka Persona nigdy nie cieszyła się w Polsce dużą popularnością. Sytuacja zmieniła się odrobinę przy okazji premiery piątej odsłony, o której było bardzo głośno w mediach branżowych. Nic dziwnego, w końcu mieliśmy do czynienia z dobrym RPG-iem, zapewniającym zabawę na ponad sto godzin.

Persona 5 to ciekawe połączenie nastoletniej dramy z produkcją polegającą na zwiedzaniu dungeonów. Twórcy podzielili rozgrywkę na dwa segmenty – przygodowy oraz eksploracyjny. W obu przypadkach przed graczami stoją inne wyzwania.

Bloodborne

Chyba nie podpadnę wam za bardzo, jeśli napiszę, że Bloodborne to najlepszy tytuł ekskluzywny na PlayStation 4 i jedna z najlepszych gier RPG na PS4? Uważam, że studio From Software stworzyło produkt kompletny, doskonale wykorzystujący mechaniki wymyślone na potrzeby serii Dark Souls.

Odkrywanie sekretów mrocznego Yharnam wciąga na wiele godzin i zapewnia wyzwanie na niesłychanie wysokim poziomie. Twórcy wykreowali na potrzeby gry niezwykle klimatyczny świat, czerpiący garściami z literatury mistrza grozy, H.P. Lovecrafta.

Undertale

Zastanawiając się nad kupnem Undertale, nie sugerujcie się wyłącznie screenshotami. W ten sposób możecie zrazić się do tego tytułu, który pod względem warstwy wizualnej wygląda bardzo biednie. Jest to oczywiście specjalny zabieg, mający na celu podkreślenie charakteru produkcji.

Niezależny twórca, Toby Fox, chciał w swoim dziele zabawić się konwencją RPG-ów, dając jednocześnie metakomentarz do tego gatunku oraz gier wideo w ogóle. Undertale to interesujące doświadczenie, obok jakiego trudno przejść obojętnie. Jeżeli szukacie fajnego RPG na PS4, sięgnijcie po ten tytuł.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zestawienie top gier RPG na PS4 bez trzeciej odsłony Wiedźmina, to zestawienie stracone. W tym przypadku umieszczenie na liście dzieła studia CD Projekt RED jest jak najbardziej uzasadnione. Wszakże jest to jedna z najlepszych gier RPG na PS4 i PC, która rozkochała w sobie graczy z całego świata.

Nawet kilka lat po premierze społeczność cały czas pamięta o tym tytule i regularnie w niego gra. Myślę, że nie przesadzę jeśli napiszę, że mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem, jaki nieczęsto zdarza się w branży growej.

Divinity: Original Sin II

Jeśli szukacie dobrej, klasycznej gry RPG na PS4, trafiliście w dobre miejsce. Divinity: Original Sin II to fenomenalna produkcja, w której akcję obserwujemy z widoku izometrycznego. Tytuł oferuje także turowy system walki rodem z najlepszych gier turowych oraz możliwość gry w kooperacji – nawet na podzielonym ekranie. Fani potyczek z innymi graczami mogą wskoczyć na arenę, żeby wziąć udział w rozgrywkach PvP (player vs player).

NieR: Automata

Sklasyfikowanie NieR: Automata jest niezwykle trudne. Jest to przede wszystkim fajna gra RPG, lecz czerpiąca garściami z całej masy innych gatunków. W produkcji znajdziemy mnóstwo akcji rodem ze slasherów, trochę elementów platformowych, a także mechaniki rodem z klasycznych shoot‘em upów z czasów automatów.

Rozgrywka w produkcji studia PlatiniumGames stoi na najwyższym poziomie. Nie zmienia to faktu, że to właśnie fabuła odgrywa w grze tej RPG na PS4 pierwsze skrzypce – już dawno nie powstało tak dojrzałe postapo.

Diablo III: Eternal Collection

Fani drugiej odsłony Diablo mieli za złe Blizzardowi, że przy okazji trzeciego epizodu zmienił stylistykę na mocno przerysowaną, inspirowaną popularnym World of Warcraft. Pomimo tej drobnej wady Diablo III nadal jest świetnym hack’and’slashem, który cały czas bywa bardzo dobrze wspierany przez twórców. Jeżeli szukacie fajnego RPG na PS4 na wiele godzin, to dzieło Blizzarda będzie jak znalazł.

Monster Hunter: World

Jeszcze parę lat temu mało kto w Polsce interesował się marką Monster Hunter. Capcom w końcu zmienił podejście do promocji serii na terenie Starego Kontynentu, dzięki czemu odsłona World trafiła do szerokiego grona odbiorców.

Szybko okazało się, że mechanika polowania na wielkie bestie spodobała się graczom w naszym kraju. W międzyczasie do sprzedaży trafiło rozszerzenie Iceborne, które jest tak duże, że spokojnie mogłoby robić za kolejną odsłonę.

Dark Souls III

W top 10 gier RPG na PS4 nie mogło zabraknąć tej pozycji. To dzięki marce Dark Souls studio From Software zyskało międzynarodową popularność. Trzecia odsłona jest zwieńczeniem tego fantastycznego cyklu. Twórcy postanowili zamknąć wszystkie wątki, kończąc opowieść epicką bitwą z potężnym final bossem.

Dark Souls III to maksymalnie dopracowany RPG na PS4 osadzony w klimatach dark fantasy. Po zaliczeniu podstawki, koniecznie zacznijcie grać w fabularne rozszerzenia, które odblokowują nowe świetne lokacje i jeszcze trudniejszych przeciwników.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Pierwsza część Ni no Kuni bazowała na turowym systemie walki. Studio Level 5 doszło do wniosku, że obecnie bardziej w cenie są starcia w czasie rzeczywistym, co faktycznie wyszło serii na dobre. Revenant Kingdom to ciekawa gra RPG na PS4 z przyjemną rozgrywką oraz wciągającą fabułą. Ogromną zaletą tytułu jest cel-shadingowa oprawa wizualna.