Data modyfikacji:

Steam. Najlepsze gry na platformie

Steam to najpopularniejsza platforma cyfrowej dystrybucji, która dostępna jest na komputerach osobistych. Biblioteka sklepu Valve jest przeogromna, dlatego często można natrafić na produkcje o bardzo niskiej jakości. W tym zestawieniu przyjrzymy się natomiast najlepszym grom dostępnym na Steamie.

gry steam

Steam – gry, które warto sprawdzić

Produkcje do zestawienia dobierałem na podstawie ocen użytkowników platformy Steam. Oceny gier możecie sprawdzić na stronie Steamdb.info. Każdy z wymienionych tytułów otrzymał powyżej dziewięćdziesięciu procent pozytywnych recenzji od graczy. Oczywiście lista nie jest kompletna, ponieważ tak dobrze ocenianych gier na Steam jest znacznie więcej.

  1. Seria Portal
  2. Wiedźmin 3: Dziki Gon
  3. Factorio
  4. Terraria
  5. Life is Strange
  6. Hollow Knight
  7. Seria Half-Life
  8. Euro Truck Simulator 2

Seria Portal

Obie części cyklu Portal to nie lada gratka dla wszystkich miłośników gier logicznych. Rozgrywka ogranicza się przede wszystkim do rozwiązywania coraz to bardziej skomplikowanych łamigłówek. Głównym narzędziem gracza jest specjalne urządzenie potrafiące generować tytułowe portale, pomiędzy którymi można się przemieszczać.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Trzecia odsłona Wiedźmina otrzymała ponad trzysta tysięcy pozytywnych recenzji od graczy z całego świata. Jeżeli graliście już wcześniej w ten tytuł, to z pewnością nie jesteście tym faktem zaskoczeni. Dzieło CD Projekt RED to klasa sama w sobie i jednocześnie jedna z najlepszych gier RPG w historii całej branży wirtualnej rozrywki. Pozycje obowiązkowa w zestawieniu gier na Steam.

Factorio

Szukacie fajnej gry na Steam wymagającej myślenia? Factorio od studia Wube Software wygląda dosyć brzydko i niepozornie, ale są to oczywiście pozory. Niech średniej jakości oprawa graficzna nie przesłoni wam wciągającej rozgrywki czerpiącej garściami z takich serii jak SimCity czy Cywilizacja. Tytuł reprezentuje gatunek strategicznych gier ekonomicznych, a głównym zadaniem gracza jest rozbudowa fabryk, a następnie umiejętne zarządzanie nimi.

Terraria

Dzieło studia Re-Logic często określane jest dwuwymiarowym klonem Minecrafta, lecz trzeba pamiętać, że to właśnie Terraria zadebiutowała kilka miesięcy wcześniej. Produkcja daje graczom ogromną swobodę i tak naprawdę tylko oni decydują o tym, jakie czekają ich przygody.

Proceduralnie generowany świat sprawia, że produkcja może nieprędko się znudzić. Jest to także dobra propozycja dla osób poszukujących tanich gier na Steamie.

Life is Strange

Historia dziewczyny o imieniu Max potrafi wzruszyć do łez, a niekiedy nawet szokować odważnymi decyzjami fabularnymi. Life is Strange to ciekawa gra przygodowa, w której główna bohaterka odkrywa w sobie zdolność manipulowania czasem. Nie trzeba chyba mówić, ze doprowadzi w ten sposób do katastrofy. Jeżeli cenicie w grach dobre historie, koniecznie sprawdźcie produkcję DONTNOD Entertainment.

Hollow Knight

Ostatnie lata są niezwykle dobrym czasem dla gier typu metroidvania. Zdecydowanie jednym z lepszych reprezentantów jest Hollow Knight, co zresztą potwierdza około osiemdziesiąt tysięcy pozytywnych recenzji gry na Steamie. Tytuł potrafi być wymagający, ale zdecydowanie nie frustrujący. Na plus zasługuje również przepiękna rysowana oprawa wizualna.

Seria Half-Life

Half-Life to zdecydowanie najważniejsza marka na Steamie, za grę bowiem odpowiada studio Valve, czyli twórcy tej platformy. Każda z części może poszczycić się bardzo dobrym przyjęciem wśród graczy. Nawet wydany w marcu 2020 roku Half-Life: Alyx otrzymuje praktycznie same pozytywne recenzje. A jest to tytuł, w który można grać wyłącznie z użyciem gogli wirtualnej rzeczywistości.

Euro Truck Simulator 2

Druga odsłona Euro Truck Simulator znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych gier na Steam. Kompletnie mnie to nie dziwi, ponieważ jest to świetnie zrealizowana produkcja, którą twórcy regularnie wspierają od czasu premiery, czyli 2012 roku. Zdecydowanie warto sprawdzić, nawet jeśli nie jesteście fanami wszelkiej maści symulatorów.