Data modyfikacji:

Gry podobne do Margonem. W co zagrać?

Graliście kiedyś w Margonem i szukacie obecnie gry podobnej do dzieła studia Garmory Games? W tym zestawieniu przyjrzymy się najciekawszym alternatywom dla tego tytułu, które powinny sprostać oczekiwaniom fanom Margonem.

gry podobne do margonem

Czym jest Margonem?

Margonem to polska gra MMORPG, która zadebiutowała w 2006 roku. Początkowo tytuł dostępny był wyłącznie w wersji przeglądarkowej, lecz po kilkunastu latach (dokładnie 20 lutego 2019 roku) produkcja doczekała się także oficjalnej wersji na steam.

Sprawdź także nasz mmorpg ranking.

Tytuł oferuje prostą pixel artową oprawę wizualną, zaś rozgrywkę obserwujemy z góry. Ciekawostką jest to, że podczas swobodnego przemierzania świata gry, gracze podczas starć przenoszeni są na ekran areny, gdzie prowadzane są pojedynki w turowym stylu.

Gry podobne do Margonem – w co warto zagrać?

Gry do zestawienia dobierane były na podstawie podobieństwa gameplayu, oprawy wizualnej lub przynależności do konkretnego gatunku – czyli w tym przypadku MMORPG.

  1. Tibia
  2. Pokemon: Let’s Go Pikachu
  3. The Elder Scrolls Online
  4. Stardew Valley
  5. World of Warcraft

Tibia

Kiedy dobrze przypatrzycie się grafice w Margonem i ustawieniu kamery, to z pewnością znajdziecie wiele podobieństw do kultowej Tibii. To właśnie dzieło ClipSoft GmbH zadebiutowało jako pierwsze, bo już w 1997 roku.

Tytuł od tamtej pory cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród graczy z całego świata. Jest to też doskonały dowód na to, że ciekawy gameplay nie potrzebuje fotorealistycznej oprawy wizualnej, żeby się obronić.

Jeśli więc szukacie gry podobnej do Margonem, to Tibia będzie zdecydowanie najlepszym wyborem – w tym przypadku nie musicie się martwić o pustki na serwerach.

Pokemon: Let’s Go Pikachu

Co prawda Pokemon: Let’s Go Pikachu nie jest grą z gatunku MMO, ale to nadal niezwykle wciągający RPG z kamerą śledzącą bohatera z góry. Podobnie jak w Margonem, w produkcji Nintendo możemy eksplorować rozległe, klimatyczne lokacje, a podczas konfrontacji z przeciwnikami zostajemy przeniesieni na ekran walki, gdzie wydajemy komendy swoim stworkom.

Jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych alternatyw dla dzieła Garmory Games Studio, dla osób którym nie zależy na rozgrywkach online.

The Elder Scrolls Online

Tym razem mam dla was produkcję, która pod względem wykonania zostawia daleko w tyle Margonem. Jeżeli znudziła wam się pixel artowa grafika i chcielibyście spróbować z jakimś MMORPG w trójwymiarowym środowisku, to The Elder Scrolls Online może być dobrym wyborem.

Studio ZeniMax Online regularnie wspiera swój produkt poprzez wypuszczanie aktualizacji poprawiających błędy oraz wydawanie co jakiś czas fabularnych rozszerzeń. Ta gra jest tak duża, że spokojnie zapewni wam mnóstwa wrażeń na wiele miesięcy (a nawet lat).

Stardew Valley

Gdybyście jednak tęsknili za kamerą ustawioną w stylu top-down i pixel artową grafiką, to koniecznie sprawdźcie fantastyczne Stardew Valley. W tym przypadku nie zostaniecie jednak wielkim bohaterem, tylko prostym farmerem odpowiedzialnym za dbanie o swoje gospodarstwo.

Jakiś czas po premierze twórcy dodali moduł sieciowy, umożliwiający granie w cztery osoby na jednym serwerze. Wspólnie ze znajomymi możecie pielić w ogródku oraz wyruszyć w niebezpieczne podróże w poszukiwaniu surowców.

World of Warcraft

W Margonem najbardziej pociągało was to, że gra reprezentowała gatunek MMORPG? W takim razie powinniście porzucić ten tytuł i zainteresować się prawdziwym królem gier sieciowych.

World of Warcraft to zdecydowanie najważniejsze MMORPG, jakie kiedykolwiek trafiło do sprzedaży. Na graczy czeka ogromny świat do odkrycia, liczne walki z przeciwnikami i możliwość interakcji z graczami z całego globu.

Autor: Łukasz Morawski