Data modyfikacji:

Najlepsze MMORPG – ranking TOP 10 gier, w które musisz zagrać

MMORPG z założenia mają być ogromne, a ich zawartość powinna wystarczyć graczowi na wiele godzin atrakcyjnej rozrywki. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym MMORPG, które dostępne są na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zobacz ranking TOP 10 MMORPG.

mmorpg ranking

MMORPG – ranking najlepszych tytułów

Jeżeli szukacie fajnych gier MMORPG na PC, PS4 i Xbox, jesteście w dobrym miejscu. Ranking najlepszych MMORPG powstał na podstawie ocen poszczególnych gier w serwisie Metacritic.com oraz moich własnych preferencji. Zobaczcie TOP 10 MMORPG.

Przeczytaj również: Gry kooperacyjne na PC, PS4 i Xbox One. Polecane tytuły

  1. World of Warcraft
  2. Guild Wars 2
  3. Final Fantasy XIV
  4. Lord of the Rings Online
  5. Star Wars: The Old Republic
  6. The Elder Scrolls Online
  7. World of Warcraft Classic
  8. TERA
  9. Star Trek Online
  10. Neverwinter

World of Warcraft

Nasz ranking najlepszych gier MMORPG otwiera dzieło Blizzard Entertainment to żyjąca legenda w branży gier komputerowych. World of Warcraft zadebiutowało w 2004 roku na pecetach i cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród fanów z całego świata.

Twórcom udało się stworzyć MMORPG doskonałe, które nie tylko oferuje ciekawe uniwersum, ale na dodatek zapewnia rozbudowane i przemyślane mechaniki rozgrywki. Na przestrzeni lat do sprzedaży trafiło kilka rozszerzeń, urozmaicając grę o nowe lokacje do odwiedzenia, dodatkowe rodzaje przeciwników oraz jeszcze więcej wyposażenia do znalezienia.

W 2018 roku Blizzard postanowił, że World of Warcraft razem z dodatkami można pobrać całkowicie za darmo. Do grania nadal potrzeba jednak przedłużać abonament.

Guild Wars 2

Pierwsza odsłona Guild Wars zadebiutowała w podobnym czasie co World of Warcraft, dlatego miała mocno utrudnione zadanie w przyciągnięciu graczy na swoją stronę. Na szczęście studio ArenaNet doskonale wiedziało, jak dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, dzięki czemu ta gra MMORPG od lat może cieszyć się sporą popularnością.

Wydana w 2012 roku druga odsłona Guild Wars również przypadła graczom do gustu i obecnie jest jednym z najlepszych MMORPG. Producent cały czas wspiera swój produkt, o czym świadczyć mogą chociażby wydane w 2015 i 2017 roku duże rozszerzenia.

Final Fantasy XIV

W rankingu top 10 MMORPG nie mogło zabraknąć czternastej odsłony Final Fantasy, choć początki gry można uznać za fatalne. Square-Enix kompletnie pogubiło się w tym, co robiło, co znacząco odbiło się na jakości gry. Na szczęście japoński developer wziął sobie do serca uwagi rozżalonych graczy i praktycznie całkowicie przemodelował swoją produkcję.

Obecnie Final Fantasy XIV to całkowicie inny tytuł niż ten wydany oryginalnie w 2013 roku. Po wprowadzonych zmianach gra w końcu zaczęła się prezentować się tak, jak należy. Produkcja otrzymała trzy duże dodatki – Heavensward, Stormblood i Shadowrbingers.

Lord of the Rings Online

Literatura J. R. R. Tolkiena wręcz prosiła się o to, żeby na jej podstawie stworzyć epickie MMORPG. W 2007 roku tak się w końcu stało, ponieważ właśnie wtedy zadebiutowała gra The Lord of the Rings Online.

Dużym atutem produkcji było osadzenie jej w popularnym i bardzo rozbudowanym uniwersum pełnym najróżniejszych ras, stworzeń i ciekawych krain do odwiedzenia. Obecnie tytuł nie cieszy się tak dużą popularnością jak dawniej, ale nadal znajdziecie ludzi do wspólnego grania. Warto dodać, ze LOTR Online dystrybuowany jest w modelu free to play.

Star Wars: The Old Republic

Kiedy myślimy o dobrym MMORPG, trzeba też wspomnieć o kolejnej wielkiej marce. Zadania podjęło się studio BioWare, które romansowało już wcześniej z „Gwiezdnymi Wojnami” przy okazji gry Star Wars: Knights of the Old Republic.

Tytuł po roku od premiery przeszedł na model dystrybucji free to play oparty na mikrotransakcjach. Studio wypuściło kilka rozszerzeń, z których ostatnie zadebiutowało w 2018 roku. Podobnie jak w przypadku LOTR Online popularność gry mocno spadła, lecz produkcja nadal żyje.

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls, to – zaraz obok Fallouta – najpopularniejsza franczyza Bethesda Softworks. Przez wiele lat amerykański wydawca stawiał na produkcje przeznaczone dla pojedynczego gracza, aż w końcu w 2014 roku zadebiutowała odsłona rozszerzająca markę o MMORPG.

Jeżeli szukacie gry sieciowej z potencjałem na wielomiesięczną zabawę, to TESO będzie dobrym wyborem. Producent cały czas wypuszcza nowe dodatki i nic nie wskazuje na to, że ma zamiar przestać wspierać swoje dzieło.

World of Warcraft Classic

Blizzard Entertainment, wypuszczając World of Warcraft Classic, wyszedł naprzeciwko graczom, którym nie podobały się zmiany, jakie zaszły w grze od czasu premiery. Edycja klasyczna przywraca świat oraz mechaniki, jakie funkcjonowały w pierwszych latach tytułu.

Nowi gracze otrzymali możliwość zobaczenia, jak kiedyś wyglądał World of Warcraft, natomiast starzy wyjadacze mogą zapewnić sobie sentymentalny powrót do przeszłości do jednego z najlepszych MMORPG.

TERA

Firma Bluehole zyskała światową popularność dzięki grze PlayerUnknown’s Battleground, której została wydawcą. Południowokoreańskie studio wcześniej parało się jednak pracą producenta, czego efektem było m.in. TERA.

Tytuł debiutował w 2012 roku jako gra MMORP na PC. Natomiast dla posiadaczy XONE i PS4 to fajne MMORPG jest dopiero świeżynką. Gra na konsolach pojawiła się w 2018 roku.

Star Trek Online

Jeśli od zawsze twierdziliście, że Star Trek jest lepszy od Gwiezdnych Wojen, to z pewnością powinno zainteresować was MMORPG osadzone w tym kosmicznym uniwersum. Ciekawe w STO jest to, że rozgrywka nie ogranicza się wyłącznie do pieszego przemierzania światów, ale także umożliwia prowadzenie widowiskowych bitew w przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem potężnych statków.

Neverwinter

Ranking TOP 10 MMORPG zamyka dzieło studia Cryptic ciekawie oddające charakter gier fabularnych z serii Dungeons & Dragons. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją sprawdzić. A nuż może się wkręcicie i zostaniecie przy Neverwinterze na dłużej.