Dla Ubisoftu była to bardzo osobista produkcja, ponieważ opowiadała o ich rodakach, czyli Francuzach.
Przeczytaj także: Najlepsze gry przygodowe - ranking.
Battlefield 1 opowiedział natomiast o najważniejszych bitwach Wielkiej Wojny, o których do tej pory nie mówiło się zbyt wiele.
Tytuł stawia mocno na realizm, przez co poziom trudności jest stosunkowo wysoki. Nikt jednak nie powiedział, że na wojnie było łatwo…
Rozgrywka przypomina mocno Painkillera, co oznacza, że jest dynamicznie i efektownie.
Sprawdź również: Premiery gier - październik 2019.
Głównie dlatego, że studio Treyarch przedstawiło sytuację na Starym Kontynencie oraz w Azji.
Podczas gry nie tylko bierzemy udział w historycznych bitwach, ale także wpadamy w coraz większy wir szaleństwa ogarniającego głównego bohatera.
Współcześnie może wygląda trochę topornie, ale nadal potrafi wywołać u graczy wiele emocji.
Tematem Company of Heroes 2 jest Operacja „Barbarossa”, zwieńczona zdobyciem Berlina w 1945 roku. Pomimo kilku lat na karku, gra praktycznie w ogóle się nie zestarzała.
Tytuł nastawiony jest na bezszelestne eliminowanie oponentów z broni snajperskiej i nie tylko.
Produkcja wiernie odtwarza realia historyczne, lecz daje przy tym graczowi możliwość zmiany biegu wydarzeń.
Activision Blizzard na dobre kilka lat zrobiło sobie przerwę od II wojny światowej. Od czasów premiery świetnego World at War, seria zdążyła zabrać nas w kosmos, przedstawić wojny szpiegów, a nawet zmasowany atak wojsk rosyjskich na Stany Zjednoczone. Fani jednak nieustannie domagali się powrotu do korzeni cyklu, aż w końcu wydawca zlecił studiu Sledgehammer Games opracowanie odsłony o podtytule WWII.
Co prawda. gra nie była szczególnie wybitna, ale zdecydowanie nie można było jej odmówić klimatu. Nawet jeśli tryb multiplayer dosyć szybko zaczynał rozczarowywać, to jednak kampania fabularna została przedstawiona na tyle ciekawie, że z przyjemnością można śledzić losy 1. Dywizji Piechoty.
Electronic Arts, podobnie jak Activision, również uległo wiernym miłośnikom marki i powróciło na moment do okresu II wojny światowej. W Battlefield V pojawiła się pełnoprawna kampania fabularna, lecz jej jakość była delikatnie rozczarowująca. Natomiast tryb multiplayer był już tym, czego od gry oczekiwali fani, którzy przed laty zagrywali się godzinami w Battlefield 1942.
Ogromne wrażenie w tej odsłonie robiła grafika napędzana technologią Frostbite – produkcja nie tylko wyglądała ładnie, ale umożliwiała także ogromną destrukcję otoczenia. Była to też pierwsza odsłona serii, w której twórcy zrezygnowali z season passa, na rzecz darmowych dodatków.
Tytuł opowiada o fikcyjnym, współczesnym konflikcie, podczas którego musimy zadbać o przetrwanie małej społeczności.
Gracze nie tylko mogą zapoznać się z ich konsekwencjami, ale również wziąć w nich bezpośredni udział.
Misja snajperska w Prypeci do dzisiaj stanowi wzór dla innych producentów strzelanek wojennych.
W grze możemy wziąć udział w najważniejszych starciach, mających ogromny wpływ na kształtowanie się nowego państwa.