Data modyfikacji:

NBA 2K21: jakie wymagania sprzętowe? Recenzja i poradnik

Serie gier sportowych często mają to do siebie, że tak naprawdę dopiero co kilka odsłon prezentują nową jakość. Pomiędzy otrzymujemy więc kolejne części, które wprowadzają niewielkie nowości i w gruncie rzeczy dają graczom podobną zawartość, co ubiegłoroczne wydanie. Czy tak właśnie jest z NBA 2K21? O tym przekonacie się z dalszej części tekstu.

NBA 2K21

NBA 2K21 na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-530 2.93 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 110 GB
  • System operacyjny: Windows 7/10 (64-bit)

NBA 2K21 na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-4430 3.0 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz
  • Pamięć RAM: 8GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon R9 270 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 110 GB
  • System operacyjny: Windows 7/10 (64-bit)

Czy warto zagrać w NBA 2K21?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy posiadacie poprzednią odsłonę czy dopiero zaczynacie przygodę z tą marką. Jeśli graliście w zeszłoroczne wydanie NBA 2K, to tym razem twórcy nie przygotowali dla was zbyt wielu nowych atrakcji.

W kwestiach rozgrywki tak naprawdę pokuszono się wyłącznie o wprowadzenie nowego systemu wykonywania rzutów wolnych za pomocą analogu. Oczywiście czeka też na was całkowicie świeża historia w trybie MyCareer. Może nie jest oszałamiająca, ale w ciekawy sposób pokazuje zakulisowe piekiełko świata NBA.

Brak większych różnic w stosunku do edycji 2K20 nie oznacza natomiast, że najnowsze wydanie cyklu tworzonego przez Visual Concepts nie jest godne uwagi. Wręcz przeciwnie! To nadal świetna gra sportowa poświęcona koszykówce, która w doskonały sposób oddaje piękno oraz charakter tego fantastycznego sportu. Gameplay jest niesamowicie wciągający, a oprawa wizualna potrafi cieszyć oko.

Gdybyście byli zajarani grą w kosza i chcieli śledzić na bieżąco wszystko, co związane z ligą NBA, to zdecydowanie powinniście kupić ten tytuł. NBA 2K21 nie rozwija skrzydeł, ale jednocześnie ich nie podcina.

Choć w tegorocznej edycji zabrakło praktycznie jakichkolwiek zmian, to mimo to studio nie zepsuło tego, za co gracze pokochali poprzednie odsłony. Na rewolucję w serii musimy poczekać do kolejnej części, która będzie tworzona już stricte pod PlayStation 5 i Xbox Series X.

NBA 2K21– poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Jak przejść NBA 2K21?

Jeszcze kilka lat temu w przypadku gier sportowych trudno było pisać o ich „przejściu”. Od kilku twórcy starają się jednak przyciągnąć nowych fanów, którzy szukają bardziej fabularyzowanych produkcji. Mechaniki trybu fabularnego są bardzo proste i sprowadzają się do podejmowania decyzji moralnych oraz braniu udziału w meczach.

Bez względu na to, w jakim trybie gracie, koniecznie zacznijcie od łatwiejszych poziomów trudności. Oczywiście jeśli graliście już wcześniej w którąś z odsłon tej serii, to śmiało startujcie do „walki” z bardziej wymagającymi oponentami. Polecam też zaliczyć wszystkie tutoriale, w których twórcy gry w sposób aktywny tłumaczą najważniejsze mechaniki rozgrywki.

Ile godzin zajmuje ukończenie NBA 2K21?

W NBA 2K21 dostępny jest tryb MyCareer, w którym poznajemy historię niejakiego Juniora. Ukończenie jego wątku wprawionym graczom powinno zająć mniej więcej cztery godziny. Oczywiście na tym zabaw się nie kończy, ponieważ na graczy czeka masa innych trybów, w tym wielosezonowy MyLeague, w który można setki godzin oraz rozgrywki sieciowe.

Na czym grać w NBA 2K21?

Dzieło studia Visual Concepts dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PLayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W późniejszym terminie produkcja doczeka się także usprawnionej wersji, dzięki czemu w NBA 2K21 zagramy także na PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Premiera NBA 2K21– kiedy?

Wersja na komputery osobiste oraz PS4, XONE i Switcha trafiła do sprzedaży 4 września 2020 roku. Twórcy nie ujawnili jeszcze dokładnego terminu edycji na konsole dziewiątej generacji, ale next-genowej premiery NBA 2K21 powinniśmy spodziewać się najprędzej w grudniu tego samego roku.

Grę do testów dostarczyła firma Cenega, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski