Data publikacji:

Gry podobne do RimWorld

Dzieło studia Ludeon wygląda mało atrakcyjnie, choć naturalnie są to tylko pozory. Pod płaszczykiem stosunkowo brzydkiej oprawy wizualnej, kryje się mocno rozbudowana strategia ekonomiczna, w której gracze muszą robić wszystko, żeby zapewnić jak najlepszy komfort życia ludziom znajdującym się na pozaziemskiej kolonii. A jeśli ten tytuł doskonale już znacie i szukacie nowych wyzwań, to koniecznie zapoznajcie się z naszą listą gier podobnych do RimWorld.

Czytaj również: TOP 15 gier ekonomicznych
gry podobne do rimworld

Produkcje, które trafiły na poniższą listę, dobierane były na podstawie ocen w serwisie Metacritic, a także wedle podobieństw do RimWorld na płaszczyźnie gameplayu bądź tematyki. Wszystkie wymienione w zestawieniu tytuły (oprócz dystrybuowanych w modelu free-to-play) możecie kupić poprzez Ceneo.pl.

Gry jak RimWorld. Polecane tytuły

  1. Oxygen Not Included
  2. Surviving Mars
  3. Frostpunk
  4. Stardew Valley
  5. Prison Architect
  6. The Survivalists
  7. Fallout Shelter

Oxygen Not Included

W grze studia Klei Entertianment wyruszamy w podróż na nieznaną planetę, na której ludzkość próbuje rozwinąć swoją kolonię. Rozgrywka bywa wymagająca, ponieważ nie tylko musimy mądrze planować każdą inwestycję, ale również cały czas trzeba pamiętać o tym, żeby lokalnej społeczności nie zabrakło potrzebnego do życia tlenu. Oxygen Not Included jest również warte uwagi ze względu na intrygującą oprawę graficzną.

Surviving Mars

Jeżeli nie możecie przekonać się do warstwy wizualnej RimWorld i szukacie czegoś „ładniejszego”, to zdecydowanie powinniście zainteresować się grą Surviving Mars od studia Haemimont Games. Twórcy postawili na bardzo ładną, trójwymiarową grafikę, zaś rozgrywka sprowadza się do budowy i zarządzania nowo powstałej kolonii na Marsie.

Frostpunk

Historia RimWorld rozpoczyna się w momencie, gdy statek kosmiczny ulega rozbiciu na jednej z planet. Garstka ocalałych (pod dowództwem gracza) musi więc zrobić wszystko, żeby przeżyć na obcym lądzie, co oczywiście prowadzi do zbudowania własnej osady. Podobnie jest w przypadku polskiego Frostpunka – tutaj również kontrolujemy poczynaniami stosunkowo niewielkiej społeczności ludzi, dla których każdy dzień jest walką o przeżycie w świecie opanowanym przez epokę lodowcową.

Stardew Valley

Choć Stardew Valley nie jest strategią czasu rzeczywistego, ani typową grą ekonomiczną, to jednak produkcja pod wieloma względami przypomina RimWorld. W dziele studia Concerned Ape akcję także obserwujemy z lotu ptaka, zaś gameplay polega na rozbudowywaniu własnej bazy – w tym przypadku jest to duża farma.

Prison Architect

Na pierwszy rzut oka, Prison Architect wygląda jakby było co najmniej spin-offem RimWorld. Studio Introversion Software również postawiło na kamerę w stylu top-down i dosyć oszczędną w środkach oprawę graficzną. Różnica jest jednak taka, że tutaj nie pomagamy kolonistom, ale zapewniamy godziwe życie (bądź je uprzykrzamy) więźniom.

The Survivalists

Punkt wyjściowy w The Survivalist jest bardzo podobny do tego, co w RimWorld. W grze legendarnego studia Team17 przejmujemy kontrolę nad rozbitkami, których statek zatonął w pobliżu bezludnej wyspy. Zadaniem gracza jest zmobilizowanie ocalałych do wspólnej pracy nad budową nowej osady i wyruszeniem w niebezpieczną podróż w celu znalezienia prowiantu potrzebnego do przeżycia.

Fallout Shelter

Ostatnia gra w tym zestawieniu, która powinna przypaść do gustu fanom RimWorld. Fallout Shelter jest spin-offem popularnej serii RPG-ów, stworzonym z myślą o miłośnikach strategii ekonomicznych. W produkcji Bethesdy nie wcielamy się w jednego bohatera, tylko zarządzamy kolonią ukrywającą się w jednym ze schronów przeciwatomowych.

Autor: Łukasz Morawski