Data modyfikacji:

Jakie gry komputerowe dla 6-latka?

Szukacie gier dla dzieci w wieku przedszkolny? Przyglądamy się grom komputerowym dla sześciolatków. Sprawdźcie nasze propozycje najciekawszych gier.

W jakie gry komputerowe mogą grać dzieci?

Jeżeli należycie do grona osób, które nie mają na co dzień styczności z grami, to od razu zaznaczę, żebyście się ich nie obawiali. Jasne, zdarzają się produkcje przesiąknięte brutalnością (np. strzelanki) oraz epatujące wulgarnym językiem. Podobnie jak w przypadku literatury oraz filmów i seriali, są to jednak dzieła skierowane do dorosłego odbiorcy. Rolą rodzica jest zadbanie o to, żeby ich pociechy grały w produkcje dostosowane do ich wieku. W tym celu powstało PEGI, czyli europejski system oceniania gier komputerowych. Każdy tytuł otrzymuje odpowiednie oznaczenia.
Podobnie jak telewizję, gry trzeba również odpowiednio dawkować. Nie polecam jednak całkowitego rezygnowania z grania. Dzięki odpowiednim produkcjom, przy chęciach dzieci do nauki, sześciolatki będą mogły nauczyć się języków obcych albo rozwinąć swoje umiejętności logicznego myślenia oraz kojarzenia faktów.

Poniżej przygotowałem listę najciekawszych gier dla chłopców i dziewczynek w wieku 6 lat.

Ranking najciekawszych gier dla 6-letnich dziewczynek i chłopców

  • Just Dance 2019
  • Tetris Effect
  • Yoshi’s Crafted World
  • Gry z serii LEGO
  • LittleBigPlanet 3
  • Beat Saber
  • Minecraft
  • Nintendo Labo
  • Super Mario Odyssey
  • Rocket League

Just Dance 2019

Seria Just Dance od Ubisoftu jest doskonałym przykładem na to, że gry komputerowe potrafią również zachęcać do ruchu. W najnowszej odsłonie cyklu, uczestnicy zabawy wcielają się w tancerzy, których zadaniem jest jak najwierniejsze odwzorowanie ruchów postaci tańczących na ekranie. Twórcy na potrzeby gry przygotowali popularne układy choreograficzne znane z teledysków największych gwiazd muzyki popularnej.

Tetris Effect

Pierwsza wersja Tetrisa została zrealizowana w 1984 roku przez Aleksieja Pażytnowa. Tytuł stał się na tyle popularny, że przez ponad trzydzieści lat był najlepiej sprzedającą się grą w historii. Popularność marce przyniosła prosta, ale wymagająca rozgrywka, która była obiektem badań wielu naukowców. Już dawno stwierdzono, że Tetris zmusza do pracy umysłowej oraz znacząco wpływa na proces zapamiętywania.

Yoshi’s Crafted World

Nie należy również zapominać o tym, że przeznaczeniem gier nie jest tylko nauka, ale również zapewnienie rozrywki. Yoshi’s Crafted World to przykład gry dla sześcioletniej dziewczynki, która oferuje przepiękny kolorowy świat, pełen fantastycznych istot. Rozgrywka pozbawiona jest jakiejkolwiek brutalności, a poziom trudności został dostosowany do młodszego odbiorcy.

Gry z serii LEGO

Studio Traveller’s Tales doskonale wie, jak sprawić, żeby gry komputerowe były w stanie zaspokoić potrzeby dorosłych i dzieci. Każda ich produkcja z serii LEGO przystosowana jest do gry kooperacyjnej, co oznacza, że rodzice wspólnie ze swoimi pociechami mogą przeżywać niesamowite przygody. Wszystkie gry z cyklu LEGO bazują na popularnych markach, więc pozwalają dzieciom obcować ze znanymi bohaterami z kina i telewizji.

LittleBigPlanet 3

Seria LittleBigPlanet od studia Sumo Digital to świetny dowód tego, że gry zmuszają do kreatywności. Podczas rozgrywki dzieci mogą własnoręcznie współtworzyć świat gry, projektując nowe poziomy czy mechaniki. Jedynym ograniczeniem w przypadku tej produkcji jest kreatywność użytkowników.

Czytaj również: Gry planszowe dla rodziny

Beat Saber

Kolejny przykład gry, która zmusza do wstania z kanapy. W przypadku wersji na PS4, do uruchomienia tytułu potrzebne są gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR oraz dwa kontrolery Move. Beat Saber jest grą rytmiczną – zabawa polega na precyzyjnym niszczeniu nadlatujących kwadratów. W tym celu użytkownicy wykorzystują dwa miecze świetlne. Przy dziele studia Hyperbolic Magnetism można się nieźle zgrzać, dlatego jest to dobry wybór, jeśli chcecie zapewnić waszemu dziecko odrobinę dodatkowego ruchu.

Minecraft

Produkcja studia Mojang AB to prawdziwy fenomen na rynku. Podobnie jak w przypadku LittleBigPlanet 3, tutaj również jedynym ograniczeniem jest kreatywność graczy.

Nintendo Labo

Nintendo Labo nie jest bezpośrednio grą, tylko zestawem modularnych kartonów, z których można własnoręcznie stworzyć najróżniejsze kontrolery do produkcji wydanych na konsoli Switch. Głównymi zaletami Labo jest nauka poprzez zabawę, pobudzenie kreatywności wśród dzieci oraz zainteresowanie ich tajnikami nowoczesnych technologii.

Super Mario Odyssey

To najpopularniejsza gra platformowa ostatnich lat, z charyzmatycznym głównym bohaterem w roli głównej. Jeśli szukacie rozrywkowej gry dla sześcioletnich dzieci, to Super Mario Odyssey będzie idealnym wyborem.

Rocket League

Dzieło studia Psyonix to sprytne połączenie piłki nożnej z grami samochodowymi. Gracze z pomocą pojazdów muszą trafić do bramki przeciwnika, żeby zdobyć punkt. W Rocket League liczy się przede wszystkim refleks oraz współpracowanie z członkami drużyny.