Data modyfikacji:

Jaka jest najlepiej sprzedająca się gra w historii? Minecraft

Voxelowa gra pozwalająca budować własne światy wyprzedziła Tetris. Przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę najniższe szacunki.

Przy okazji 10. rocznicy Minecrafta Microsoft zapowiedział nową produkcję w klockowym uniwersum - Minecraft Earth, opartą na AR (rozszerzonej rzeczywistości) grę, w której charakterystyczne klocki możemy rozstawiać w prawdziwym świecie - zwiastun zobaczyć możecie poniżej. Dokładne zasady działania gry nie są do końca jasne (choć pomysł wydaje się ciekawą alternatywą dla Pokemon Go), ale będzie ona dostępna za darmo, a beta testy ruszają już w wakacje na platformach mobilnych.

To jednak nie jedyna ciekawa informacja, jaką przygotowali twórcy jednej z najpopularniejszych gier na świecie - wygląda na to, że Minecraft sprzedał się w 176 milionach egzemplarzy, potencjalnie wyprzedzając najlepiej sprzedającą się grę w historii - Tetrisa. "Potencjalnie" dlatego, że to jak dobrze sprzedał się Tetris nie jest do końca jasne - jedne szacunki mówią o 170 milionach w historii gry, a inne, bardziej hojne, o aż 425 milionach. Tak czy inaczej, klocki są najlepiej sprzedającym się elementem gier komputerowych - dwie najwyższe pozycje należą właśnie do nich.

Autor: Artur Cnotalski