Recenzje gier komputerowych i konsolowych

the callisto protocol recenzja

The Callisto Protocol – recenzja. Kosmiczny horror z piękną grafiką

2022-12-07
Twórcy odpowiedzialni za kultowego Dead Space’a poszli na swoje i postanowili stworzyć duchowego następcę przygód Isaaca Clarke’a. Ponownie otrzymaliśmy mroczną historię science-fiction, ze zmutowanymi ludźmi i brutalną walką o przetrwanie. Czy po latach ten sam schemat wystarczył do tego, żeby stworzyć ciekawą produkcję? O tym przekonacie się z recenzji The Callisto Protocol, która powstała w oparciu o wersję na PlayStation 5.
need for speed unbound recenzja

Need for Speed Unbound – recenzja. Najlepsza odsłona od lat?

2022-12-07
Studio odpowiedzialne za kultową serię Burnout po raz kolejny wzięło się za markę Need for Speed, stawiając przy okazji na stylistyką, z jaką nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w tym cyklu. Czy doświadczenie brytyjskiego dewelopera wystarczyło do tego, żeby stworzyć świetną grę wyścigową? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji Need for Speed Unbound.
spider-man

Spider-Man: Miles Morales na PC – recenzja świątecznych przygód Człowieka-Pająka

2022-12-07
Kiedy w sierpniu Spider-Man debiutował na PC, pewnym zawodem było to, że częścią gry nie były przygody również Milesa Moralesa. Teraz w końcu mamy okazję poznać tę historię. Czy warto było czekać? Tego dowiecie się z naszej recenzji!
pentiment recenzja

Pentiment – recenzja. Dla takich historii warto grać w gry

2022-12-06
Amerykańskie studio Obsidian Entertainment jest bardzo dobrze znane wszystkim miłośnikom RPG-ów, ponieważ jest to zespół odpowiedzialny za takie hity, jak Star War: Knight of the Old Republic II, Fallout: New Vegas lub serię Pillars of Eternity. Tym razem producent postanowił stworzyć nieco mniejszy tytuł, idący bardziej w kierunku prostej gry przygodowej, nastawionej wyłącznie na fabułę. Czy takie podejście było strzałem w dziesiątkę? O tym przekonacie się z lektury recenzji Pentiment.
dying light 2 bloody ties recenzja

Dying Light 2: Bloody Ties – recenzja. Postapokaliptyczni gladiatorzy

2022-11-19
Po kilku miesiącach od premiery podstawowej wersji Dying Light 2, do sprzedaży trafiło oficjalne rozszerzenie, które kładzie ogromny nacisk na brutalne starcia na arenach znajdujących się na terenie dawnej opery. Czy dodatek jest na tyle ciekawy, że warto wydać na niego pieniądze? Tego dowiecie się z recenzji DLC Bloody Ties.
the chant recenzja

The Chant – recenzja psychodelicznego horroru

2022-11-17
Motywy wyciągnięte z książek H.P. Lovecrafta i filozofia New Age to przepis na ciekawy psychodeliczny horror. Tylko, czy firmie Brass Token wystarczyło umiejętności i budżetu, żeby przerodzić swoje pomysły w ciekawą grą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji The Chant.
wrc generations recenzja

WRC Generations – recenzja. Studio Kylotonn żegna się z marką

2022-11-16
Kilka lat temu francuski zespół Kylotonn przejął serię WRC, zyskując tym samym możliwość korzystania z licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. Niestety wszystko kiedyś musi dobiec końca i tak jest właśnie tym razem. Producent od przyszłego roku nie będzie mógł stworzyć już kolejnej odsłony swojego cyklu, dlatego postanowił godnie pożegnać się z tą marką. Czy producent faktycznie zakończył swoją przygodę z rajdami z klasą, czy zawiódł oczekiwania fanów? O tym przekonacie się z recenzji WRC Generations.
resident evil village gold edition recenzja

Resident Evil Village: Gold Edition – recenzja. Rose w świecie koszmarów

2022-11-10
Najnowsza odsłona Resident Evil była niesamowicie grywalnym tytułem, który przypadł do gustu graczom i recenzentom – świadczy o tym chociażby średnia 84/100 w serwisie Metacritic. Po kilkunastu miesiącach od premiery, Village powróciło z nowym wydaniem zawierającym podstawową wersję gry, a także kilka interesujących dodatków, w tym fabularne DLC. Czy warto dla nich powrócić do tego tytułu? O tym przekonacie się z recenzji Resident Evil Village: Gold Edition.
new tales from the borderlands recenzja

New Tales from the Borderlands – recenzja. Śmiechom nie było końca

2022-11-09
Kiedy w 2009 roku zadebiutowało pierwsze Borderlands, gracze nie mogli spodziewać się tego, że marka tak bardzo się rozrośnie. Na przestrzeni lat otrzymaliśmy trzy gry z głównej serii, a do tego po drodze pojawił się spin-off Tiny Tina’s Wonderlands i gra przygodowa w uniwersum wykreowanym przez Gearbox Software, za którą odpowiadało Telltale Games. Tymczasem twórcy oryginału postanowili zrobić sobie przerwę od trzecioosobowych strzelanek, żeby samemu spróbować sił z mieszanką gry i interaktywnego filmu. Czy to był dobry pomysł? O tym przekonacie się z recenzji New Tales from the Borderlands.
bayonetta 3 recenzja

Bayonetta 3 – recenzja. W tym szaleństwie jest metoda!

2022-11-08
Na nowe przygody tytułowej wiedźmy przyszło nam czekać osiem długich lat (druga część zadebiutowała na Nintendo WiiU w 2014 roku). W tym czasie japońskie studio PlatiniumGames zdążyło wypuścić do sprzedaży kilka innych hitów, ale w końcu przyszła też kolej na powrót do swojej kultowej marki. Czy warto było czekać tak długo na ten tytuł? O tym przekonacie się z mojej recenzji gry Bayonetta 3.
call of duty modern warfare II recenzja

Call of Duty: Modern Warfare II – recenzja. Więcej, lepiej, ładniej!

2022-11-02
W 2019 roku studio Infinity Ward dokonało reebotu marki Modern Warfare, próbując od nowa opowiedzieć historię oddziału specjalnego Task Force 141. Nowa wersja okazała się być równie udana, co oryginał z 2007 roku, jednocześnie wynosząc serię na wyższy poziom za sprawą nowego silnika graficznego. Na kontynuację przygód kapitana Price’a i jego ekipy musieliśmy czekać aż trzy lata. Czy było warto? O tym przekonacie się z dalszej części recenzji gry Call of Duty: Modern Warfare II.
dragon ball the breakers

Dragon Ball: The Breakers – recenzja. Asymetryczny multiplayer w świecie Smoczych Kul

2022-10-24
Nie da się ukryć, że Dragon Ball to doskonały materiał na gry wideo. Na przestrzeni lat debiutowały klasyczne bijatyki, produkcje z otwartym światem, a nawet RPG-i. Studio Dimps Corporation udowodniło jednak, że dzieło Akiry Toriyamy można wykorzystać jeszcze na wiele innych sposobów. Tym razem padło na asymetryczną grę wieloosobową, która zapowiadała się jako powiew świeżości dla tej marki. Tylko, czy twórcy wykorzystali potencjał drzemiący w tym pomyśle? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części recenzji Dragon Ball: The Breakers.