Data modyfikacji:

Fotel gamingowy do 500 zł. Polecane modele

Stare krzesełko komputerowe zaczyna wam doskwierać? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że najwyższa pora na kupno nowego fotela zaprojektowanego z myślą o graczach. Nie tylko zadba ono o wasz komfort, ale także zapobiegnie wielu urazom wynikającym z siedzenia zbyt długo na niewygodnych siedziskach. W tym tekście przyjrzymy się fotelom gamingowym do 500 zł – w tej cenie będziecie już w stanie kupić całkiem solidne modele, które wystarczą wam na lata.

Czytaj również: Ranking foteli dla graczy
fotel gamingowy do 500 zł

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy?

Jeżeli jesteście osobami grającymi głównie na komputerze, to z pewnością zdarza wam się siedzieć przed monitorem przynajmniej 3-4 godziny dziennie. Kiedy doliczymy do tego czas potrzebny na zdalne nauczanie lub home office, okazuje się, że sporą część dnia spędzacie właśnie na krześle przy biurku. Nawet jeśli przyjmujecie poprawną pozycję, to i tak wasze ciało może być nadmiernie obciążone przez źle dobrany fotel.

Żeby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, koniecznie zainwestujcie w profesjonalny fotel dla graczy. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, żeby gracze mogli siedzieć na nich nawet kilka godzin, bez zbytniego zmęczenia kręgosłupa, karku, ramion oraz reszty ciała. Takie fotele posiadają szereg usprawnień oraz elementów, które można dostosowywać do swoich gabarytów i wzrostu. Dzięki temu każdy użytkownik będzie czuł się komfortowo, bez względu na swoją wagę lub wiek.

Fotele biurowe jako alternatywa – czy warto?

Jedynym kontrowersyjnym elementem foteli dla graczy może być ich wygląd. Większość z nich posiada kubełkową konstrukcję, inspirowaną fotelami samochodowymi umieszczanymi w autach wyścigowych i rajdowych. Producenci często „ozdabiają” swoje produkty kolorowymi wstawkami i krzykliwymi logotypami, mającymi kojarzyć się z kulturą gamingową.

Oczywiście ma to swój urok, jednakże taki mebel nie pasuje do każdego pomieszczenia. Jeśli z komputera korzystacie w salonie, albo mieszkacie w kawalerce, to ciekawą alternatywą mogą być profesjonalne fotele biurowe. One również są bardzo wygodne, a do tego prezentują się naprawdę okazale. Ich wadą jest natomiast to, że nie posiadają dodatkowych poduszek i innych praktycznych elementów, które znacząco zwiększają komfort użytkowania foteli gamingowych.

Najważniejsze parametry fotela gamingowego do 500 zł

Pięćset złotych jest już dosyć solidną kwotą, za którą będziecie w stanie kupić dobry fotel dla graczy. Musicie jednak liczyć się z tym, że nie będą one tak dobrze wykonane, jak modele warte tysiąc złotych i więcej. Podczas wyboru idealnego dla was fotela, zwróćcie uwagę na następujące rzeczy:

Z jakiego materiału ma być wykonany fotel?

Jeżeli zależy wam na fotelu wykonanym z naturalnej skóry, to niestety będę musiał was rozczarować. W tym przedziale cenowym ciężko jest znaleźć takie modele. Najczęściej wykorzystywanym materiałem bywa skóra ekologiczna, czyli tak naprawdę poliester pokryty polichlorkiem winylu.

Prezentuje się on naprawdę okazale, choć może być nieprzyjemny latem dla osób o wzmożonej potliwości. W takim przypadku polecam wybrać fotele pokryte miękką tkaniną, która zdecydowanie lepiej przepuszcza powietrze.

Na jakie siedzisko zwrócić uwagę?

Na początek warto upewnić się, jakie jest maksymalne obciążenie siedziska. Osoby o większych gabarytach powinny również zrezygnować z kubełkowego modelu, na rzecz otwartego. Dzięki temu pośladki oraz uda nie będą mocno ściśnięte, co mogłoby prowadzić do dyskomfortu oraz gorszego przepływu krwi – a tego raczej wolelibyście uniknąć. Jeśli natomiast jesteście szczupli, to kubełkowe fotele będą dla was idealnie. Upewnijcie się też, czym wypełnione zostało siedzisko – dobrym rozwiązaniem jest tzw. zimna pianka.

Oparcie na plecy w fotelu dla gracza

Oparcie przede wszystkim powinno być dostosowane do wzrostu użytkownika. Większość foteli na szczęście jest dosyć duża, dzięki czemu nie powinniście mieć z tym problemu – nawet bardzo wysokie osoby będą w stanie korzystać z foteli gamingowych. Upewnijcie się też, że fotel, który wybierzecie, posiada regulację odchylenia oparcia. Dzięki temu będziecie mogli jeszcze lepiej dopasować fotel do swojego ciała.

Niektóre modele (nawet te do pięciuset złotych) posiadają w zestawie poduszkę pod lędźwie, która jest niezwykle przydatna podczas wielogodzinnych sesji przed komputerem. Nie tylko zapewnia ulgę plecom, ale umożliwia także trzymanie prawidłowej postawy bez dodatkowego wysiłku. Zazwyczaj jest odczepiana i regulowana, więc w każdej chwili możecie z niej zrezygnować.

Czym charakteryzuje się zagłówek w fotelach gamingowych?

Profesjonalne fotele dla graczy powinny utrzymywać kark w odpowiedniej pozycji. Taką zapewnią wam specjalnie wyprofilowane zagłówki bądź dołączane do zestawu poduszki, które umieszcza się pod karkiem. W większości przypadku przyczepiane są na regulowanych paskach, dzięki czemu zarówno wysokie, jak i niskie osoby będą mogły dopasować je do swojej szyi.

Jakie podłokietniki będą najlepsze?

Kolejny istotny element fotela dla graczy, który dba o to, żebyście za bardzo nie opuszczali ramion. Niektóre podłokietniki mogą być regulowane, co docenią przede wszystkim wysocy gracze. Warto też zwrócić uwagę na obicie – gumowe jest zdecydowanie najbardziej twarde, ale za to wytrzymałe. Jeśli jednak wolicie większą wygodę, wybierzcie podłokietniki, które zostały obite gąbką i skórą ekologiczną.

Polecane modele foteli gamingowych do 500 zł

Malatec ISO Trade 8979

Angel Eva czarno-czerwony

Huzaro Combat 4.2 White

Pro-Gamer Atilla

Huzaro Force 4.2 RGB

Fury Avengers S

Razor Pro Gamer

IMBA Paladin

Pro-Gamer Atilla Carbon 2.0

HiTech Vegas

Autor: Łukasz Morawski