Data modyfikacji:

The Wolf Among Us 2. Co wiemy o grze przed premierą?

Kiedy w 2018 roku Telltale Games ogłosiło bankructwo, szanse na kontynuacje The Wolf Among Us były równe zeru. Po niespełna roku od zamknięcia studio zostało wskrzeszone przez frimę LCG Entertainment. Na razie zespół planuje skupić się na dystrybucji gier należących do Telltale, lecz nie jest wykluczone, że w przyszłości wypuści wielce wyczekiwany sequel – The Wolf Among Us 2.

the wolf among us 2

Co z marką The Wolf Among Us?

Pierwsza odsłona The Wolf Among Us zadebiutowała w 2013 roku i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy i recenzentów. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 85/100, co jest naprawdę solidnym wynikiem. Tytuł był jednocześnie uważany za jeden z lepszych i bardziej oryginalnych w dorobku Telltale Games.

The Wolf Among Us 2 został oficjalnie zapowiedziany w 2017 roku, a premierę wstępnie zaplanowano na drugą połowę 2018 roku. Tytuł miał jednocześnie pojawić się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Te dane są już dawno nieaktualne, ponieważ w międzyczasie firma splajtowała, przez co wszystkie dotychczasowe projekty poszły do kosza. Prace nad The Wolf Among Us 2 zostaną jednak wznowione. Wynika to z faktu, że firma Jamiego Ottilia dzięki reanimacji studia zyskała licencje na Batman: The Telltale Series oraz The Wolf Among Us. Niestety prawa do Gry o Tron, Strażników Galaktyki oraz Minecrafta wygasły, a możliwość adaptacji marki The Walking Dead przejęło studio Skybound Games.

The Wolf Among Us 2 – premiera i platformy

Podczas imprezy The Game Awards 2019 poinformowano, że nowe Telltale Games nawiązało współprace ze studiem AdHoc, które będzie pomagało podczas prac nad kontynuacją The Wolf Among Us. Co ciekawe, ekipa AdHoc składa się z byłych pracowników oryginalnego Telltale Games.

Podczas imprezy ujawniono krótki teaser, który ograniczał się wyłącznie do jednego ujęcia oraz oficjalnego potwierdzenia prac nad grą. Później do mediów dotarła informacja o potencjalnej dacie premiery The Wolf Among Us i platformach.

The Wolf Among Us 2 zadebiutuje najwcześniej w 2021 na komputerach osobistych oraz konsolach. Jakich? Nie wiadomo. W przypadku pecetów tytuł dostępny będzie wyłącznie na Epic Games Store.

The Wolf Among Us 2 – fabuła i świat gry

Głównym bohaterem gry ma być Bigby Wolf, czyli protagonista pierwszej części. Jeśli chodzi o fabułę, to twórcy mają dwa rozwiązania – przygotują bezpośrednią kontynuację jedynki albo przeniosą na ekrany monitorów historie z komiksów „Baśnie”, na podstawie których oparta jest seria The Wolf Among Us. Przypominam, że pierwsza część była prequelem.

Potwierdzono również, że głosu głównemu bohaterowi udzieli aktor Adam Harrington, który robił to już przy okazji poprzedniej odsłony. W grze pojawi się także postać Królewny Śnieżki odgrywanej przez Erin Yvette.

The Wolf Among Us 2 – rozgrywka i kwestie techniczne

Nowi właściciele Telltale Games cały czas chcą tworzyć gry przygodowe. Ottilie jest wielkim fanem tego gatunku, dlatego nie chce dopuścić, żeby taki potencjał został zmarnowany. Jednocześnie zdradził, że potencjalna kontynuacja The Wolf Among Us byłaby dystrybuowana w formie epizodycznej.

Zaznaczył natomiast, że studio chce tworzyć gry w taki sposób, żeby można było z nimi obcować jak podczas binge-watchingowania seriali na Netfliksie. Nie wykluczone więc, że cała gra byłaby udostępniona tego samego dnia, lecz fabuła podzielona zostałaby na kilka epizodów. Kiedyś podobny zabieg wykorzystywał Alan Wake.

The Wolf Among Us 2 ma zachować swój filmowy charakter, lecz w rozgrywce mają zostać wprowadzone istotne zmiany – niestety nie ujawniono na ten moment żadnych konkretów. Wiadomo natomiast, że AdHoc Studio będzie odpowiadało za kwestie narracji oraz nadania grze filmowości, natomiast Telltale Games skupi się na sprawach technicznych.

Na potrzeby The Wolf Among Us 2 zrezygnowano z przestarzałego silnika graficznego na rzecz Unreal Engine. Tą jedną decyzją prawdopodobnie naprawiono największą wadę poprzednich gier Telltale Games, czyli brzydką grafikę.