Data modyfikacji:

Jaka myszka gamingowa do 150 złotych? Ranking


Myszka gamingowa do 150 złotych to najlepszy wybór dla początkujących graczy, którzy chcą mieć przewagę nad swoimi przeciwnikami. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze oraz jakie myszki do 150 złotych są warte uwagi.
myszka

Myszka gamingowa do 150 złotych - na co zwracać uwagę podczas wyboru?


Myszki gamingowe zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które chcą wycisnąć z każdej gry maksimum możliwości. Ergonomiczny kształt powoduje, że wykonywane ruchy są precyzyjniejsze, a ręka nie męczy się nawet po kilkugodzinnej rozgrywce. Warto zwrócić na ten element uwagę w pierwszej kolejności. Ważne, aby nadgarstek był ułożony w sposób naturalny. Myszka gamingowa powinna być duża. To odróżnia je od standardowych modeli, gdzie duży nacisk kładzie się właśnie na niewielkie rozmiary. Myszki gamingowe różnią się od siebie budową i możemy wyróżnić ich trzy rodzaje.

Palm grip - to najpopularniejszy rodzaj myszki gamingowej. W tym przypadku cała konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby dłoń była ułożona na całej powierzchni. To wpływa na naturalne ruchy i wygodne użytkowanie nawet przez wiele godzin. Tego typu myszki gamingowe są bardzo chętnie wybierane przez miłośników strzelanek.

Claw grip - ten rodzaj chwytu potocznie nazywany jest „szponem” ze względu na budowę. Dwa główne przyciski są wciskane przez opuszki palca wskazującego oraz środkowego. Sześć lub pięć punktów styku (w zależności od wersji) gwarantuje bardzo dobry czas reakcji. Ten rodzaj myszy nie będzie idealny dla osób, które spędzają długie godziny podczas grania. Charakterystyczne ułożenie dłoni sprawia, że może się ona trochę szybciej męczyć. Jeśli jednak chcesz osiągać lepsze rezultaty i wykorzystać pełny potencjał myszy gamingowej, to warto zastanowić się nad taką wersją.

Finger grip - myszki gamingowe tego typu stanowią kompromis pomiędzy palm grip a claw grip. W tym wypadku palce są ułożone w sposób wyprostowany, ale cała środkowa część ręki nie dotyka powierzchni myszy. Warto pamiętać, aby odpowiednio ustabilizować i oprzeć na biurku nadgarstek, ponieważ to on jest zdecydowanie bardziej obciążony.

Wybierając myszkę gamingową do 150 złotych, trzeba zwrócić uwagę na przyciski funkcyjne. Użytkownik ma możliwość przypisania do nich konkretnych komend, takich jak chociażby przełączanie broni czy wywoływanie rozmaitych akcji, mających na celu pomoc w osiągnięciu wyznaczonego celu. Myszy gamingowe najlepiej sprawdzają w strzelankach, a także dynamicznych grach akcji. Oczywiście można z nich korzystać w grach strategicznych czy typowych tytułach RPG.

Rozdzielczość myszy, czyli skrót DPI, ma bezpośredni wpływ na czułość wykonywanych ruchów. Im wyższa, tym szybciej będziesz w stanie zareagować podczas rozgrywki. W myszkach gamingowych do 150 złotych DPI sięga nawet 4000-5000. To dobry wynik, umożliwiający bezproblemowe granie w niemal każdy tytuł.

W myszkach gamingowych do 150 złotych znajdziemy sensor optyczny. Wbudowane diody LED podświetlają daną powierzchnię i ustalają ruch wykonany przez użytkownika. Na rynku znajdziemy również myszki laserowe, które uznaje się za nieco bardziej precyzyjne. Laser lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem rozmaitych powierzchni, a to wpływa na jego działanie. Jeśli zależy ci na doskonałej precyzji, to warto rozejrzeć się za myszką laserową.

Na koniec musisz zdecydować, w jaki sposób myszka gamingowa będzie komunikować się z komputerem. Do gier warto wybierać myszki przewodowe, ponieważ tylko one są w stanie zagwarantować doskonałą komunikację. W myszkach bezprzewodowych zdarzają się zakłócenia, a także chwilowe opóźnienia. Dla gracza taka sytuacja jest niedopuszczalna. W sklepach znajdziemy myszki gamingowe do 150 złotych, które będą odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej wymagających użytkowników.


Polecane myszki gamingowe do 150 złotych

SPC Gear LIX Plus


Czy SPC Gear LIX Plus to najlepsza myszka gamingowa do 150 zł? Nie wiem, to zależy przede wszystkim od waszych oczekiwań – ten model na pewno można polecić osobom, które mają problem z poceniem się dłoni, ponieważ obudowa gryzonia oferuje strukturę plastra miodu. Jednocześnie taka konstrukcja wpłynęła pozytywnie na wagę urządzenia, co przełożyło się na zaledwie 59 gramów. Sprzęt firmy SPC Gear został wyposażony w sześć przycisków i sensor optyczny Pixart PMW 3360, zapewniający szybkość odczytu na poziomie 6,35 ms oraz rozdzielczość od 200 DPI do 12 000 DPI. Model LIX Plus posiada ponadto mechaniczne przełączniki Omron.

Corsair Harpoon Pro


Ranking myszy gamingowych do 150 złotych nie mógł obyć się bez jakiejkolwiek wzmianki o akcesorium renomowanej firmy Corsair. Choć producent specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu high endowego sprzętu dla graczy, to jednak ma również w swojej ofercie nieco tańsze modele – tak przynajmniej jest z Harpoon Pro. To stosunkowo prosta mysz przewodowa (a do tego tania!), która posiada sześć w pełni programowalnych przycisków oraz sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 12 000 DPI. Obudowa urządzenia została wyprofilowana w taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko zbyt dużego obciążenia nadgarstka. Elegancji gryzoniowi dodaje ponadto podświetlane logo Corsair.

Logitech G102 Lightsync


Logitech G102 to bardzo ładna, minimalistyczna mysz gamingowa, której konstrukcja jest symetryczna, dzięki czemu mogą korzystać z niej również osoby leworęczne. Producent oddał do dyspozycji aż sześć przycisków, które można przeprogramować do własnych potrzeb za pomocą autorskiego oprogramowania. Z pomocą aplikacji G Hub Software dostosujecie także sposób działania czujnika optycznego – jego maksymalna rozdzielczość wynosi 8000 DPI. Urządzenie przykuwa wzrok za sprawą dwóch stref podświetlenia Lightsync RGB (logo i pasek wokół obudowy), zdolnego do wyświetlania ok. 16,8 miliona kolorów w różnych konfiguracjach.

A4Tech Bloody Gaming A90


Propozycja firmy A4Tech skierowana jest przede wszystkim do osób, które szukają myszki do grania, ale mają mocno ograniczony budżet – Bloody Gaming A90 bardzo dobrze sprawdzi się także jako pierwszy gamingowy gryzoń dla dziecka. Urządzenie może nie posiada oszałamiających parametrów, ale są one w zupełności wystarczające, aby cieszyć się świetną zabawą w rozmaitych gatunkach gier. Producent przygotował aż osiem programowalnych przycisków, których żywotność została obliczona na 20 milionów kliknięć. Wewnątrz znajdziemy sensor optyczny Avago, zdolny do pracy w pięciu trybach – najwyższa rozdzielczość wynosi 6200 DPI. Jeśli natomiast chodzi o czas reakcji myszki, to ta wynosi jedynie 0,2 ms.

Genesis Krypton 750

Jeżeli weźmiemy pod uwagę funkcje tej myszki dla graczy, to tak niska cena wydaje się być wręcz nieporozumieniem. Już samo to, że Genesis Krypton 750 posiada sześć programowalnych przycisków i sensor optyczny PAW3333 o maksymalnej rozdzielczości 8000 DPI, wystarczyłoby do tego, żeby zapłacić za ten sprzęt 200 złotych. Producent postanowił jednak zadbać dodatkowo o kilka stref podświetlenia RGB, wsparcie oficjalnego oprogramowania, wymienny panel obudowy oraz system regulacji wagi poprzez niewielkie ciężarki. Dzięki temu z urządzenia mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy ustalą, czy myszka ma ważyć 58 g czy może jednak 76 g. Nic, tylko kupować!

Logitech G300S


Znakomita myszka dostępna jest w rewelacyjnej cenie. Do zakupu nie przekonuje wyłącznie świetny wygląd, ale rozwiązania ułatwiające rozgrywkę. Producent zastosował dziewięć przycisków, które można dowolnie zaprogramować. Kształt myszy idealnie dopasowuje się do dłoni. Całość dopełnia podświetlenie, które można regulować w siedmiu odcieniach. Ciekawym rozwiązaniem są wbudowane profile pamięci. Dzięki temu można zaprogramować ustawienia do konkretnych gier. Odświeżanie położenia co 1 ms oraz rozdzielczość 1 ms wpływają na bardzo dobry czas reakcji. To świetny model dostępny w rozsądnej cenie. 
Roccat Burst Core AIMO

Dobrze oceniany model ma bardzo uniwersalną konstrukcję, dlatego wykorzystasz go w niejednej grze. Optyczne przełączniki błyskawicznie reagują na ruch, dlatego nie musisz obawiać się, że twoja reakcja będzie opóźniona. Niska waga wynosząca 68 gramów oraz opływowy kształt wpływają na komfort podczas grania. Bardzo dobra jakość wykonania i znakomita rozdzielczość 8500 DPI to główne zalety tego modelu. 
Gigabyte Black Aorus M3

Gigabyte to marka dobrze znana miłośnikom gier. Wysoka rozdzielczość 6500 DPI jest dodatkowo regulowana przy pomocy dedykowanego przycisku. To idealne rozwiązanie do szybkiej zmiany ustawień podczas grania. Mysz została wyposażona w siedem przycisków funkcyjnych, które dla początkujących graczy będą w zupełności wystarczające. Producent dedykuje ten model osobom praworęcznym. Stosunek jakości do ceny został znakomicie zachowany. 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.