Sprzęt komputerowy. Nowe technologie

mbr vs gpt

MBR vs GPT. Który format dysku twardego lepszy? Jakie są różnice?

2022-12-28
Instalując nowy dysk, a następnie dokonując jego pierwszego formatowania w systemach Windows 8.1 i Windows 10, jesteśmy pytani o to, czy wybrać partycję typu MBR czy GPT. Tłumaczymy, jakie spełniają funkcje oraz jakie występują pomiędzy nimi różnice.
bixby co to

Przycisk Bixby. Co to jest i jak działa? Jak wyłączyć?

2022-12-28
Bixby Voice to autorski asystent głosowy Samsunga, którego można aktywować przy pomocy specjalnego przycisku. W naszym kompletnym poradniku znajdziesz wszystkie informacje na temat Bixby!
tania myszka gamingowa

Tania myszka gamingowa – jaką tanią myszkę gamingową wybrać?

2022-12-27
Każdy wprawiony gracz doskonale wie, że odpowiedni sprzęt taki jak klawiatura czy myszka mają podczas rozgrywek szalenie ważne znaczenie. Zastanawiasz się, jaka tania myszka gamingowa będzie jednocześnie dobra jakościowo? Zapraszamy do poniższego poradnika. Znajdziesz w nim ranking polecanych tanich myszek gamingowych oraz informacje o tym, czym się kierować podczas wyboru takiej myszki.
myszki do drag click

Jakie myszki do drag click?

2022-12-24
Jakie myszki do drag click? Gry komputerowe od dłuższego czasu cieszą się stałą, niesłabnącą popularnością wśród użytkowników w różnym wieku. Na ten rodzaj rozrywki decydują się zarówno osoby młode, jak i te nieco starsze, dlatego śmiało można stwierdzić, że gry komputerowe łączą ze sobą różne pokolenia i generacje.
Jaka płyta główna do ryzen 9

Jaką płytę główną wybrać do procesora Ryzen 9?

2022-12-23
Każdy komputer składa się z wielu elementów, które odgrywają różną rolę i mają różny wpływ na jego działanie. Podzespoły, jakie można znaleźć na pokładzie komputera, można podzielić na te, które stanowią podstawowe wyposażenie oraz na elementy dodatkowe, które wpływają na prace komputera, jednak nie odgrywają tak kluczowej roli.
dlss

DLSS. Co to jest i jak działa?

2022-12-19
Kiedy czytamy o najnowszych kartach graficznych oraz grach, bardzo często spotykamy się terminem DLSS. Jest to technologia, która w opinii wielu osób jest prawdziwą rewolucją, rozwiązuje wiele problemów związanych z zabawą w najwyższych rozdzielczościach ekranu, przy stabilnej wydajności nawet na słabszych komputerach.
jaki router do domu do światłowodu

Światłowód w domu. Jaki router? Porty, Wi-Fi, sieć mesh

2022-12-17
Jaki router do domu wybrać? Operatorzy wraz z podpisaniem umowy wypożyczają klientom własny router z modemem, który niestety ma wiele ograniczeń. Zobacz, jaki router do światłowodu kupić, żeby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w łączu.
drukarka nie drukuje

Drukarka nie drukuje: co zrobić? Jak naprawić drukarkę?

2022-12-13
Czemu drukarka nie drukuje? Jeśli pracujesz zdalnie, używając drukarki, to pewnie wybryki tego urządzenia niekiedy dają ci ostro w kość. I to w najbardziej zaskakujących momentach. Wtedy, kiedy trzeba na „już”. Drukarka nie drukuje? Co zrobić? Jak naprawić drukarkę?
laptop gamingowy do 4000 zł

Laptop gamingowy do 4000 zł. Ranking najlepszych modeli 

2022-12-04
Laptop gamingowy do 4000 złotych to dobry sprzęt, który pozwoli na uruchamianie wielu nowych tytułów. Do naszego rankingu wybraliśmy najlepsze modele, które aktualnie są dostępne na rynku. Sprawdź jakiego laptopa gamingowego kupić! 
Modulator głosu

Modulator głosu – jaki modulator głosu wybrać? Jak korzystać z modulatora głosu?

2022-12-03
Modulator głosu jest narzędziem pozwalającym na modyfikację tonu głosu. Przy użyciu efektów dźwiękowych zmieniacz głosu sprawia, że daną osobę bardzo trudno rozpoznać. Jak korzystać z modulatora głosu? O czym należy pamiętać?
Jaki program do obróbki zdjęć wybrać

Jaki program do obróbki zdjęć wybrać?

2022-12-02
Obrabianie zdjęć stosują nie tylko profesjonaliści, ale też osoby, które cenią wysoką jakość fotografii. Dzięki nim można usunąć niedoskonałości, ale też poprawić balans kolorów czy polepszyć ich natężenie. Tutaj pojawia się pytanie, jaki program do obróbki zdjęć najlepiej się sprawdzi i czy można postawić na wersję darmową.
Jak włączyć tryb incognito

Jak włączyć tryb incognito?

2022-12-01
Żyjemy w czasach nieustannego śledzenia. Jesteśmy także śledzeni w sieci. Każdy nasz ruch jest monitorowany, chyba że skorzystamy z trybu incognito. W dzisiejszym poradniku postaramy się przybliżyć, jak włączyć tryb incognito. Czy jego włączenie całkowicie chroni nas przed śledzeniem w sieci? Jakie korzyści daje tryb incognito?