Data modyfikacji:

Słuchawki z mikrofonem do gier. Jak wybrać słuchawki z mikrofonem dla gracza?

Komunikacja głosowa pomiędzy graczami w wielu produkcjach jest wręcz niezbędna do grania. Warto zaopatrzyć się w tym celu w porządne słuchawki z mikrofonem do gier. Nie tylko zagwarantują czysty dźwięk, to na dodatek będziecie mogli bez problemów rozmawiać z towarzyszami z drużyny. Zobaczcie, jakie słuchawki z mikrofonem dla gracza wybrać.

słuchawki z mikrofonem do gier

Na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek z mikrofonem dla gier?

Wybieraliśmy już słuchawki do PS4. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się słuchawkom z mikrofonem do gier. Różnią się wieloma parametrami, a jednym z nich jest rodzaj obudowy.

W sprzedaży znajdziecie słuchawki otwarte, półotwarte oraz zamknięte. Te pierwsze charakteryzują się dobrą wentylacją i mniej obciążają uszy, natomiast dosyć słabo izolują dźwięki, przez co domownicy mogą dokładnie słyszeć, w co gracie. Jeśli masz ograniczony budżet, zobacz najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł.

Wariant półotwarty zapewnia lepsze odcięcie od dźwięków z zewnątrz, a przy tym nadal gwarantuje odpowiednią wentylację dla uszu. Słuchawki z mikrofonem gamingowe zamknięte dedykowane są przede wszystkim osobom, które na dobre chcą wsiąknąć w grę, bez rozpraszania się żadnymi innymi hałasami.

Kolejną istotną sprawą jest to, czy wolicie słuchawki z mikrofonem do gier bezprzewodowe czy z kablem. Od razu zaznaczam, że pierwsza opcja jest zazwyczaj droższa, aczkolwiek zdecydowanie wygodniejsza. Dzięki połączeniu przez Bluetooth z takich słuchawek skorzystacie bezproblemowo zarówno na konsolach, jak i PC. Słuchawki z kablem nie zawsze zakończone są Jackiem 3.5, tylko USB, co oznacza, że można z nich korzystać wyłącznie na komputerach osobistych.

Trzeba natomiast brać pod uwagę, że słuchawki dedykowane pecetom zazwyczaj oferują znacznie lepszą jakość dźwięku (np. przestrzenny 7.1), bez konieczności umieszczania w komputerze drogiej karty dźwiękowej. Headsety z końcówką Jack 3.5, oprócz PC, współpracują też z konsolami Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Przed kupnem sprawdźcie również, czy słuchawki z mikrofonem dla gracza wspierane są przez oficjalne oprogramowanie. Zwłaszcza gdy chcecie kupić tańsze modele, ponieważ droższe sprzęty zawsze korzystają z dedykowanego software. Za pomocą specjalnych programów można dostosować poszczególne wartości słuchawek do własnych potrzeb. Dotyczy to również czułości mikrofonu, jego poziomu głośności itp.

Jeśli chodzi o mikrofony, to najlepiej, gdyby były kierunkowe. W ten sposób będą zbierały wyłącznie dźwięk wydobywający się z waszych ust, z pominięciem hałasu dookoła was. W dobrych słuchawkach z mikrofonem do gier pasmo przenoszenia mikrofonu powinno wynosić co najmniej 100~10000 Hz, natomiast wartość impedancji to 2-2.2k Ohm. Dobrze, gdyby czułość graniczyła pomiędzy -36 dB, a -40 dB.

Słuchawki z mikrofonem dla graczy – polecane modele

Jeżeli szukacie dobrych słuchawek z mikrofonem do gier, mamy dla was kilka propozycji w różnych przedziałach cenowych.

MSI Immerse GH50

Produkt firmy MSI oferuje idealny stosunek ceny do jakości. Właściwie można stwierdzić, że słuchawki z mikrofonem gamingowe do komputera kosztują stosunkowo niewiele jak na jakość dźwięku, jaką gwarantują. Urządzenie zostało wyposażone w 40-milimetrowe głośniki, które są w stanie obsłużyć funkcję wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Headset podłączany jest do komputera za pomocą kabla USB.

Oprócz tego producent umieścił w nausznikach opcjonalny system wibracyjny reagujący na poczynania gracza. W efekcie powstały słuchawki, które nie tylko zapewniają dźwięk najwyższej jakości, ale pozwalają również na jeszcze lepsze wsiąknięcie w świat gier. „Immerse” w nazwie nie pojawiło się bez powodu.

MSI GH50 ma w zestawie jednokierunkowy mikrofon. Jeżeli nie będzie wam w danym momencie potrzebny, to można go odpiąć. Głos rejestrowany przez mikrofon pozbawiony jest zniekształceń oraz irytujących szumów. Inni gracze nie będą więc narzekać na problemy ze zrozumieniem waszych wypowiedzi.

Razer Man O’War 7.1

Słuchawki z mikrofonem do gier Razera to doskonała propozycja dla graczy naprzemiennie korzystających z komputera osobistego oraz konsol. Headset Man O’War ma końcówkę Jack 3.5, która współpracuje z PS4, XONE i Switchem.

W zestawie znajduje się też przedłużka USB. Ta po podłączeniu do peceta umożliwia słuchawkom generowanie dźwięku przestrzennego 7.1. Mikrofon wbudowany jest na stałe, ale można go w każdej chwili wsunąć w lewy nausznik.

Corsair Virtuoso

Firma Corsair, produkując model Virtuoso, postawiła na bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem na Bluetooth. W kartonie umieszczono też kable z końcówkami Jack 3.5 oraz USB na wypadek rozładowania headsetu. Wyczerpanie baterii nie następuje jednak szybko, ponieważ czas pracy obliczono na ok. dwadzieścia godzin.

HyperX Cloud Alpha S

W słuchawkach HyperX umieszczono cyfrową kartę DSP działającą niczym wzmacniacz, dzięki czemu dźwięk wydobywany ze słuchawek jest przyjemniejszy dla uszu. Urządzenie ma również regulację basów, co jest doskonały rozwiązaniem dla osób lubiących dostosować tony do własnych preferencji. Odpinany mikrofon otrzymał certyfikaty jakości Discorda i TeamSpeaka.

Razer Kraken Tournament Edition

Z headsetu Razera można korzystać na konsolach, lecz nie da się ukryć, że model Kraken TE został stworzony z myślą o komputerach osobistych. Wynika to z dołączenia do zestawu kontrolera USB. Z jego pomocą można aktywować funkcję THX Spatial Audio poprawiającą głębię i czystość dźwięku. Słuchawki z mikrofonem gamingowe zostały stworzone dla profesjonalistów biorących udział w turniejach e-sportowych, dlatego mikrofon także stoi na bardzo wysokim poziomie.

ASUS Centurion ROG 7.1

Cena urządzenia ASUS-a może przerażać, ale w tym przypadku jest w pełni uzasadniona. Słuchawki ROG Centurion to doskonały sprzęt dla progamerów chcących mieć kontrolę nad każdym wydobywającym się z nauszników dźwięku. Stacja audio na bieżąco wykrywa hałas z otoczenia i natychmiast go eliminuje. Dzięki temu podczas korzystania z mikrofonu inni użytkownicy nie będą słyszeć m.in. waszego stukania w klawiaturę.

MSI GH10

MSI GH10 to ciekawe rozwiązanie dla graczy, którzy wolą korzystać ze słuchawek z mikrofonem wyłącznie do komunikacji z innymi graczami. W ten sposób możecie w pełni skupić się na rozmowach z członkami drużyny, natomiast dźwięki z gry będą sobie cicho leciały z zewnętrznych głośników.