Sprzęt komputerowy. Nowe technologie

klawiatura podświetlana

Jaką klawiaturę podświetlaną do komputera kupić?

2021-03-23
Jeszcze dwadzieścia lat temu każda klawiatura doskonale nadawała się zarówno do prac biurowych, jak i grania. Współcześni użytkownicy mają jednak o wiele większe wymagania, które często wynikają także z bardziej złożonych produkcji, wymagających od graczy większej precyzji i timingu. W tym celu powstały modele gamingowe, oferujące różnego rodzaju mechaniczne przełączniki oraz możliwość ich programowania. Wraz z modą na sprzęt dla graczy pojawiło się też podświetlenie dla klawiatur, które nie pełni wyłącznie roli estetycznego bajeru.
gogle vr do smartfona

Jak działają gogle VR do smartfona i jakie wybrać?

2021-03-22
Tłumaczymy, jak działają gogle VR do telefonu, podpowiadamy, czy warto w nie zainwestować oraz jaki model wybrać, by móc bez problemów przenieść się do wirtualnej rzeczywistości.
program do montowania filmów

Jaki program do montowania filmów jest najlepszy?

2021-03-20
Planujecie zmontować fajny filmik z wakacji? A może marzy wam się kariera jutubera, bądź chcecie spróbować nagrać swój pierwszy amatorski film fabularny? W takim razie musicie zdobyć dostęp do odpowiedniego oprogramowania, dzięki któremu będziecie w stanie stworzyć autorskie materiały wideo. W tym zestawieniu przyjrzymy się płatnym programom oraz darmowym edytorom, które powinny wystarczyć do podstawowej obróbki filmów.
AMD Ryzen Pro 5000

AMD Ryzen Pro 5000 specyfikacja

2021-03-18
Marka AMD zaprezentowała nową serię procesorów Ryzen Pro 5000, wykorzystującą rdzenie „Zen 3”. Jeszcze wyższa wydajność, niski pobór energii oraz zaawansowane funkcje ochronne wyróżniają nowe jednostki na tle konkurencji.
Intel Core 11. gen.

Debiutują procesory Intel Core 11. gen. Rocket Lake

2021-03-18
Najnowsza 11. generacja procesorów Intel Core Rocket Lake ujrzała światło dzienne. Producentowi udało się osiągnąć doskonałą wydajność, czego przykładem jest flagowy Intel Core i9, który osiąga wydajność na poziomie 5,3 GHz. Nowe jednostki będą doskonałym wyborem dla graczy, poszukujących perfekcyjnych parametrów. Zobacz, co wiemy o specyfikacji procesorów Intel Core 11. gen. Rocket Lake.
ranking cpu

Ranking procesorów CPU. Jaki najlepszy?

2021-03-17
Procesor jest sercem komputera, które zarządza jego wszystkimi kluczowymi funkcjami. Szybki i wydajny układ to podstawa dobrze funkcjonującego peceta. Przedstawiamy ranking najlepszych CPU do różnych zastosowań.
i9 9900k vs i7 9700k

Procesory Intel Core i7 9700K vs i9 9900K. Porównanie

2021-03-16
Chociaż pod wieloma względami procesory Intela dla komputerów stacjonarnych ustępują produktom AMD, to jeżeli weźmiemy pod uwagę produkty z najwyższej półki, układy firmy pozostają wciąż najszybszymi na rynku. Sprawdźmy, jak w bezpośrednim porównaniu między sobą wypadają dwa bardzo mocne procesory producenta – Intel Core i7 9700K i Intel Core i9 9900K.
płyty główne am4 ranking

Płyty główne AM4. Ranking

2021-03-15
Płyty główne są podstawowym elementem budowy komputera, który determinuje rodzaj zamontowanych w nim podzespołów. Obecnie wciąż najrozsądniejszą inwestycją jest wybór układów ze złączami AM4, które współpracują z wszystkim generacjami popularnych procesorów AMD Ryzen. Przedstawiamy zatem ranking najlepszych płyt głównych AM4.
monitor 144hz

Jaki monitor 144 Hz? Co daje w grach i pracy na komputerze?

2021-03-14
Żeby docenić piękno i płynność współczesnych gier, nie wystarczy wyłącznie kupno gamingowego komputera z mocarnymi podzespołami. Do wyświetlenia obrazu o odpowiedniej jakości potrzebny jest także solidny monitor, który będzie w stanie sprostać wizjom twórców gier. Coraz większą popularnością cieszą się monitor z częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 144 Hz. Czy faktycznie są tak dobre? O tym przekonacie się w dalszej części tekstu.
mikrofon pojemnościowy

Jak działa mikrofon pojemnościowy? Jaki kupić?

2021-03-13
Planujecie wystąpienia publiczne na scenie? A może chcecie założyć swój kanał na YouTubie, żeby dzielić się z ludźmi swoimi pasjami? Zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji będziecie potrzebować specjalistycznego sprzętu rejestrującego wasz głos. Z tekstu dowiecie się, kiedy najlepiej zainwestować w mikrofon pojemnościowy oraz jak on działa. Przedstawimy także polecane modele, które oferują wysoką jakość zarejestrowanego dźwięku.
częstotliwość odświeżania monitora

Co musisz wiedzieć o częstotliwości odświeżania monitora?

2021-03-12
Poszukując nowego sprzętu komputerowego, najczęściej jesteśmy zasypywani różnego rodzaju specjalistycznymi pojęciami i skrótami, które są niezrozumiałe dla laika. W przypadku monitorów jednym z trudnych terminów tego typu jest częstotliwość odświeżania ekranu. Dlatego też pokrótce tłumaczymy, czym jest i jakie ma znaczenie.
i5 9600k vs i7 9700k

Procesory Intel Core i5 9600K vs i7 9700K. Porównanie

2021-03-11
W zestawieniu porównujemy ze sobą mocne procesory Intela stworzone z myślą o grach, multimediach oraz wykonywaniu bardziej zaawansowanych zadań. Mowa tu o układach Intel Core i5 9600K i Intel Core i7 9700K.

Komputery, laptopy, smartfony