Sprzęt komputerowy. Nowe technologie

Darknet

Darknet – co to jest? Jak wejść do darknetu?

2022-11-15
Surfując po sieci, z pewnością nie raz pomyślałeś sobie, że jest ona wprost nieograniczona. Z pewnością więc zainteresuje cię fakt, że wszystkie strony i witryny, do których może dotrzeć przeciętny użytkownik, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Poza widoczną dla każdego z nas częścią internetu istnieje również darknet, czyli ciemna strona internetu, w której każdy jest anonimowy. Co dzieje się w zakamarkach darknetu? Czy warto tam wchodzić? W jaki sposób to zrobić? Pora odpowiedzieć na te pytania.
Jak zastrzec numer

Jak zastrzec numer?

2022-11-14
W życiu zdarzają się sytuacje, w których użytkownicy telefonów zdecydowanie wolą ukryć swój numer przed rozmówcą. Są też tacy użytkownicy, którzy nie chcą udostępniać nikomu numeru, który do nich należy. Niezależnie od intencji istnieją rozwiązania, które umożliwiają zastrzeżenie numeru jednorazowo bądź na stałe. I nie wymagają one ani dużego zaangażowania, ani zgłaszania sprawy bezpośrednio w biurze obsługi operatora komórkowego. Zatem, jak zastrzec numer jednorazowo? I jak zastrzec numer na stałe?
usb 2.0 a usb 3.0

USB 2.0 a 3.0. Czym się różnią złącza USB?

2022-11-13
Jedną z największych zalet złączy USB jest ich uniwersalność oraz wsteczna kompatybilność. Wybierając posiadające je urządzenia, bardzo często w opisie ich możliwości technicznych znajdziesz informacje o wspieranej wersji standardu USB. Jakie ma ona jednak znaczenia i czy należy przykładać do niej szczególną uwagę? W artykule podpowiadamy, czym różnią się USB 2.0 i 3.0.
Numer IMEI

Numer IMEI – co to jest? Jak sprawdzić numer IMEI?

2022-11-04
Numer IMEI jest unikalnym kodem przyporządkowanym do danego telefonu komórkowego. IMEI pozwala na namierzenie telefonu i jest szczególnie przydatny, gdy dojdzie do zaginięcia smartfona. Dzięki niemu można również zablokować telefon u operatora, co uniemożliwi wykonywanie połączeń przez złodzieja. Numer IMEI – jak sprawdzić? Jak namierzyć telefon dzięki numerowi IMEI?
Programy do projektowania kuchni

Programy do projektowania kuchni, czyli jaki program do projektowania kuchni wybrać

2022-11-03
O tym, że kuchnia to serce domu, nie trzeba nikogo przekonywać. Urządzając ją, warto więc zadbać o to, żeby była nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Niestety samodzielne zaplanowanie tego, jakie elementy mają się w niej znaleźć, bywa trudne. Czy jednak oznacza to, że musimy korzystać z drogich usług profesjonalnego projektanta? Jak się okazuje, niekoniecznie. Alternatywą są programy do projektowania kuchni, które pozwolą nam stworzyć wymarzony projekt samodzielnie. Co więcej, za wiele z nich nie musimy nawet zapłacić. Sprawdźmy więc, z których narzędzi warto skorzystać.
głośnik bluetooth

Jaki głośnik bluetooth - ranking najlepszych głośników Bluetooth

2022-11-01
Głośnik bluetooth to aktualnie najlepszy wybór, aby w przystępnej cenie cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Zobacz, jakie modele znalazły się w naszym rankingu głośników bluetooth.
jak wyczyścić klawiaturę w laptopie

Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie? Sposoby na wyczyszczenie klawiatury

2022-10-31
Regularne czyszczenie klawiatury jest niezwykle ważne, aby móc cieszyć się jej bezproblemowym działaniem. W tym artykule zdradzamy sprawdzone sposoby na czyszczenie klawiatury. Sprawdź, jak doprowadzić ją do idealnego stanu w kilka chwil!
Speed test

Speed test – jak i kiedy wykonać speed test?

2022-10-30
Szybkość to jeden z najważniejszych parametrów internetu, który determinuje jego prawidłowe działanie oraz wydajność podczas pracy czy rozgrywki. Nikt z nas nie chce bowiem czekać godzinę lub dłużej, by móc zagrać w swoją ulubioną grę czy obejrzeć film w najwyższej jakości.
Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych – jak odzyskać dane z komputera?

2022-10-29
Wykonujemy ważną pracę, piszemy dokument tekstowy albo zapisujemy ważne pliki. Błąd czy też omyłkowe wykasowanie pliku bądź jego nie do końca prawidłowy zapis nie musi oznaczać, że dokumentu czy np. obrazu nie da się odzyskać. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak odzyskać dane z komputera. Jest to możliwe za pomocą odpowiednich narzędzi, czyli programu do odzyskiwania partycji zwanego inaczej programem do odzyskiwania danych.
Czy można mieć Messengera bez FB

Czy można mieć Messengera bez FB?

2022-10-28
Messenger, czyli komunikator założony przez Facebooka, jest niewątpliwie narzędziem, które cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Możliwość szybkiej wymiany nie tylko krótkich wiadomości tekstowych, ale również nagrań dźwiękowych, a także wykonywania rozmów i wideopołączeń sprawia, że chętnie z niego korzystamy. Czy jednak można korzystać z Messengera bez Facebooka? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie chcą korzystać z usług tego portalu. Sprawdźmy więc, jak wygląda to w rzeczywistości.
Co to jest DPI

Co to jest DPI? Jak sprawdzić DPI myszki?

2022-10-27
Niezależnie od tego, czy spędzamy czas przed komputerem stacjonarnym, czy też przed laptopem, dla wielu z nas myszka jest niezbędnym akcesorium, które ułatwia nam pracę i zabawę. Aby jednak tak było, warto wybrać urządzenie, które będzie w pełni dopasowane do naszych potrzeb i preferencji. Jednym z parametrów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest DPI w myszce. Czym jest? Jak sprawdzić DPI myszki? Pora odpowiedzieć na te pytania.
kino domowe w rozsądnej cenie

Kino domowe w rozsądnej cenie. Polecane modele w 2022 roku 

2022-10-26
Kino domowe w rozsądnej cenie jest najlepszym wyborem dla mniej wymagających użytkowników, którzy chcą zastąpić wbudowane głośniki w telewizorze. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze oraz jakie modele polecamy w 2022 roku.