Data modyfikacji:

Premiery gier 2021. Kalendarz premier PC, PS4, XONE, SWITCH

Jakie produkcje trafią do sprzedaży w 2021 roku? Sprawdźcie nasz kalendarz gier 2021, w którym zawarliśmy najważniejsze premiery przyszłego roku. Dowiecie się z niego, w jakie tytuły zagracie na komputerach osobistych oraz konsolach PS4, PS5, XONE oraz XSX.

Najważniejsze premiery gier 2021 – nowe gry na PC i konsole

Poniżej znajdziecie przegląd najciekawszych gier 2021, jakie trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Lista będzie na bieżąco aktualizowana o nowe produkcje.

premiery gier

Zapowiedziane gry, których daty premiery jeszcze nie znamy

Halo Infinite – PC, XSX, XONE

W jakie gry zagracie w 2021 roku? Halo to zdecydowanie jedna z mocniejszych marek w portfolio Microsoftu, dlatego nie powinno być zaskoczeniem, że twórcy postanowili wydać nową odsłonę w okolicach premiery konsoli Xbox Series X. Gra pierwotnie miała pojawić się na start nowej platformy, lecz producent chciał dopracować swój produkt, dlatego termin został przesunięty. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Horizon: Forbidden West – PS5, PS4

Ten tytuł na pewno warto zaznaczyć w kalendarzu premier gier na PlayStation 5 w 2021 roku. Sony w najbliższych latach ewidentnie chce kontynuować pasmo sukcesów swoich gier ekskluzywnych. Kontynuacja bardzo dobrego Horizon Zero Dawn prezentuje się fantastycznie i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia z solidnym sandboksem. Na szczególną uwagę zasługuje oprawa wizualna, która pokazuje sens debiutu konsoli dziewiątej generacji. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Więcej informacji o grze: Horizon Zero Dawn 2 (Forbidden West). Premiera na PlayStation 5

Path of Exile 2 – PC, PS4, XONE

Studio Grinding Gear Games bardzo dobrze wykorzystało moment, w którym gracze narzekali na zbytnią „cukierkowatość” trzeciej odsłony Diablo. Path of Exile było brutalnym i mrocznym hack & slashem, który przyciągnął do siebie masę graczy. A do tego gra dostępna była za darmo! „Dwójka”, która znalazła sie w zacnym gronie nadchodzących gier 2021, również ma być dystrybuowana w modelu free to play i ma oferować jeszcze bardziej rozbudowaną rozgrywkę. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Więcej informacji o grze: Wszystko, co wiemy o Path of Exile 2 przed premierą

The Lord of the Rings: Gollum – PC, PS5, XSX, PS4, XONE, SWITCH

Studio Deadelic Entertainment, znane z cyklu Deponia, postanowiło stworzyć przygodową grę akcji osadzoną w uniwersum Śródziemia. W The Lord of the Rings: Gollum nie wcielimy się jednak w wielkiego wojownika czy maga, lecz tytułowego bohatera znanego z książkowego oryginału. Rozgrywka ma kłaść duży nacisk na skradanie i rozdwojenie jaźni protagonisty. Premiera gry została zaplanowana na 2022 rok. Dokładna data nie jest znana.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Quarantine to zdecydowanie jeden z ciekawiej zapowiadających się projektów Ubisotu oraz nowych gier w 2021 roku. Twórcy ponownie stawiają na sieciową rozgrywkę, lecz tym razem gracze nie będę rywalizowali ze sobą, a wezmą udział w kooperacyjnej kampanii. Podczas wspólnego zaliczania misji członkowie Rainbow Six będą musieli stawić czoła ludziom kontrolowanym przez zabójczego pasożyta. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Studio Hardsuit Labs podjęło się nie lada wyzwania, ponieważ wzięło na warsztat jedną z ciekawszych, a zarazem mocno niedocenionych marek w branży gier. Bloodlines 2 ma być ogromnym, rozbudowanym RPG-iem osadzonym w świecie wampirów, w którym decyzje gracza mają mieć bardzo duży wpływ na przebieg historii. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Witchfire – PC

Jakie nowe gry trafią na PC w 2021 roku? Polskie studio The Astronauts dotychczas na swoim koncie miało wyłącznie ciekawą przygodówkę Zaginięcie Ethana Cartera. Firmę założyły jednak osoby odpowiadające za markę Painkiller, dlatego nic dziwnego, że postanowili powrócić do podobnych klimatów. W Witchfire otrzymamy dynamiczną strzelankę, która odsuwa w cień fabułę na rzecz widowiskowej rozgrywki. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Grand Theft Auto V – PS5, XSX

Legendarne już dzieło studia Rockstar Games udostępnione zostanie również na konsolach dziewiątej generacji. Gameplay nie ulegnie zmianie, natomiast oprawa wizualna zostanie dostosowana do nowych standardów. Tytuł ma też zawierać wszystkie dotychczasowe dodatki do GTA Online. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Chorus – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Dzieło studia Deep Silver Fishlabs ma być typową trzecioosobową strzelanką z bardzo nietypowym bohaterem. W Chorus będziemy bowiem sterować samoświadomym statkiem kosmicznym, wyposażonym w morderczą technologię. Tytuł ma też opowiedzieć angażującą historię o odkupieniu. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

GhostWire: Tokyo – PC, PS5

Rekomendując grę GhostWire: Tokyo, wystarczy napisać, że odpowiada za nią Shinji Mikami, czyli twórca takich serii jak Resident Evil, Dino Crisis i The Evil Within. Jego nowy projekt ma być dynamicznym akcyjniakiem, w którym będziemy walczyć z potworami z japońskiego folkloru na terenie tytułowego miasta. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Shadow Warrior 3 – PC

Kolejna polska produkcja w tym zestawieniu gier 2021, której motorem napędowym będzie dynamiczna akcja. W Shadow Warrior 3 ponownie wcielimy się w Lo Wanga, bezlitośnie rozprawiającego się z demonami stającymi mu na drodze. Gra ma nie stronić od przesadnej brutalności i rubasznego poczucia humoru. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Serial Cleaners – PC, PS4, XONE, Switch

Pierwsza odsłona Serial Cleaners była prostą grą indie, która została doceniona przez graczy dzięki ciekawemu konceptowi. W sequelu ponownie będziemy zajmować się czyszczeniem miejsc zbrodni, unikając przy tym kontaktu z policją. Polskie Serial Cleaners zaoferuje całkowicie nową oprawę wizualną, z większą szczegółowością. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Gotham Knights – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Studio odpowiedzialne za grę Batman: Arkham Origins po raz kolejny próbuje swoich sił z uniwersum wykreowanym przez DC Comics. Wbrew pozorom, Gotham Knights nie jest bezpośrednio powiązane z serią gier o Mrocznym Rycerzu. Gracze powrócą jednak do tytułowego miasta, lecz tym razem przejmą kontrolę nad jednym z czworga bohaterów – Nightwingiem, Batgirl, Robinem oraz Red Hoodem. Twórcy planują oddać w ręce graczy duży, otwarty świat, zaś rozgrywka każdym z superbohaterów ma być inna, co wynika chociażby z ich unikatowych zdolności. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Listopad 2021

Forza Horizon 5 – PC, XSX, XONE

Studio Playground Games kontynuuje swoją przygodę z serią Forza Horizon, którą uwielbiają gracze na całym świecie. W najnowszej odsłonie producent zabiera nas w podróż do słonecznego Meksyku, oddając do dyspozycji największą i najbardziej zróżnicowaną mapę w historii cyklu. Na uwagę zasługuje także przepiękna oprawa wizualna, która ma pokazać, jaka moc drzemie w konsoli Xbox Series X.

Premiera gry została zaplanowana na 9 listopada 2021 roku.

Farming Simulator 22 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Uwielbiany przez graczy symulator powróci z kolejną, dziewiątą odsłoną. Studio GIANTS Software nie próbowało zrewolucjonizować cyklu, ale oczywiście nie obyło się bez nowych elementów, jak np. zmiennych pór roku, które będą wymagać od użytkowników trochę innego podejścia do rozgrywki. Twórcy poprawili także silnik graficzny, skupiając się przede wszystkim na jeszcze lepszym przedstawieniu otoczenia.

Premiera gry została zaplanowana na 22 listopada 2021 roku.

Call of Duty: Vanguard – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

To już kolejna próba, kiedy Activision Blizzard postanawia powrócić do realiów II wojny światowej. Za prace nad grą odpowiada doświadczone studio Sledgehammer Games, które pracowało już wcześniej przy Call of Duty: WWII. Na wzór starszych odsłon cyklu, tutaj również mamy śledzić wydarzenia z perspektywy kilku żołnierzy biorących udział w różnych operacjach wojennych. Dzięki temu podczas ogrywania Vanguard, trafimy m.in. do Europy Zachodniej oraz Afryki Północnej.

Premiera gry została zaplanowana na 5 listopada 2021 roku.

Październik 2021

Age of Empires IV – PC

Twórcy takich serii jak Company of Heroes oraz Warhammer 40,000: Dawn of war postanowili przypomnieć graczom o jednej z ważniejszych marek wśród strategii czasu rzeczywistego. Nad całością czuwa Xbox Game Studios, dzięki czemu twórcy nie muszą obawiać się o brak wsparcia technicznego oraz środków finansowych. Age of Empires IV ma jednocześnie czerpać garściami z poprzednich części i wprowadzić wiele nowych rozwiązań, które przypadną do gustu współczesnym graczom.

Premiera gry została zaplanowana na 28 października 2021 roku.

War Mongrels – PC

Polskie studio Destructive Creations już przy okazji Ancestors Legacy udowodniło, że potrafi tworzyć ciekawe produkcje osadzone w historycznych realiach. Tym razem zespół z Gliwic wziął na warsztat II wojnę światową, chcąc przedstawić graczom niemieckie zbrodnie wojenne. Co ciekawe, twórcy nie zdecydowali się na RTS-a, ale taktyczną strategię w stylu kultowej serii Commandos. Tutaj jednak będziemy mieć do czynienia z o wiele bardziej poważną historią, a nie opowiastką w stylu „Parszywej dwunastki”.

Premiera gry została zaplanowana na 19 października 2021 roku.

Wrzesień 2021

Lost Judgment – PS5, XSX, PS4, XONE

Wydane w 2019 roku Judgment zebrało na tyle dobre oceny od recenzentów, że studio Ryu ga Gotoku było wręcz zobowiązane do tego, żeby przygotować oficjalny sequel. Lost Judgment kontynuuje wątki Takayuki Yagamiego, który opuszcza dzielnicę Kamurocho (występującą też w serii Yakuza) i wyrusza do Ijincho w Jokohamie. Tam główny bohater wplątuje się w kolejną intrygę, powiązaną z zagadkowym morderstwem.

Premiera gry została zaplanowana na 24 września 2021 roku.

Kena: Bridge of Spirits – PC, PS5, PS4

Kena to urocza gra akcji, za którą odpowiada niezależne studio Ember Lab. Produkcja może poszczycić się przepiękną oprawą wizualną, która stylistyką mocno nawiązuje do filmów wytwórni Pixar. Jeśli natomiast chodzi o gameplay, to twórcy jako jedną z inspiracji podają serię The Legend of Zelda. Podczas zabawy można więc spodziewać się pojedynków z przeciwnikami oraz rozwiązywania zagadek logicznych i środowiskowych.

Premiera gry została zaplanowana na 21 września 2021 roku.

Diablo II: Ressurected -– PC, PS5, XSX, PS4, XONE, SWITCH

Choć gracze z niecierpliwością czekają na premierę czwartej części Diablo, to jednak premiera zremasterowanej „dwójki” również przyspiesza puls wiernym fanom marki. Wynika to przede wszystkim z tego, że Diablo II: Ressurected zapowiada się na bardzo kompetentną produkcję, która w bardzo dobry sposób odtwarza to, za co gracze pokochali oryginał, jednocześnie oferując oprawę wizualną godną naszych czasów.

Premiera gry została zaplanowana na 23 września 2021 roku.

New World – PC

Firma Amazon postanowiła poszerzyć swoją działalność o kolejną gałąź przemysłu, jaką są gry wideo. New World ma być ambitnym MMORPG-iem osadzonym w mrocznym świecie fantasy inspirowanym XVII-wiecznym okresem kolonizacji Ameryki. Twórcy zdecydowali jednak, że system walki nie będzie typowy dla tego typu produkcji, tylko ma być zbliżone do tego, z czym mieliśmy do czynienia w cyklu Dark Souls.

Premiera gry została zaplanowana na 28 września 2021 roku.

Sierpień 2021

Aliens: Fireteam Elite – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Marka „Obcy” jest na tyle rozbudowana, że można na jej podstawie stworzyć zarówno klimatyczny survival horror (Alien: Izolacja), jak i dynamiczną grę akcji nastawioną na rozgrywkę kooperacyjną. Taką produkcją jest właśnie Aliens: Fireteam Elite – w dziele studia Cold Iron przejmujemy kontrolę nad członkami statku USS Endeavor, którzy za wszelką cenę próbują przetrwać atak drapieżnych ksenomorfów.

Premiera gry została zaplanowana na 24 sierpnia 2021 roku.

Psychonauts 2 – PC, XSX, PS4, XONE

Pierwsza odsłona Psychonauts była niezwykle ciekawą grą platformową, oferującą fantastyczny, mocno psychodeliczny klimat. Studio Double Fine powróciło do tego uniwersum, ponownie dając graczom możliwość przejęcia kontroli nad telepatą Razputinem. Jeśli chodzi o gameplay, to ten nie odstaje od głównych założeń „jedynki” – Psychonauts 2 nadal jest bowiem trójwymiarową grą platformową.

Premiera gry została zaplanowana na 25 sierpnia 2021 roku.

King’s Bounty II – PC, PS5, XSX, PS4, XONE, SWITCH

Legendarna marka King’s Bounty powróciła po wielu latach przerwy z odsłoną, która znacząco zmodyfikowała gameplay względem poprzednich części. Aczkolwiek nadal głównym daniem programu pozostały turowe starcia z przeciwnikami - teraz są jeszcze bardziej wymagające, co wynika m.in. z wpływu ukształtowania terenu na zachowanie wojowników. Produkcja oferuje też wciągającą fabułę, którą możemy sami kreować poprzez dokonywanie wyborów moralnych.

Premiera gry została zaplanowana na 24 sierpnia 2021 roku.

Lipiec 2021

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin – PC, SWITCH

Wings of Ruins to druga odsłona spin-offu serii Monster Hunter, która oferuje kompletnie inną rozgrywkę oraz kładzie znacznie większy nacisk na fabułę. Druga odsłona Stories nie jest grą akcji, tylko jRPG z turowym systemem walki przywodzącym na myśl takie serie jak Final Fantasy lub Pokemony. Podobnie jak w tym drugim tytule, tu również kolekcjonujemy potworki, które później wykorzystujemy podczas starć z innymi bestiami.

Premiera gry została zaplanowana na 9 lipca 2021 roku.

Chernobylite – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

The Farm 51 to polskie studio, które znane jest m.in. z bardzo dobrego Get Even. W swoim najnowszym projekcie producent również postawił na trzecioosobową strzelankę z elementami skradankowymi. W Chernobylite trafiamy do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, po tym jak główny bohater dostaje we śnie wiadomość od swojej martwej żony. Brzmi dziwnie i jest dziwnie.

Premiera gry została zaplanowana na 28 lipca 2021 roku.

Czerwiec 2021

Ratchet & Clank: Rift Apart – PS5

Poprzednie lata były dla studia Insomniac Games niezwykle udane, ponieważ w 2019 roku zadebiutowała ich gra Marvel’s Spider-Man, a pod koniec 2020 pojawiło się samodzielne rozszerzenie poświęcone poczynaniom Milesa Moralesa. Tymczasem producent postanowił powrócić do swojej kultowej marki, której pierwsza odsłona dostępna była już na PlayStation 2. Ratchet & Clank: Rift Apart ma w pełni wykorzystać możliwości PS5, dzięki czemu możemy liczyć na przepiękną oprawę wizualną oraz szalenie dynamiczny gameplay. Założenia rozgrywki pozostały niezmienione – nadal mamy do czynienia z trójwymiarową platformówką, w której dużą rolę odkrywa korzystanie z dziwacznych broni.

Premiera gry została zaplanowana 11 czerwca 2021 roku.

Maj 2021

Resident Evil Village – PC, PS5, XSX

Capcom nie tylko regularnie odświeża stare odsłony Resident Evil, ale jednocześnie pracuje nad pełnoprawnymi kontynuacjami. Jedna z nich znajdzie się wśród gier 2021. Village, podobnie jak siódma część, zaoferuje widok z oczu głównego bohatera i postawi na mroczny, mocno niepokojący klimat. W grze trafimy do wioski w Europie, w której czeka na nas nowe zagrożenie z wilkołakami na czele. Premiera gry została zaplanowana 7 maja 2021 roku.

Więcej informacji o grze: Resident Evil Village na PlayStation 5. Premiera, fabuła, rozgrywka

LEGO Gwiezdne Wojny: Skywalker – saga – PC, PS5, XSX, PS4, XONE, SWITCH

Gry z serii LEGO opowiadały już o wydarzeniach z filmów Star Wars, lecz tym razem studio Traveller’s Tales skupiło się na wszystkich dziewięciu kanonicznych odsłonach głównej serii. Producent wprowadził także wiele istotnych zmian w gameplayu względem poprzednich swoich gier osadzonych w klockowych światach. Ponownie jednak otrzymamy możliwość zabawy w kooperacji, a poziom trudności zostanie ustawiony w taki sposób, żeby nie frustrować zbytnio dzieci, a przy tym, aby dawać także frajdę dorosłym fanom Gwiezdnych Wojen.

Premiera gry została zaplanowana na maj 2021 roku.

Kwiecień 2021

NieR Replicant ver. 1.22474487139…

Oryginalna odsłona NieR Replicant (w Europie znana jako Gesalt) zadebiutowała w 2010 roku na konsolach siódmej generacji. Tytuł mocno się zestarzał pod względem rozgrywki, dlatego Square-Enix podjęło decyzję o zremasterowaniu tego tytułu. Dzięki temu ponownie będziemy mogli wyruszyć w niebezpieczną podróż w celu odnalezienia lekarstwa na chorobę znaną jako Black Scrawl, odpowiadającą za śmierć ludzi na Ziemi.

Premiera gry została zaplanowana na 23 kwietnia 2021 roku.

Outriders – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Polskie studio People Can Fly w końcu zakończy swoją hibernację i po kilku lata przerwy wyda kompletnie nowe dzieło. Twórcy Painkillera i Bulletstorma tym razem postawili na trzecioosobową strzelankę science-fiction, w której ludzie musieli uciec na planetę Enoch, po tym jak Ziemia uległa zniszczeniu. Gra ma kłaść duży nacisk na dynamiczną rozgrywkę, którą urozmaici wybór różnych klas postaci. Outriders będzie można przejść zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy z dwoma graczami.

Premiera gry została zaplanowana na 1 kwietnia 2021 roku.

Oddworld: Soulstorm – PC, PS5, PS4

Oddworld to kultowa marka gier platformowych, która została zapoczątkowana w 1997 roku. Od tamtej pory do sprzedaży trafiło kilka części, lecz w ostatnich latach raczeni byliśmy wyłącznie remasterami starych części. Soulstorm na szczęście będzie całkowicie nowym rozdziałem w historii Abe’a, któremu na drodze do szczęścia cały czas stoją niebezpieczni Glukkoni.

Premiera gry została zaplanowana na 6 kwietnia 2021 roku.

Humankind

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku seria Sid Meier’s Civilaztion otrzyma mocnego konkurenta. Za grę Humankind odpowiada studio Amplitude, które ma na swoim koncie takie cenione produkcje jak Endless Legend czy Endless Space. W swoim najnowszym projekcie, twórcy zdecydowali się jednak porzucić klimaty fantasy i science-fiction, żeby stworzyć dzieło traktujące o budowaniu się cywilizacji od epoki starożytnej po współczesność.

Premiera gry została zaplanowana na 22 kwietnia 2021 roku.

Marzec 2021

Deathloop – PC, PS5

Studio odpowiedzialne za takie marki, jak Dishonored lub Prey próbuje swoich sił z kompletnie nową grą AAA. Deathloop ma być trzecioosobową strzelanką dla pojedynczego gracza, w której pojawi się możliwość gry sieciowej przypominającej trochę najazdy z serii Dark Souls. Dowolny gracz może dołączyć do rozgrywki, a jego celem jest upolowanie protagonisty kontrolowanego przez innego użytkownika. Nie bez znaczenia jest tytuł gry, ponieważ całość kręci się wokół zapętlonego cyklu dobowego, w trakcie którego gracze muszą wykonywać zadania główne i poboczne.

Premiera gry została zaplanowana na 21 marca 2021 roku.

Monster Hunter: Rise - SWITCH

Rise to kolejna odsłona popularnej serii Capcomu, która została opracowana głównie z myślą o konsoli Switch. Co prawda w 2022 roku pojawi się port na komputery osobiste, lecz i tak główną platformą do grania w ten tytuł ma być sprzęt Nintendo. Rozgrywka nie będzie odbiegała zbytnio od tego, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach. Ponownie zapolujemy na potężne potwory w pojedynkę lub z innymi graczami w trybie kooperacji.

Premiera gry została zaplanowana na 26 marca 2021 roku.

It Takes Two – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Zespół odpowiedzialny za rewelacyjne A Way Out postanowił stworzyć kolejną grę, w której kooperacja pomiędzy dwoma graczami odgrywa główną rolę. Studio Hazelight zrezygnowało jednak z realistycznego settingu, na rzecz historii o dwóch lalkach stworzonych z drewna i gliny. Całość ma rozgrywać się w wyobraźni dziewczynki, która nie może pogodzić się z tym, że jej rodzice planują rozwód. Szykuje się poruszająca historia z masą świetnego i różnorodnego gameplayu.

Premiera gry została zaplanowana na 26 marca 2021 roku.

Twierdza: Władcy Wojny - PC

Miłośnicy strategii czasu rzeczywistego z pewnością doskonale znają serią Twierdza. Studio odpowiedzialne za markę postanowiło wypuścić spin-off cyklu, w którym wyruszyliśmy w podróż na Daleki Wschód. Kampania Władców wojny obejmuje aż kilkanaście stuleci, ponieważ fabułą zaczyna się w III wieku przed naszą erą, a kończy w XVI n.e. Rozgrywka nie uległa zbyt wielkim zmianom – to nadal klasyczny RTS, w którym zbieramy surowce, budujemy bazy i walczymy z wrogimi armiami.

Premiera gry została zaplanowana na 9 marca 2021 roku.

Luty 2021

Far Cry 6 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Ubisoft doskonale wie, że nie może pozbyć się swoich sztandarowych marek, dlatego obok nowego Watch Dogs i Assassin’s Creed, do sprzedaży trafi także szósta odsłona serii Far Cry. Tym razem twórcy zabiorą nas do kraju inspirowanego Kubą, gdzie będziemy musieli obalić rządy dyktatora Antona Castillo.

Premiera nowej gry została zaplanowana na 18 lutego 2021 roku.

Persona 5 Strikers – PC, PS4, SWITCH

Firma Atlus doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą estymą cieszy się marka Persona. Piąta odsłona cyklu jest jedną z lepiej ocenianych gier na PlayStation 4, dlatego wydawca kuje żelazo póki gorące. Prace nad spin-offem zostały zlecone studiu Omega Force, które odpowiada m.in. za takie tytuły jak Dynasty Warriors czy Hyrule Warriors: Age of Calamity. Rozgrywka Persona 5 Strikers czerpie garściami z oryginalnej odsłony cyklu a także z gier musou, w których jednocześnie walczymy z setkami przeciwników.

Premiera gry została zaplanowana na 23 lutego 2021 roku.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury - SWITCH

Super Mario 3D World było jedną z lepiej ocenianych gier z udziałem wąsatego hydraulika. Produkcja początkowo zadebiutowała na konsoli WiiU, ale w 2021 roku doczekała się oficjalnego remastera na Nintendo Switch. Twórcy poprawili oprawę wizualną oraz udoskonalili niektóre mechaniki rozgrywki. Ponadto do zestawu dołączana jest kompletnie nowa produkcja o nazwie Bowser’s Fury. W tym przypadku mamy do czynienia z kilkugodzinną przygodą, w której Mario musi powstrzymać swojego największego przeciwnika rozsierdzonego przez mroczną siłę.

Premiera gry została zaplanowana na 12 lutego 2021 roku.

Little Nightmares 2 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE, SWITCH

Pierwsza odsłona Little Nightmares osiągnęła sukces artystyczny – produkcja została doceniona zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali się na kontynuowanie wątku Six. Mimo to, dziewczynka w sequelu pełni rolę postaci pobocznej, zaś gracz przejmuje kontrolę nad chłopcem o imeniu Mono. Bohaterowie wspólnymi siłami muszą przetrwać w miasteczku zamieszkiwanym przez ludzi kontrolowanych sygnałem wysyłanym z tajemniczej Wieży.

Premiera gry została zaplanowana na 11 lutego 2021 roku.

Styczeń 2021

Hitman 3 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Misja Agenta 47 nie dobiegła jeszcze końca. Po ciepło przyjętej drugiej części najbardziej znany płatny zabójca w popkulturze powróci z kolejną odsłoną, w której będzie kontynuował swoją walkę z tajemniczą grupą Providence. Rozgrywka nie będzie odbiegać zbytnio od tego, co widzieliśmy w poprzednich epizodach, ale wszystkiego ma być więcej i na wyższym poziomie.

Premiera gry została zaplanowana na styczeń 2021 roku.

Więcej informacji o grze: Hitman 3 na PlayStation 5. Co wiemy o najnowszej odsłonie gry?

Prince of Persia: The Sands of Time Remake – PC, PS4, XONE

Fani od wielu lat proszą Ubisoft o powrót do marki Prince of Persia, która swego czasu została wyparta przez cykl Assassin’s Creed. Producent w końcu się ugiął, lecz na razie nie zapowiedział oficjalnej kontynuacji bądź reebotu serii, a jedynie pełnoprawny remake odsłony The Sands of Time z 2003 roku. Oprawa wizualna na materiałach promocyjnych budzi wątpliwości, lecz ponowne przeżycie baśniowych przygód z tytułowym księciem może być ciekawym doświadczeniem.

Premiera gry została zaplanowana na 21 stycznia 2021 roku.

The Medium – PC, XSX

Polskie studio Bloober Team kontynuuje swoją tradycję tworzenia horrorów. Tym razem producent postawił na własną markę, która pod względem klimatu ma przypominać nieco popularny cykl Silent Hill. W grze wcielimy się w postać Marianne, która jest tytułowym medium. Zdolność postrzegania świata w bardziej złożony sposób ma jej pomóc w rozwiązaniu tajemniczej sprawy związanej ze śmiercią pewnego dziecka. Najważniejszym elementem rozgrywki ma być możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy światem rzeczywistym a krainą duchów.

Premiera gry została zaplanowana na 28 stycznia 2021 roku.