Data modyfikacji:

Premiery gier 2021. Kalendarz premier PC, PS4, XONE, SWITCH

Jakie produkcje trafią do sprzedaży w 2021 roku? Sprawdźcie nasz kalendarz gier 2021, w którym zawarliśmy najważniejsze premiery przyszłego roku. Dowiecie się z niego, w jakie tytuły zagracie na komputerach osobistych oraz konsolach PS4, PS5, XONE oraz XSX.

Najważniejsze premiery gier 2021 – nowe gry na PC i konsole

Poniżej znajdziecie przegląd najciekawszych gier 2021, jakie trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Lista będzie na bieżąco aktualizowana o nowe produkcje.

premiery gier

Zapowiedziane gry, których daty premiery jeszcze nie znamy

Halo Infinite – PC, XSX, XONE

W jakie gry zagracie w 2021 roku? Halo to zdecydowanie jedna z mocniejszych marek w portfolio Microsoftu, dlatego nie powinno być zaskoczeniem, że twórcy postanowili wydać nową odsłonę w okolicach premiery konsoli Xbox Series X. Gra pierwotnie miała pojawić się na start nowej platformy, lecz producent chciał dopracować swój produkt, dlatego termin został przesunięty. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Horizon: Forbidden West – PS5

Ten tytuł na pewno warto zaznaczyć w kalendarzu premier gier na PlayStation 5 w 2021 roku. Sony w najbliższych latach ewidentnie chce kontynuować pasmo sukcesów swoich gier ekskluzywnych. Kontynuacja bardzo dobrego Horizon Zero Dawn prezentuje się fantastycznie i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia z solidnym sandboksem. Na szczególną uwagę zasługuje oprawa wizualna, która pokazuje sens debiutu konsoli dziewiątej generacji. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Więcej informacji o grze: Horizon Zero Dawn 2 (Forbidden West). Premiera na PlayStation 5

Path of Exile 2 – PC, PS4, XONE

Studio Grinding Gear Games bardzo dobrze wykorzystało moment, w którym gracze narzekali na zbytnią „cukierkowatość” trzeciej odsłony Diablo. Path of Exile było brutalnym i mrocznym hack & slashem, który przyciągnął do siebie masę graczy. A do tego gra dostępna była za darmo! „Dwójka”, która znalazła sie w zacnym gronie nadchodzących gier 2021, również ma być dystrybuowana w modelu free to play i ma oferować jeszcze bardziej rozbudowaną rozgrywkę. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Więcej informacji o grze: Wszystko, co wiemy o Path of Exile 2 przed premierą

Resident Evil Village – PC, PS5, XSX

Capcom nie tylko regularnie odświeża stare odsłony Resident Evil, ale jednocześnie pracuje nad pełnoprawnymi kontynuacjami. Jedna z nich znajdzie się wśród gier 2021. Village, podobnie jak siódma część, zaoferuje widok z oczu głównego bohatera i postawi na mroczny, mocno niepokojący klimat. W grze trafimy do wioski w Europie, w której czeka na nas nowe zagrożenie z wilkołakami na czele. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Więcej informacji o grze: Resident Evil Village na PlayStation 5. Premiera, fabuła, rozgrywka

The Lord of the Rings: Gollum – PC, PS5, XSX

Studio Deadelic Entertainment, znane z cyklu Deponia, postanowiło stworzyć przygodową grę akcji osadzoną w uniwersum Śródziemia. W The Lord of the Rings: Gollum nie wcielimy się jednak w wielkiego wojownika czy maga, lecz tytułowego bohatera znanego z książkowego oryginału. Rozgrywka ma kłaść duży nacisk na skradanie i rozdwojenie jaźni protagonisty. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Quarantine to zdecydowanie jeden z ciekawiej zapowiadających się projektów Ubisotu oraz nowych gier w 2021 roku. Twórcy ponownie stawiają na sieciową rozgrywkę, lecz tym razem gracze nie będę rywalizowali ze sobą, a wezmą udział w kooperacyjnej kampanii. Podczas wspólnego zaliczania misji członkowie Rainbow Six będą musieli stawić czoła ludziom kontrolowanym przez zabójczego pasożyta. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Studio Hardsuit Labs podjęło się nie lada wyzwania, ponieważ wzięło na warsztat jedną z ciekawszych, a zarazem mocno niedocenionych marek w branży gier. Bloodlines 2 ma być ogromnym, rozbudowanym RPG-iem osadzonym w świecie wampirów, w którym decyzje gracza mają mieć bardzo duży wpływ na przebieg historii. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Witchfire – PC

Jakie nowe gry trafią na PC w 2021 roku? Polskie studio The Astronauts dotychczas na swoim koncie miało wyłącznie ciekawą przygodówkę Zaginięcie Ethana Cartera. Firmę założyły jednak osoby odpowiadające za markę Painkiller, dlatego nic dziwnego, że postanowili powrócić do podobnych klimatów. W Witchfire otrzymamy dynamiczną strzelankę, która odsuwa w cień fabułę na rzecz widowiskowej rozgrywki. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Grand Theft Auto V – PS5, XSX

Legendarne już dzieło studia Rockstar Games udostępnione zostanie również na konsolach dziewiątej generacji. Gameplay nie ulegnie zmianie, natomiast oprawa wizualna zostanie dostosowana do nowych standardów. Tytuł ma też zawierać wszystkie dotychczasowe dodatki do GTA Online. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Chorus – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Dzieło studia Deep Silver Fishlabs ma być typową trzecioosobową strzelanką z bardzo nietypowym bohaterem. W Chorus będziemy bowiem sterować samoświadomym statkiem kosmicznym, wyposażonym w morderczą technologię. Tytuł ma też opowiedzieć angażującą historię o odkupieniu. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

GhostWire: Tokyo – PC, PS5

Rekomendując grę GhostWire: Tokyo, wystarczy napisać, że odpowiada za nią Shinji Mikami, czyli twórca takich serii jak Resident Evil, Dino Crisis i The Evil Within. Jego nowy projekt ma być dynamicznym akcyjniakiem, w którym będziemy walczyć z potworami z japońskiego folkloru na terenie tytułowego miasta. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Shadow Warrior 3 – PC

Kolejna polska produkcja w tym zestawieniu gier 2021, której motorem napędowym będzie dynamiczna akcja. W Shadow Warrior 3 ponownie wcielimy się w Lo Wanga, bezlitośnie rozprawiającego się z demonami stającymi mu na drodze. Gra ma nie stronić od przesadnej brutalności i rubasznego poczucia humoru. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Serial Cleaners – PC, PS4, XONE, Switch

Pierwsza odsłona Serial Cleaners była prostą grą indie, która została doceniona przez graczy dzięki ciekawemu konceptowi. W sequelu ponownie będziemy zajmować się czyszczeniem miejsc zbrodni, unikając przy tym kontaktu z policją. Polskie Serial Cleaners zaoferuje całkowicie nową oprawę wizualną, z większą szczegółowością. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Dokładna data nie jest znana.

Luty 2021

Far Cry 6 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Ubisoft doskonale wie, że nie może pozbyć się swoich sztandarowych marek, dlatego obok nowego Watch Dogs i Assassin’s Creed, do sprzedaży trafi także szósta odsłona serii Far Cry. Tym razem twórcy zabiorą nas do kraju inspirowanego Kubą, gdzie będziemy musieli obalić rządy dyktatora Antona Castillo.

Premiera nowej gry została zaplanowana na 18 lutego 2021 roku.

Styczeń 2021

Hitman 3 – PC, PS5, XSX, PS4, XONE

Misja Agenta 47 nie dobiegła jeszcze końca. Po ciepło przyjętej drugiej części najbardziej znany płatny zabójca w popkulturze powróci z kolejną odsłoną, w której będzie kontynuował swoją walkę z tajemniczą grupą Providence. Rozgrywka nie będzie odbiegać zbytnio od tego, co widzieliśmy w poprzednich epizodach, ale wszystkiego ma być więcej i na wyższym poziomie.

Premiera gry została zaplanowana na styczeń 2021 roku.

Więcej informacji o grze: Hitman 3 na PlayStation 5. Co wiemy o najnowszej odsłonie gry?

Autor: Łukasz Morawski