Data modyfikacji:

Hitman 3 na PlayStation 5. Co wiemy o najnowszej odsłonie gry?

Styl rozgrywki przyjęty na potrzeby odsłony z 2016 roku przyjął się na tyle dobrze, że gracze cały czas czują potrzebę obcowania z Agentem 47. Nic nie wskazuje na to, żeby studio IO Interactive w najbliższych latach przestało wspierać tę markę, ponieważ jest to obecnie ich jedyna franczyzna, którą są zainteresowani gracze. W tym momencie możemy cieszyć się bogatą zawartością „dwójki”, zaś za jakiś czas zadebiutuje trzecia część. Kiedy dokładnie? Tego dowiecie się z dalszej części tekstu poświęconego Hitmanowi 3.

Aktualizacja
Artykuł powstawał na długo przed premierą Hitmana 3. Gra już zadebiutowała - możecie ją znaleźć w sklepach internetowych, których oferty publikujemy poniżej.

hitman 3

Hitman 3 – premiera i platformy

O pracach nad grą Hitman 3 mówiło się już od lipca ubiegłego roku, lecz przez długi czas twórcy nie potwierdzali oficjalnie tej rewelacji. Dopiero po kilku miesiącach przedstawiciele IO Interactive zdradzili, że prace nad tytułem idą pełną parą. Dlatego też w listopadzie 2019 roku zaprzestano wspierania Hitmana 2, aby w pełni skupić się na rozbudowywaniu kolejnego epizodu.

Oficjalna zapowiedź gry nastąpiła jednak dopiero w czerwcu 2020 roku na prezentacji The Future of Gaming, podczas której Sony prezentowało gry dostępne na konsoli PlayStation 5. W trakcie pokazu wyświetlono zwiastun zapowiadający najnowszą odsłonę przygód Agenta 47.
W materiale pojawiła się nawet informacja o dacie premiery Hitmana 3. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w płatnego zabójcę ponownie wcielimy się już w styczniu 2021 roku. Na pewno jest to jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2021.


Przeczytaj także: Hitman - historia serii


Na początku wiadomo było jedynie, że produkcja dostępna będzie na platformie PlayStation 5. W tej chwili wiemy też, że tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych, Xbox Series X oraz konsolach obecnej (ósmej) generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Patrząc na historię serii, od początku wątpliwe było, że gra zostanie tytułem ekskluzywnym dla sprzętu Sony.

Hitman 3 – fabuła i świat gry

Najnowsza odsłona cyklu ma kontynuować wątki zapoczątkowane w Hitmanie z 2016 roku, które następnie były też rozwijane w kontynuacji wydanej dwa lata później. Główny bohaterem ponownie będzie niesamowicie skuteczny zabójca z wytatuowanym kodem kreskowym na karku.

Agent 47 razem ze swoją wspólniczką, Dianą Burnwood, w dalszym ciągu próbuje rozpracować organizację Providence i wyeliminować wszystkich najważniejszych jej przedstawicieli. Zadanie wydaje się być diabelnie trudne do zrealizowania, dlatego bohater nawiązuje kontakt z dawnym przyjacielem, Lucasem Greyem.

Twórcy twierdzą, że opowieść przygotowana na potrzeby trzeciej części Hitmana ma być utrzymana w o wiele poważniejszym tonie od poprzedniczek. Pod względem atmosfery, produkcji ma być najbliżej do odsłony Hitman: Rozgrzeszenie, która uważana jest za najmroczniejszą z tego wieloletniego cyklu gier.

Hitman 3 – rozgrywka i kwestie techniczne

Studio IO Interactive, pracując nad trzecią odsłoną cyklu, zdecydowanie nie będzie próbowało wynaleźć koła na nowo. Trzon rozgrywki zostanie oparty na tych samych zasadach, co w dwóch poprzednich częściach. Oznacza to, że gracze zostaną rzuceni na duże, otwarte mapy i tylko od nich będzie zależało, w jaki sposób zrealizują cel misji.

Z pewnością możemy oczekiwać nowych rozwiązań gameplayowych, które dadzą użytkownikom jeszcze większą swobodę działania. Pierwszy zwiastun Hitmana 3 pokazuje także, że możemy mieć do czynienia z mapami, na których znajduje się jeszcze więcej ludzi niż w dotychczasowych odsłonach serii.

25 czerwca 2020 roku na oficjalnym twitchowym kanale IO Interactive pojawił się materiał, w którym twórcy szerzej omawiają swoje dzieło. Pełen zapis rozmowy znajdziecie w tym miejscu Przeczytaj także:
  1. Hitman - wymaganie sprzętowe
  2. Hitman w Zwierzogrodzie. Recenzja 10 minut
  3. Hitman 2 - recenzja (PC, PS4, XONE), wymagania sprzętowe i cena


Autor: Łukasz Morawski