Data modyfikacji:

Resident Evil Village na PlayStation 5. Premiera, fabuła, rozgrywka

Firma Capcom podejmuje w ostatnich latach szereg dobrych decyzji, dzięki czemu cykl Resident Evil nabrał mocnego wiatru w żagle. Studio nie tylko wydało fantastyczne remaki drugiej i trzeciej części, ale także dokonało rewolucji przy okazji siódmej odsłony. W jakim kierunku pójdzie najnowszy epizod Resident Evil? O tym przekonacie się w dalszej części tekstu poświęconego RE Village.
Resident Evil Village

Resident Evil Village – premiera i platformy

Oficjalna zapowiedź ósmej pełnoprawnej odsłony Resident Evil odbyła się podczas prezentacji The Future of Gaming, podczas której Sony prezentowało gry na konsolę PlayStation 5. Tytuł nie będzie jednak jednym z tytułów startowych platformy, ponieważ wydany zostanie dopiero w 2021 roku.

Dokładna data premiery Resident Evil Village nie jest na ten moment znana. Na początku lipca jeden z twórców poinformował, że gra jest ukończona już w sześćdziesięciu procentach i wchodzi w ostateczną fazę produkcyjną.

Resident Evill Village ma być tytułem wykorzystującym możliwości dziewiątej generacji konsol, dlatego Capcom postanowił zrezygnować z wydania gry na platformach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja dostępna będzie natomiast na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. To na pewno jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów wśród gier 2021.

Resident Evil Village – fabuła i świat gry

Najnowsza odsłona cyklu ma być bezpośrednią kontynuacją siódmej części. Gracze ponownie przejmą kontrolę na Ethanem Wintersem, któremu cudem udało się uciec z rezydencji niebezpiecznych Bakerów.


Przeczytaj także: Ranking serii Resident Evil


Mężczyzna po wyzwoleniu swojej żony Mii, postanawia odpocząć od strasznych wydarzeń. Sielanka nie będzie trwała długo, gdyż protagonista trafi do tajemniczej wioski na terenie Europy, która pod wieloma względami przywodzi na myśl Yharnam z Bloodborne’a.

Do wioski dociera także Chris Redfield, czyli postać doskonale znana miłośnikom serii Resident Evil. Prawdopodobnie nie będzie on jednak pełnił teraz roli dobrego charakteru, tylko stanie się jednym z przeciwników Wintersa. Dlaczego? Nie wiadomo. Jego motywacje zapewne poznamy dopiero w chwili grania w grę Capcomu.
Namiastkę klimatu oraz fabuły nowego Resident można zaobserwować w zwiastunie zaprezentowanym podczas The Future of Gaming. Pokazuje on, że twórcom bardzo zależy na tym, żeby ich dzieło prezentowało się jak rasowa gra grozy, a nie tylko jak kolejna szalona strzelanka z horrorowymi motywami.

Twórcy informują, że w Resident Evil Village powrócą klasyczne zombiaki, z jakimi mieliśmy do czynienia w pierwszych częściach serii. Oprócz tego, na drodze gracza staną kompletnie nowe maszkary, w tym wilkołaki. Pojawienie się tych ostatnich nie powinno być zaskoczeniem – po trailerze widać, że Capcom bardzo inspiruje się motywami charakterystycznymi dla wiktoriańskich horrorów.

Resident Evil Village – rozgrywka i kwestie techniczne

W ósmej odsłonie serii akcję ponownie mamy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Pozwoli to twórcom na większe budowanie napięcia i atmosfery grozy, ponieważ zasięg wzroku bohatera będzie bardziej ograniczony, niż w TPP.

O oprawie graficznej tak naprawdę ciężko jest w tym momencie mówić, bo otrzymaliśmy jedynie krótki zwiastun oraz parę oficjalnych screenshotów. Jeśli gra faktycznie będzie wyglądała tak, jak na zaprezentowanych przez Capcom materiałach, to z pewnością nie będziemy mieli powodów do narzekań.

Wymagania sprzętowe Resident Evil Village na PC w tej chwili pozostają tajemnicą. Z racji tego, że gra tworzona jest z myślą o nowych konsolach, można spodziewać się, że do odpalenia produkcji na wysokich detalach potrzebny będzie komputer o bardzo wydajnych komponentach.


Przeczytaj także:
  1. Najlepsze i Najgorsze: Seria Resident Evil
  2. Reedycja Resident Evil w HD
  3. Szybki strzał - Resident Evil VII: Biohazard - Gold Edition


Autor: Łukasz Morawski