Data modyfikacji:

Path of Exile 2. Kiedy data premiery? Wszystko co wiemy o grze

Pierwsza odsłona Path of Exile okazała się być ogromnym sukcesem. Produkcja studia Grinding Gear Games przyciągnęła do siebie graczy szukających nowych, rozbudowanych gier hack & slash lub rozczarowanych Diablo 3. Od premiery minęło już kilka lat, dlatego producent pracuje obecnie nad oficjalną kontynuacją. Z tekstu dowiecie się wszystkich najważniejszych rzeczy o Path of Exile 2.

path of exile 2

Path of Exile 2 – premiera i platformy

Pierwsze Path of Exile zadebiutowało w 2013 roku na komputerach osobistych, a dopiero w przyszłości zostało przeniesione na kolejne platformy. Najpierw w 2017 odbyła się premiera na Xbox One, a dopiero po kolejnych dwóch latach w tytuł mogli zagrać posiadacze PlayStation 4.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja z kontynuacją będzie wyglądała zgoła inaczej, ponieważ gra ma pojawić się w tym samym czasie na kilku platformach. O Path of Exile 2 dowiedzieliśmy się podczas konwentu ExileCon zorganizowanego w listopadzie 2019 roku. Wtedy to studio Grinding Gear Games poinformowało, że ich najnowsza produkcja zmierza na komputery osobiste oraz konsole PS4 i XONE. W przyszłości gra trafi też pewnie na urządzenia dziewiątej generacji.

W kwietniu 2021 roku do sieci trafił nowy trailer gry Patch of Exile 2. Wszystko wskazuje na to, że premiera jest coraz bliżej.

Czy tytuł pojawi się wśród nadchodzących gier 2021? Jeśli chodzi o datę premiery Path of Exile 2, to wstępnie zakładano, że tytuł pojawi się najwcześniej w 2021 roku. Niestety sytuacja na świecie sprawiła, że prace nad produkcją zostały opóźnione. Studio ma siedzibę w Nowej Zelandii, lecz często korzysta z pomocy chińskich firm zewnętrznych. W Azji problem z koronawirusem pojawił się już wcześniej niż w Europie, przez co tamtejsze firmy zostały tymczasowo zamknięte, co doprowadziło do zastojów w pracy.

Path of Exile 2 miało otrzymać pod koniec 2020 roku otwarte beta testy dla wszystkich zainteresowanych, wszystko zostało jednak przesunięte. Lepiej się nie nastawiać na szybką premierę Patch of Excile 2. Twórca gry Chris Wilson zapewnia natomiast, że studio zrobi wszystko, żeby dotrzymać obietnicy.

Path of Exile 2 – fabuła i świat gry

W Path of Exile 2 dostępna będzie całkowicie nowa kampania fabularna, która zostanie rozłożona na siedem dużych aktów. Historia ma rozgrywać się aż dwadzieścia lat po finale pierwszej części. Po tym, jak protagonista jedynki wymordował wszystkich bogów, ludzie próbują na nowo poukładać świat i oczyścić go z pozostałych monstrów.

Ze zwiastuna zapowiadającego grę wynika, że gracze wcielą się w postać skazaną na śmierć, której lina na szubienicy pękła, dzięki czemu zdołała uciec. Historia tym razem ma być bardziej skromna, a jej motywem przewodnim będzie prawdopodobnie odkrycie tajemnicy człowieka odpowiedzialnego za wydanie wyroku śmierci na protagonistę.

Path of Exile 2 – rozgrywka i kwestie techniczne

Rozgrywkę w Path of Exile 2 rozpoczniemy od stworzenia własnego bohatera – ponownie do wyboru będziemy mieć płeć oraz klasowe archetypy, które pojawiły się już wcześniej w pierwszej odsłonie. Żeby jednak nie zarzucać twórcom lenistwa, warto dodać, że w grze pojawi się także dziewiętnaści nowych specjalności przygotowanych na potrzeby sequela.

Twórcy poinformowali, że zarówno pierwsza, jak i druga część Path of Exile mają działać na tym samym kliencie gry. Oznacza to m.in. że wszystkie rzeczy, jakie wykupiliście w ramach mikrotransakcji w jedynce, dostępne będą również w kontynuacji.

Studio Grinding Gear Games przygotowało na potrzeby kontynuacji bardziej dopracowaną oprawę wizualną, która znacząco poprawia działanie oświetlenia, animacji postaci oraz trójwymiarowych modeli. Liftingu doczekał się też ekwipunek bohater oraz system umiejętności.

Autor: Łukasz Morawski