Data modyfikacji:

Dobre komedie – ranking najlepszych filmów

Dobra komedia to lekarstwo na zły humor i sposób na spędzenie miłego wieczoru. Co obejrzeć, aby poprawiać sobie nastrój? Przed wami najlepsze komedie, wyprodukowane w ostatnim roku , które trzeba zobaczyć. Sprawdźcie, co znalazło się w TOP 10!

Zobaczcie nasz ranking filmów wyprodukowanych w 2018 roku. Celowo wzięliśmy ten przedział czasu - chcemy, żeby filmy były już dostępne na płytach lub platformach streamingowych (typu Netflix). Nie chcieliśmy też zamykać się w klasykach, które większość z was już widziała.

 Ranking najlepszych komedii:

 • Green Book
 • Wyspa Psów
 • Deadpool 2
 • Wśród chwastów
 • Rodzina od zaraz
 • Mamma Mia! Here We Go Again
 • Zabawa zabawa
 • Mid90s
 • Heavy Trip
 • Ralph Demolka w internecie
 • Green Book

   „Green Book”  w reżyserii Petera Farrelleya nie jest typową komedią, to niezwykle rozczulający komediodramat, który zdobył Oscara za najlepszy film roku 2018. Wyjątkowa historia podróży dwóch bardzo różnych mężczyzn: białego szofera i czarnoskórego muzyka z wyższych sfer pokazuje, że przyjaźń jest silniejsza niż jakiekolwiek podziały. Podczas seansu tego filmu można nastawić na dużo śmiechu, a także łzy wzruszenia.

  Wyspa Psów

  Wyspa Psów” tak, jak „Green Book” nie jest komedią w standardowym postrzeganiu tego gatunku, ale oglądając ten film możesz nastawić się na naprawdę dobrą zabawę. Reżyser Wes Anderson w tej przygodowej animacji, przedstawia historię chłopca z Japonii, który wyrusza na poszukiwania swojego zaginionego psa. Na uznanie zasługuje również doskonała, dopracowana do perfekcji, warstwa wizualna oraz piękna ścieżka muzyczna.

   Deadpool 2 

  Jeśli ktoś widział pierwszą część filmu „Deadpool” to z pewnością do obejrzenia tej kontynuacji zachęci go informacja, że  „Deadpool 2” jest równie śmieszny co jego poprzednik. Bohater powraca, aby walczyć ze złem, a podczas wszystkich jego przychód towarzyszy mu jego niepowtarzalny humor.

  Wśród chwastów

   Propozycja dla wszystkich fanów francuskich komedii. Nie zabraknie tu naprawdę śmiesznych, ciepłych żartów, które w połączeniu z tragedią rozgrywającą się w tle stanowią antidotum na wszelkie zmartwienia. Oszust, prowadzący interes ze swoją zastępczą matką, zaczyna pracę z trudną młodzieżą, co powoduje zmiany w jego życiu.

   Rodzina od zaraz

   Ten film to idealna propozycja na leniwy wieczór. Lekki, zabawny i całkiem pouczający obraz, przedstawia małżeństwo, które decyduje się na adopcję trojga dzieci. Wyzwania macierzyństwa są jednak większe niż zakładali.

  Mamma Mia! Here We Go Again

  Tego filmu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. „Mamma Mia! Here We Go Again” to sequel kultowej komedii  „Mamma Mia!” z 2008 roku. W tej części dalsze losy bohaterów przeplatają się z przeszłością Donny (Meryl Streep), w której odmłodzoną wersję wciela się Lily James. Obok niej na ekranie podziwiać można znanych z poprzedniego filmu bohaterów.

  Zabawa zabawa

  Kolejna pozycja, którą można nazwać stuprocentową komedią.  „Zabawa zabawa” to film polskiej produkcji, w reżyserii Kingi Dębskiej (wyreżyserowała także „Moje córki krowy”). Tym razem reżyserka bierze na tapet bardzo trudny temat, jakim jest uzależnienie kobiet od alkoholu.  Jej wyczucie i wrażliwość sprawiają, że jest to ciepła i zabawna historia, z której można dużo się nauczyć.

   Mid90s

   Ten film jest jak powrót do czasów dzieciństwa. „Mid90s” to historia trzynastoletniego Steve’a, który wychowuje się na przedmieściach Los Angeles w latach 90. i razem z grupą przyjaciół spędza typowe dla nastolatka w jego wieku wakacje.

   Heavy Trip

   Ta komedia sprawi, że będziesz się śmiać do rozpuku. Film opowiada historię 25-letniego, pochodzącego z Finlandii Turo, który od 12 gra ze swoimi kolegami w zespole, ale grupa nigdy wcześniej nie wystąpiła przed publicznością. Kiedy dostają zaproszenie od szefa norweskiego festiwalu muzyki metalowej, postanawiają spróbować swoich szans. Ich podróż do Norwegii zamienia się w wielką życiową przygodę.

    Ralph Demolka w internecie

  Ten sequel to wielki powrót Ralpha Demolki. Ta przezabawna bajka to doskonała propozycja dla małych i dużych widzów.