Data modyfikacji:

Ile kosztuje Netflix? Cena, pakiety i karty pre-paid

Serwis Netflix pojawił się w Polsce już kilka lat temu i błyskawicznie zdobył popularność. Wciąż jednak nie brakuje osób, które dopiero zaczynają odkrywać tę platformę, niektóre też chciałyby powrócić do korzystania z niej po dłuższej przerwie. W obu tych przypadkach pojawia się oczywiście pytanie: ile kosztuje Netflix? Sprawdźcie, jaka jest cena pakietów Netflixa w 2022 roku.

ile kosztuje netflix

Netflix – pakiety. Cennik

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje Netflix, nie jest jednoznaczna – właściciele platformy stworzyli kilka różnych pakietów, dopasowując się do możliwości finansowych oraz różnych oczekiwań swoich klientów. Należy jednak podkreślić, że liczba programów i filmów dostępnych dla użytkownika jest w każdym pakiecie dokładnie taka sama.

Użytkownicy mają do wyboru pakiety Netflixa w cenach:
  • 29 złotych miesięcznie
  • 43 złote miesięcznie
  • 60 złotych miesięcznie

Pierwszy, najtańszy pakiet, to ten podstawowy, który kosztuje 29 złotych miesięcznie. W tej cenie seriale, filmy oraz programy dostępne są w jakości SD. Możesz wybierać, czy chcesz oglądać na tablecie, telewizorze czy może na smartfonie, ale tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.
Kolejny pakiet to ten o nazwie „Standard”. Kosztuje on dokładnie 43 złote na miesiąc i umożliwia oglądanie treści w jakości HD. Do dwóch zwiększa się w tej opcji ilość urządzeń, na których można oglądać filmy jednocześnie.

Ostatni pakiet – najczęściej wybierany przez użytkowników, to ten o nazwie „Premium”. Osoby, które się na niego decydują, mogą oglądać seriale i filmy w jakości 4K na czterech urządzeniach jednocześnie. Pakiet ten kosztuje 60 złotych na miesiąc.

Netflix – cena w przeliczeniu na jednego użytkownika

Ktoś, kto chciałby oglądać platformowe seriale i filmy w jakości 4K, może uznać, że 60 złote na miesiąc to jednak trochę za dużo. W praktyce jednak koszty można znacznie obniżyć dzięki możliwości oglądania treści na kilku różnych urządzeniach w ramach jednego gospodarstwa domowego, którą oferuje Netflix. Cena za pakiet Premium przy podziale na cztery osoby (np. mieszkające w jednym domu) to już tylko 15 złotych na miesiąc. Warto dodać, że każdy z użytkowników otrzymuje oddzielne konto, co niezwykle ułatwia użytkowanie serwisu.

Netflix – darmowy miesiąc

Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z platformą, zgodnie ze wskazówkami znajomych, często szukają opcji testowego z niej skorzystania. Jednak ikonka „Netflix: miesiąc za darmo” nie widnieje już na głównym ekranie serwisu. Promocję wycofano, ponieważ zbyt wiele osób rejestrowało się na różne adresy mailowe i różne karty płatnicze tylko po to, by korzystać z Netflixa za darmo przez wiele miesięcy.

Należy jednak pamiętać, że każdy, kto zarejestruje się w serwisie, może w każdej chwili zrezygnować z możliwości dalszego z niego korzystania i opłacania pakietu. Podpisując wirtualną umowę, do niczego się nie zobowiązujesz.

Netflix – czy naprawdę warto?

Znasz już ceny za poszczególne pakiety Netflixa. Pozostaje już tylko pytanie: czy właściwie w ogóle warto płacić za dostęp do platformy? Czy rzeczywiście programy, filmy i seriale robią aż tak wielkie wrażenie na oglądających? Odpowiedź może być tylko jedna: tak!

Netflix to przede wszystkim mnogość kategorii treści. Na platformie możesz obejrzeć nie tylko wciągające seriale, ale także interesujące dokumenty, chwytające za serce dramaty i naprawdę dobre komedie.
Znajdziesz tutaj między innymi już niemal kultowe produkcje, choćby takie jak Narcos, House of Cards, Stranger Things, Dom z papieru, Czarne lustro, Dark czy The Crown – wszystkie niezwykle wysoko oceniane między innymi w serwisie Filmweb.

Jednocześnie warto pamiętać, że Netflix to także bogactwo fantastycznych treści dla dzieci (dzieciaki mają nawet osobne konto, aby nie miały dostępu do pełnych przemocy filmów i seriali). Podsumowując – nie ma co zastanawiać się, ile kosztuje Netflix. Zamiast tego pomyśl o tym, który z hitów zaserwujesz sobie na sam początek filmowo-serialowej uczty.

Autor: Robert Wojtaś