Data modyfikacji:

Ile kosztuje Netflix? Cena, pakiety i karty pre-paid w 2024

Serwis Netflix pojawił się w Polsce już kilka lat temu i błyskawicznie zdobył popularność. Wciąż jednak nie brakuje osób, które dopiero zaczynają odkrywać tę platformę, niektóre też chciałyby powrócić do korzystania z niej po dłuższej przerwie. W obu tych przypadkach pojawia się oczywiście pytanie: ile kosztuje Netflix? Sprawdźcie, jaka jest cena pakietów Netflixa w 2024.

ile kosztuje netflix

Netflix – pakiety. Cennik 2024

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje Netflix, nie jest jednoznaczna – właściciele platformy stworzyli kilka różnych pakietów, dopasowując się do możliwości finansowych oraz różnych oczekiwań swoich klientów. Należy jednak podkreślić, że liczba programów i filmów dostępnych dla użytkownika jest w każdym pakiecie dokładnie taka sama.

Użytkownicy mają do wyboru 3 dostepne pakiety Netflixa w cenach:

 • 29 złotych miesięcznie
 • 43 złote miesięcznie
 • 60 złotych miesięcznie

Pierwszy, najtańszy pakiet podstawowy, kosztuje 29 złotych miesięcznie. W tej cenie seriale, filmy oraz programy dostępne są w jakości HD. Możesz wybierać, czy chcesz oglądać na tablecie, telewizorze czy może na smartfonie, ale tylko na jednym urządzeniu jednocześnie. W podobnej cenie można wykupić HBO Max (29,99 zł miesięcznie) czy Disney+ (28,99 zł mesięcznie). Z innych platform streamingowych tańsze jest Amazon Prime Video (10,99 zł miesięcznie).

Kolejny pakiet to ten o nazwie „Standard”. Abonament kosztuje dokładnie 43 złote na miesiąc i umożliwia oglądanie treści w jakości Full HD. Do dwóch zwiększa się w tej opcji liczba urządzeń, na których można oglądać filmy jednocześnie.

Ostatni pakiet – najczęściej wybierany przez użytkowników, to ten o nazwie „Premium”. Osoby, które się na niego decydują, mogą oglądać seriale i filmy w jakości 4K na czterech urządzeniach jednocześnie. Subskrypcja kosztuje 60 złotych na miesiąc.,/p>

Czym się różnią trzy dostępne pakiety Netflix w Polsce?

Poza oczywiście ceną abonamentu poszczególne opcje subskrypcji różnią się liczbą urządzeń, na których można korzystać z serwisu. Podstawowy pakiet pozwlaka na oglądanie na jednym ekranie, w modelu za 43 złote miesięcznie można oglądać serwis na dwóch urządzenia z osobami mieszkającymi razem (np. oglądanie jednoczesnie na telefonie i laptopie). Najszersze opłacanie abonamentu daje dostęp do 4 urządzeń.

Kolejna różnica jest związana z jakością wyświetlanych materiałów. Pakiet podstawowy daje dostęp do materiałów HD, standard - Full HD, a pakiet premium - 4K.

Netflix – cena w przeliczeniu na jednego użytkownika

Ile kosztuje Netflix na miesiąc? Ktoś, kto chciałby oglądać platformowe seriale i filmy w jakości 4K, może uznać, że 60 złote na miesiąc to jednak trochę za dużo. W praktyce jednak koszty można znacznie obniżyć dzięki możliwości oglądania treści na kilku różnych urządzeniach w ramach jednego gospodarstwa domowego, którą oferuje Netflix. Cena za pakiet Premium przy podziale na cztery osoby (np. mieszkające w jednym domu) to już tylko 15 złotych na miesiąc. Warto dodać, że każdy z użytkowników otrzymuje oddzielne konto, co niezwykle ułatwia użytkowanie serwisu.

Ile kosztuje roczny abonament Netflix?

Netflix w cenniku uwzględnia tylko rozliczenie miesięczne. Nie oferuje dodatkowych rabatów przy wykupie dłuższej subskrypcji. Jaka jest roczna cena platformy?

 • pakiet podstawowy 348 zł rocznie
 • pakiet standard 516 zł rocznie
 • pakiet premium 720 zł rocznie

Netflix – darmowy miesiąc

Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z platformą, zgodnie ze wskazówkami znajomych, często szukają opcji testowego z niej skorzystania. Jednak ikonka „Netflix: miesiąc za darmo” nie widnieje już na głównym ekranie serwisu. Promocję wycofano, ponieważ zbyt wiele osób rejestrowało się na różne adresy mailowe i różne karty płatnicze tylko po to, by korzystać z Netflixa za darmo przez wiele miesięcy.

Należy jednak pamiętać, że każdy, kto zarejestruje się w serwisie, może w każdej chwili zrezygnować z możliwości dalszego z niego korzystania i opłacania pakietu. Podpisując wirtualną umowę, do niczego się nie zobowiązujesz.

Czy będzie podwyżka ceny Netflix w 2023 roku?

Coraz głosniej mówi się o podwyżeniu opłaty za oglądanie filmów i seriali online. Cena Netflixa została już podniesieniona w Stanach Zjednoczonych (1-2 dolary w zależności od abonamentu) czy Wielkiej Brytanii (1-22 funty w zależności od abonamentu).

Współdzielenie kont. Czy dzielenie się kontem jest legalne?

Popularną metodą na obniżenie miesięcznych kosztów korzystania z platformy było wspóldzielenie kont pzrze kilku użytkowników. Przykładowo w pakiecie premium przy użytkowaniu jednego konta przez 4 osoby miesięczny abonament wynosi 15 zł. Gigant streamingowy w tym roku zamierza walczyć z tym trendem. Od stycznia Netflix w Polsce wymaga co pewien czas dodatkowego uwierzytelniania, które ma potwierdzić, że wszystkie urządzenia należą do jednego gospodarstwa.

Jak wykupić i płacić za Netflix?

Aby korzystać z serwisu, należy założyć konto, wybrać metodę płatności, a opłata będzie automatycznie ściągana raz w miesiącu. Do wyboru jest 5 metod płatności:

 • konto PayPal
 • karta kredytowa lub debetowa (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta przedpłacona (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta wirtualna
 • karta podarunkowa Netflix

Netflix – czy naprawdę warto?

Znasz już ceny za poszczególne pakiety Netflixa. Pozostaje już tylko pytanie: czy właściwie w ogóle warto płacić za dostęp do platformy? Czy rzeczywiście programy, filmy i seriale robią aż tak wielkie wrażenie na oglądających? Odpowiedź może być tylko jedna: tak!

Netflix to przede wszystkim mnogość kategorii treści. Na platformie możesz obejrzeć nie tylko wciągające seriale, ale także interesujące dokumenty, chwytające za serce dramaty i naprawdę dobre komedie.
Znajdziesz tutaj między innymi już niemal kultowe produkcje, choćby takie jak Narcos, House of Cards, Stranger Things, Dom z papieru, Czarne lustro, Dark czy The Crown – wszystkie niezwykle wysoko oceniane między innymi w serwisie Filmweb.

Jednocześnie warto pamiętać, że Netflix to także bogactwo fantastycznych treści dla dzieci (dzieciaki mają nawet osobne konto, aby nie miały dostępu do pełnych przemocy filmów i seriali). Podsumowując – nie ma co zastanawiać się, ile kosztuje Netflix. Zamiast tego pomyśl o tym, który z hitów zaserwujesz sobie na sam początek filmowo-serialowej uczty.

Autor: Robert Wojtaś

Autor: R. Wojtaś