Data publikacji:

Filmy na Halloween 2024 – 6 kultowych propozycji

31 października to dzień, w którym każdy z nas powinien zapewnić sobie nutkę grozy. Nie ma lepszego sposobu na delikatne podniesienie poziomu adrenaliny niż jeden z naszych polecanych filmów na Halloween 2024! Sprawdź, jakie produkcje warto obejrzeć w tym roku.
filmy na Halloween

Filmy na Halloween – świetny sposób na spędzenie wieczoru


Jeśli sądzisz, że tylko dzieci powinny świętować 31 października, to jesteś w błędzie. Halloween to amerykańskie święto, które obchodzić może każdy i to bez względu na wiek. Nie chcesz się przebierać i odwiedzać domów w okolicy? Zamiast tego postaw na wygodny wieczór w domu w towarzystwie strasznych filmów na Halloween w 2024 roku.

Straszne i śmieszne filmy na Halloween 2024

  • Halloween: Resurrection
  • Lśnienie
  • Egzorcyzmy Emily Rose
  • Wampiry i świry
  • Gnijąca panna młoda
  • Pogromcy duchów
Zarówno nowe, jak i starsze filmy na Halloween 2024 sprawią, że poczujesz nutkę grozy, wbijesz paznokcie w fotel i przeniesiesz się do mrocznych klimatów, uważnie śledząc losy głównych bohaterów. Nie lubisz się bać? Spokojnie, nie brakuje także śmiesznych filmów na Halloween, które, w przeciwieństwie do horrorów, zapewnią ci dawkę świetnej zabawy.
Czytaj również:TOP 10 horrorów na PC

Straszne filmy na Halloween

Horrory, czyli straszne filmy na Halloween, to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają mroczne klimaty i nie boją się skoków adrenaliny. Jakie produkcje warto obejrzeć 31 października?

„Halloween: Resurrection”

To amerykańska produkcja, która opowiada o losach sześciu nastolatków. Historia rozpoczyna się od Laurie Strode, która trzy lata wcześniej omyłkowo zamordowała nie seryjnego mordercę, a paramedyka.

Oznacza to tylko jedno – psychopata jest nadal na wolności i wkrótce rozpocznie krwawą rzeź. Jak z pewnością się domyślasz – makabryczne wydarzenia mają miejsce 31 października.

„Lśnienie”

To klasyka w świecie kinematografii. Produkcja z Jackiem Nicholsonem w roli głównej opowiada o pisarzu, który dostaje pracę jako dozorca hotelu w Kolorado – posiadłości, która już wkrótce zostanie opuszczona przez wszystkich pracowników i gości.

Po przeprowadzce, życie bohatera i jego rodziny zamienia się w koszmar – to właśnie on pod wpływem zła popada w obłęd. Idealny film na Halloween jest ekranizacją powieści Stephena Kinga

„Egzorcyzmy Emily Rose”

To straszny film na Halloween, który opowiada historię nastolatki opętanej przez demony. Po przeprowadzeniu egzorcyzmu, główna bohaterka umiera, co doprowadza do oskarżenia księdza o nieumyślne spowodowanie śmierci.

W trakcie seansu odkryjesz dramatyczne losy Emily, które wydarzyły się naprawdę – film jest oparty na faktach.

Przeczytaj także: Najlepsze komedie - ranking filmów

Śmieszne filmy na Halloween

Zamiast chwil grozy, masz ochotę na świetną zabawę? W takim razie nasze fajne i śmieszne filmy na Halloween z pewnością sprawią, że spędzisz wieczór pełen śmiechu i dobrego humoru.

„Wampiry i świry”

To parodia serii Zmierzch, która jest jednym z najśmieszniejszych filmów na Halloween w historii kina. Przerysowani bohaterzy i komiczne sytuacje zapewnią ci sporą dawkę rozrywki w trakcie seansu.

Akcja rozgrywa się w Sporks, w którym każdego dnia giną ludzie. Rozwiązaniem tajemnicy mogą okazać się ślady ugryzień na szyi znalezionego rybaka. Obejrzyj film, aby dowiedzieć, jak potoczą się losy Edwarda Sullena, Bekki Crane i ich przyjaciół.

„Gnijąca panna młoda”

To fajny i pełen czarnego humoru film na Halloween 2024, który z pewnością przypadnie do gustu fanom animowanych produkcji.

Fantastyczna opowieść, wyreżyserowana przez samego Tima Burtona, opowiada o losach Victora Van Dorta, który po ucieczce z własnego ślubu przypadkowo poznaje tytułową gnijącą pannę młodą, Emily.

Miłość, rozterki i przeciwności losu – to i jeszcze więcej czeka na bohaterów czarnej komedii.

„Pogromcy duchów”

To obowiązkowy film na Halloween dla osób, które tęsknią za czasami swojego dzieciństwa. Kultowa produkcja opowiada o grupie naukowców, którzy próbują powstrzymać świat przed sumeryjskim bogiem, Gozerem.

Czy nowojorczykom uda się ochronić ludzkość? Nie będzie łatwo, jednak dla specjalistów z firmy Ghostbusters nie ma zadań niemożliwych.