Data modyfikacji:

HBO Max w Polsce. Ile kosztuje? Jak oglądać?

Po wielu miesiącach oczekiwań, w końcu mieszkańcy Polski mogą założyć swoje konto na platformie streamingowe HBO Max. Jeżeli zastanawiacie się nad wykupieniem subskrypcji, ale macie parę wątpliwości, to koniecznie zapoznajcie się z naszym przewodnikiem po serwisie stworzonym przez WarneMedia.

Czytaj również: Ile kosztuje Netflix?

hbo max polska

Czym jest HBO Max?

HBO Max to nowoczesna platforma streamingowa, dająca dostęp do wielu filmów, seriali oraz innych materiałów wideo. Serwis zadebiutował w 2019 roku, lecz dostępny był wyłącznie w wybranych krajach. W bibliotece usługi znajdziecie produkcje, za które odpowiadają wytwórnie filmowe (i nie tylko) podległe korporacji WarnerMedia – mowa o takich firmach jak Warner Bros. Pictures, New Line Cinema, HBO, Cartoon Network itp. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, użytkownicy mają nieograniczony dostęp do treści. Materiały dostępne są w rozdzielczości 4K (nie wszystkie, pozostałe oferują 1080p), a ponadto wspierają takie technologie jak HDR lub dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Atmos.

Premiera HBO Max w Polsce

Mieszkańcy naszego kraju musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ usługa przez prawie dwa lata nie była u nas dostępna – mogliśmy jedynie korzystać z HBO GO, czyli starszej platformy WarnerMedia. Na szczęście nie musimy już dłużej czekać, ponieważ HBO Max zadebiutowało w Polsce 8 marca 2022 roku.

Ile kosztuje HBO Max?

Oferta platformy streamingowej prezentuje się naprawdę okazale, dlatego cena usługi w naszym kraju wydaje się tym bardziej atrakcyjna. Miesięczny koszt HBO Max w Polsce wynosi 29,99 złotych, choć twórcy serwisu zaznaczają, że w przyszłości cena może zostać zwiększona. WarnerMedia przygotowało jednak bardzo atrakcyjną promocję dla Polaków – wystarczy wykupić subskrypcję do końca marca 2022 roku, żeby otrzymać dożywotni rabat 33%, co przekłada się na 19,99zł/miesiąc. W kwietniu 2022 roku otrzymamy również możliwość opłacenia rocznego abonamentu za 234,99 zł. Po przeliczeniu ze standardowej ceny, wychodzi na to, że użytkownicy zapłacą zaledwie za osiem miesięcy, a cztery będą mieli darmowe.

Ile osób może jednocześnie korzystać z HBO Max?

Z każdym rokiem przybywa coraz więcej platform streamingowych, dlatego użytkownicy starają się w jakiś sposób niwelować koszta i opłacają poszczególne usługi wspólnie z rodziną lub znajomymi. W przypadku HBO Max można jednocześnie założyć aż pięć profili, dzięki czemu każdy z użytkowników ma możliwość stworzenia własnej kolekcji ulubionych produkcji. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że w tym samym czasie z usługi mogą korzystać wyłącznie trzy osoby – pozostałe dwie będą musiały poczekać na swoją kolej.

Jak założyć konto w HBO Max?

Utworzenie nowego konta użytkownika jest dziecinnie proste. Rejestracji można dokonać poprzez aplikację mobilną, ale istnieje też możliwość wykupienia subskrypcji przez przeglądarkę internetową. Wystarczy wejść na stronę hbomax.com, a następnie kliknąć w baner „Zarejestruj się teraz”. Następnym krokiem jest podanie swoich danych, jak imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Gdy wypełnicie wszystkie pola, przejdźcie do kolejnego etapu, gdzie trzeba wpisać dane karty kredytowej/debetowej bądź wprowadzić kod PayPal. Na koniec otrzymacie e-mail od HBO Max z prośbą o potwierdzenie swoich danych. Możecie już korzystać z usługi!

HBO GO czy HBO Max – co wybrać?

Wiele osób z Polski od lat opłaca usługę HBO GO i z pewnością główkuje, co się z nią stanie przy okazji premiery HBO Max. Otóż nowa platforma zastąpi poprzednią, dlatego wszyscy subskrybenci zostaną automatycznie przerzuceni do nowej usługi. To samo dotyczy osób, które dostęp do HBO GO miały wykupiony u operatorów telewizji. W większości przypadków oferta zostanie odpowiednio skorygowana, ale warto zadzwonić do konsultantów, żeby potwierdzić te informacje. Niewykluczone, że u niektórych operatorów będzie trzeba zmienić warunki obowiązującej umowy.

Na jakich urządzeniach dostępny jest HBO Max?

HBO Max to nowoczesna platforma streamingowa, z której można korzystać na niemalże wszystkich urządzeniach z dostępem do internetu. Aplikację z usługą zainstalujecie na takich sprzętach, jak Smart TV, przystawki do telewizorów Apple TV, konsolach (PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X|S) oraz urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety z systemami operacyjnymi iOS i Android). Oczywiście istnieje również możliwość odpalenia HBO Max na komputerach stacjonarnych i laptopach poprzez przeglądarkę internetową – wystarczy wejść na stronę hbomax.com.

Co można obejrzeć na HBO Max? Przegląd oferty

Oferta HBO Max pod wieloma względami jest bardzo podobna do tego, co mogliśmy do tej pory znaleźć w HBO GO, dlatego jeśli byliście w trakcie oglądania jakiegoś serialu, to spokojnie możecie kontynuować seans. Największą siłą nowej usługi są produkcje HBO Max Originals oraz filmy Warner Bros., które trafią do biblioteki już po czterdziestu pięciu dniach od premiery kinowej. Dzięki temu już dzisiaj użytkownicy mogą oglądać takie przeboje, jak „Matrix: Zmartwychwstania”, „Diuna”, „Godzilla vs. Kong” lub „Kosmiczny Mecz: Nowa Era”. W najbliższej przyszłości do oferty trafi m.in. świetnie oceniany „Batman” Matta Reevesa.

Dzięki premierze HBO Max w Polsce otrzymaliśmy również dostęp do rozszerzonej biblioteki Originals, czyli filmów i seriali wyprodukowanych przez HBO. Oznacza to, że w końcu możemy zapoznać się z bardzo dobrze przyjętym na świecie serialem „Peacemaker”, animacją dla dorosłych „Harley Quinn”, pełnometrażową komedią „Amerykanin w marynacie” z Sethem Rogenem oraz innymi tytułami, które do tej pory nie były dostępne na HBO GO. Oczywiście w dalszym ciągu jest możliwość obejrzenia najnowszego sezonu serialu „Euforia”, filmu dokumentalnego „Harry Potter – 20. Rocznica: Powrót do Hogwartu” lub przypomnienia sobie kultowej „Rodziny Soprano”.

Zdjęcie: Materiały prasowe Warner Bros.

Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.