Data modyfikacji:

Gry planszowe – nowości 2021

Szukasz zachwycających nowości na rynku gier planszowych? Dobra planszówka to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu we dwoje, z rodziną oraz na imprezach. Po jakie gry planszowe z 2021 roku warto sięgnąć? Sprawdź nasz przegląd najciekawszych nowości!

gry planszowe 2020

Gry planszowe 2021 – najciekawsze nowości

Gry planszowe to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Nadają się zarówno na wspólne wieczory we dwoje, jak i na imprezy czy spotkania rodzinne. To mit, że planszówki przeznaczone są głównie dla dzieci. Na rynku znaleźć można mnóstwo ciekawych tytułów przeznaczonych dla dorosłych i nastolatków. Po jakie z nich warto sięgnąć? Sprawdź nasz przegląd gier planszowych – nowości z 2021 roku!

Azul: Letni Pawilon

Nasze zestawienie nowości na rynku gier planszowych otwiera „Letni Pawilon” – trzecia część bestsellerowego „Azula”. Podczas rozgrywki uczestnicy wcielają się w rolę rzemieślników budujących mozaiki z kolorowych, ceramicznych płytek. W tej edycji gracze tworzą tytułowy Letni Pawilon – królewską rezydencję z XVIII-wiecznej Portugalii, która tak naprawdę nigdy nie powstała…
 • Liczba graczy: 2-4
 • Czas rozgrywki: 30-45 minut

Everdell

„Everdell” to wspaniała, bogata gra planszowa z 2020 roku, na którą czekało wiele osób. W tajemniczej, leśnej krainie rozwija się cywilizacja dzikich zwierząt. Uczestnicy wcielają się w lidera grupy, której zadaniem jest tworzenie budowli i poznawanie nowych stworzonek. Gra oparta jest o mechanikę przydzielania pracowników. Jej piękna szata graficzna zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 • Liczba graczy: 1-4
 • Czas rozgrywki: 40-80 minut

Dylematy 2

„Dylematy 2” to druga część bestsellerowej gry imprezowej, która prowokuje, skłania do myślenia oraz burzliwych dyskusji w gronie przyjaciół. Zawiera aż 165 kart z opisami dylematów moralnych, z których każdy ma tylko dwa możliwe rozwiązania. Gracze decydują, co zrobiliby w danej sytuacji, a jeden z nich zgaduje, co wybierze większość i zdobywa za to punkty. Gwarantujemy, że ta gra rozkręci każdą imprezę!
 • Liczba graczy: 4-15
 • Czas rozgrywki: od 30 minut

Nowy wspaniały świat

Kolejną pozycją w naszym zestawieniu gier planszowych z 2020 roku jest „Nowy wspaniały świat”. Wyróżnia się dystopijnym klimatem oraz ciekawą mechaniką. Podczas rozgrywki uczestnicy budują nowe imperia, wykorzystując swoje umiejętności ekonomiczne oraz polityczne. Kto zawładnie światem? Sięgnij po tę niezwykle ciekawą grę i przekonaj się sam!
 • Liczba graczy: 1-5
 • Czas rozgrywki: ok. 45 minut

Boarding

„Boarding” to przyjemna gra dla dzieci i dorosłych, w której uczestnicy mają za zadanie rozmieścić pasażerów w samolocie. Gracze muszą wziąć pod uwagę oczekiwania poszczególnych osób – dzieci muszą siedzieć obok dorosłych, a inni bardzo chcą zająć miejsce przy korytarzu... Można nawet wyprosić kogoś z pokładu!
 • Liczba graczy: 1-4
 • Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Yokai

Kochasz gry planszowe w magicznych klimatach? Sięgnij po „Yokai” – wspaniałą grę kooperacyjną, w której uczestnicy muszą okiełznać tajemnicze duchy. Wymiana informacji między graczami jest ograniczona do kart podpowiedzi, a na połączenie wszystkich Yokai mają zaledwie kilkanaście ruchów. Gra nadaje się również dla par.
 • Liczba graczy: 2-4
 • Czas rozgrywki: ok. 20 minut

Londyn

„Londyn” to kolejna gra planszowa z 2020 roku, na którą czekało wielu miłośników dobrych planszówek. Akcja toczy się w XVII-wiecznej Anglii, w czasie, gdy wielki pożar strawił większość stolicy. Uczestnicy wcielają się w rolę architektów, których zadaniem jest przywrócenie Londynowi dawnej świetności. Wznoszenie budowli, zarządzanie finansami, radzenie sobie z nastrojami mieszkańców – z tym wszystkim musisz poradzić sobie podczas rozgrywki.
 • Liczba graczy: 2-4
 • Czas rozgrywki: 60-90 minut