Data modyfikacji:

Bungee na myszkę. Do czego potrzebne?

Jeżeli zależy wam na osiąganiu jak najlepszych wyników w grach sieciowych, to musicie zadbać o to, żeby nic nie przeszkadzało wam w graniu. Co z tego, że posiadacie najlepszą mysz gamingową, skoro ciągle zahaczacie o coś kablem, przez co tracicie koncentrację i precyzję. Producenci akcesoriów dla graczy znaleźli na to sposób – bungee na myszkę. Z tekstu dowiecie się, na czym polega ten ciekawy gadżet i dlaczego warto mieć go w swoim domu.

CO TO JEST BUNGEE NA MYSZKĘ?

Mouse bungee najprościej można określić jako stojak do kabla od myszki. Zazwyczaj akcesorium oferuje wyłącznie niewielką podstawkę oraz wystający pałąk, w którym umieszczany jest przewód. Gadżet waży mniej więcej od 150 do 250 gram. Niekiedy w bungee wbudowany jest hub USB umożliwiający podłączanie dodatkowych urządzeń elektronicznych, bez konieczności zapełniania wolnych gniazd w komputerze stacjonarnym.

Stojaki w większości bungee na myszkę posiadają antypoślizgową gumę lub swego rodzaju przylepce. Dzięki temu, akcesorium trzyma się sztywno biurka i nie przesuwa podczas korzystania z "gryzonia". Producenci stosują różne rodzaje ramion – sztywne oraz elastyczne. W przypadku tych pierwszych, kabel zawsze wychodzi z tego samego punktu, przez co trzeba wypuścić jego odpowiednią długość, żeby nie ograniczać zakresu ruchów myszką. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się pałąki elastyczne, które dostosowują się do ruchów gracza. Idealnym przykładem jest Razer Mouse Bungee V2. Ramię tego gadżetu jest tak bardzo ruchome, że po chwili użytkowania, całkowicie można zapomnieć o tym, że bungee na myszkę znajduje się na biurku.

CZY WARTO KUPIĆ BUNGEE NA MYSZKĘ?

Jeżeli kabel od myszki gamingowej stanowi dla was problem, to obowiązkowo powinniście zaopatrzyć się w mouse bungee. Niektóre gryzonie mają bardzo sztywne przewody, przez co potrafią się załamywać i blokować np. na podstawach monitorów. Z doświadczenia wiem, że przeszkadza to bardzo podczas grania w strzelanki, gdzie liczy się przede wszystkim refleks i precyzja. Z bungee na myszkę całkowicie zapomnicie o tego typu problemach, dzięki czemu będziecie mogli w pełni skupić się na zabawie.

Gadżet jest stosunkowo niewielki, więc nie powinien zabrać zbyt dużo miejsca na waszych biurkach. Ponadto, większość z nich prezentuje się bardzo ładnie i doskonale zgrywa z pokojem gracza. Jeżeli lubicie świecidełka, to w sprzedaży znajdziecie bungee z podświetleniem RGB (np. w Genesis Vanad 750). Gdyby jednak zależało wam bardziej na minimalistycznym stylu, to możecie zdecydować się na wcześniej przytoczone akcesorium Razera. Bunge na myszkę nie jest drogim gadżetem, więc nie powinno zbytnio obciążyć waszych budżetów.