Data modyfikacji:

Telewizja przez Internet. Jak oglądać?

Nie macie w domu telewizora, a chcielibyście obejrzeć coś w telewizji? Internet spieszy z pomocą.

Internet raczej nie prędko wyprze tradycyjną telewizję, aczkolwiek coraz więcej osób rezygnuje całkowicie ze starego medium, na rzecz tego nowego. Nic dziwnego, wszakże korzystając z Internetu, sami decydujemy o tym, jakie chcemy oglądać materiały, kiedy chcemy to robić, a nawet możemy przerwać oglądanie w każdym momencie, żeby później wrócić do tego samego miejsca, w którym skończyliśmy. 

Telewizja choć posiada coraz więcej podobnych funkcji, nadal będzie przestarzała i wraz z rozwojem technologii, przepaść pomiędzy tymi środkami masowego przekazu będzie jeszcze bardziej się pogłębiać. Część z Was z pewnością całkowicie zrezygnowała z oglądania telewizji a nawet z posiadania telewizora w domu. Mimo wszystko, niektóre treści prezentowane w telewizji są ekskluzywne i próżno ich szukać w Internecie w legalny sposób. 

Poniżej przedstawię wam kilka stron oraz sposobów, jak oglądać TV przez Internet. Część rozwiązań będzie całkowicie darmowa, lecz w większości trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę. Mimo wszystko Wasze telewizory mogą się przydać!

OPCJA DLA GADŻECIARZY - BOX TV

Urządzenie zwane BOX TV jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które posiadają telewizor, ale telewizję oglądają przez Internet, ponieważ mają np. opłacone konto na WP Pilot. Dzięki Box TV możecie zamienić swój lekko przestarzały telewizor w Smart TV, otrzymując w ten sposób dostęp do aplikacji działających na Androidzie. Urządzenie to przyda się właściwie do wszystkich poniżej opisywanych usług.

NAJCIEKAWSZA OPCJA - WP PILOT

WP Pilot to prawdopodobnie jedyna tak ciekawa oferta umożliwiająca oglądanie wielu kanałów telewizyjnych wszystkim zainteresowanym osobom. Większość usług wymaga wykupionego abonamentu lub podpisania umowy z dostawcą, natomiast w tym przypadku, całkowicie za darmo można korzystać z dwudziestu siedmiu kanałów. 

Wcześniej trzeba jedynie obejrzeć obowiązkowe reklamy. Bezpłatne są przede wszystkim stacje, które dostępne są również w cyfrowej telewizji DVB-T. Jednakże, w przeciwieństwie do multipleksów, liczba kanałów jest mocno ograniczona. Bez konieczności płatności, obejrzycie m.in.TVP 1 i 2, Polsat, TVN, TV Puls oraz WP. Pełną listę znajdziecie pod tym linkiem.

Jeżeli liczba darmowych stacji was nie urządza, to istnieje możliwość wykupienia trzech abonamentów – Starter Plus, Podstawowy oraz Rozszerzony. Odpowiednio kosztują 6,90 zł, 19,90 zł i 32, 90 zł za miesiąc. Pakiet rozszerzony jest naprawdę atrakcyjny, ponieważ otrzymujemy w nim dostęp do takich kanałów jak Filmbox, Comedy Central, Paramount Channel czy AXN. Z WP Pilota można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej lub specjalnej aplikacji dostępnej na urządzeniach mobilnych, zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS.

KANAŁY LIVE JAKO BONUS - HBO GO

Oferta HBO GO jest trochę nietypowa, ale zdecydowanie wpisuję się w tematykę tego tekstu. Przede wszystkim, usługa służy do streamowania filmów i seriali, na tych samych zasadach co Netflix i Amazon Prime. Jednakże, w przeciwieństwie do konkurencji, w przypadku HBO GO, możemy oglądać również na żywo wszystkie trzy kanały należące do tej firmy. Dawniej do usług sieciowych miały wyłącznie dostęp osoby posiadające wykupiony pakiet HBO u operatorów telewizyjnych, lecz obecnie zrezygnowano z tego pomysłu. Oznacza to, że każdy zainteresowany może opłacać HBO GO, żeby cieszyć się jego zawartością.

DARMOWE AUDYCJE – TVP, POLSAT, TVN

Każda z wymienionych w śródtytule stacji posiada własne strony internetowe, na których można oglądać bezpłatnie (lub płatnie) dodatkowe materiały. W przypadku TVP zawsze za darmoszkę dostępne są audycje sportowe, w których udział biorą Polacy. Z kolei w przypadku Polsatu (Ipla) oraz TVN-u (player.pl) można oglądać programy wyświetlane wcześniej w telewizji.

ABONEMANTY U OPERATORÓW

Opcja ta dotyczy przede wszystkim użytkowników, którzy mają już wykupiony abonament u jednego z operatorów telewizyjnych. Często firmy posiadają również własne platformy, umożliwiające oglądanie telewizji w Internecie. Taką ofertę przygotowały m.in. Multimedia oraz UPC. W przypadku tej pierwszy, funkcjonuje aplikacja Multimedia GO umożliwiająca (za dodatkową opłatą) oglądanie sporej ilości kanałów w wersji mobilnej. Z kolei, UPC dla swoich abonentów przygotowało Horizon GO, gdzie również można oglądać kanały TV na komputerze lub smartfonach i tabletach.

Jeżeli macie więc wykupione usługi internetowe lub telewizyjne u popularnego operatora, to sprawdźcie, czy nie posiada własnej platformy internetowej. Dostęp do nich zazwyczaj jest stosunkowo tani i zamyka się w kilku złotych, co nie powinno drastycznie zaburzyć waszego budżetu.

NA CO NALEŻY UWAŻAĆ KORZYSTAJĄC Z TELEWIZJI W INTERNECIE?

Przede wszystkim polecam korzystać z usług opisywanych wcześniej przeze mnie lub z innych legalnych źródeł. Zdaję sobie sprawę, że takie weeb.tv, czy inne tego typu strony są atrakcyjne dla użytkownika, ale może wiązać się z nimi wiele zagrożeń. Często site’y z bezpłatną telewizją mogą stanowić zagrożenie dla waszych urządzeń, co może skończyć się reinstalką Windowsa – i to w najdelikatniejszym przypadku. Nie wysyłajcie również SMS-ów do aktywacji telewizji z nieznanych źródeł, gdyż możecie stracić przez to sporo kasiory. Nigdy nie wiadomo, czy tak naprawdę nie aktywujecie jakieś usługi, która będzie wam naliczała dodatkowe koszta. Zachowajcie więc ostrożność.

 Szukacie innych poradników? Sprawdźcie, co mamy wam do zaoferowania:

 • Adapter Wi-Fi na USB – jaki wybrać?
 • Jak przyciąć kartę SIM do Nano-SIM?
 • Miracast. Jak połączyć się z telewizorem bezprzewodowo?
 • Pasty termoprzewodzące do chłodzenia procesorów. Jak schłodzić procesor?
 • Udostępnianie gier na Steam. Opis funkcji Steam Family Sharing
 • Udostępnianie znajomym gier na PS4. Jak ustawić konto podstawowe?
 • Gra zdalna PS4. Jak grać w gry z PlayStation 4 na PC?
 • Udostępnianie gier na Steam. Opis funkcji Family Sharing
 • Jak wyczyścić pamięć w telefonie?
 • Jak przyspieszyć pracę komputera?
 • Jak uratować zalany telefon?
 • Jak wyczyścić komputer z kurzu?

 • Jeżeli macie własne, ciekawe spostrzeżenia na poruszony w powyższym tekście temat, bądź w ogóle nie zgadzacie się z moją publikację lub po prostu chcecie podzielić się swoją opinią, skontaktujcie się ze mną! Znajdziecie mnie na profilu facebookowym Ekspert Ceneo, gdzie czekam na wasze wiadomości oraz komentarze pod wpisami. Na większość staram się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe, jeśli oczywiście jest to konieczne.

  Autor: Łukasz Morawski