Data modyfikacji:

Poradnik - Udostępnianie gier na PS4 znajomym. Jak ustawić konto podstawowe?

W tym artykule odpowiadamy na pytanie "jak udostępnić grę PS4". Opisujemy legalny sposób z użyciem konta podstawowego PlayStation 4. Podpowiadamy, jak zalogować się z innej konsoli oraz jak dzielić gry cyfrowe z innymi użytkownikami PlayStation.

Udostępnianie w PS4, czyli kupowanie gier na dwóch

NAJPOPULARNIEJSZA GRA NA PLAYSTATION 4 DZISIAJ:

Prosty sposób na udostępnienie gier PS4 innym graczom.

Pudełkowe wersje gier powoli odchodzą do lamusa. Wydawcom zdecydowanie nie jest na rękę sytuacja, w której gracze kupują jeden egzemplarz ich tytułu, a następnie pożyczają go innym użytkownikom lub sprzedają jako "używkę". Firmy nie czerpią z tego żadnych profitów, dlatego w ostatnich latach producenci z całego świata coraz częściej uśmiechają się szerzej w kierunku cyfrowej dystrybucji. Na szczęście, w przypadku PlayStation 4 istnieje możliwość dzielenia się grami PS4 w wersji digital. Nie jest to jednak funkcja powszechna, a do jej realizacji potrzeba wiedzy, jak to zrobić. Poniżej dowiecie się, na czym polega udostępnianie gier na PS4 oraz czym jest tzw. konto podstawowe.

UDOSTĘPNIANIE GIER PS4 – KONTO PODSTAWOWE

Opisywana metoda jest zdecydowanie najpopularniejsza wśród graczy. Dzięki niej, inny użytkownik bez problemu może w tym samym czasie grać w produkcje, które posiadamy przypisane do swojego konta. Co więcej, takie rozwiązanie nie wyklucza korzystania z trybów wieloosobowych w grach. Warto także pamiętać, że ten sposób jest w pełni legalny. Nie trzeba się więc obawiać zbanowania konsoli, ponieważ Sony w pełni akceptuje tę metodę dzielenia się biblioteką gier.

Cały myk polega na tym, że na jednej z dwóch konsol PS4 (B), należy ustawić konto podstawowe. Następnie wystarczy zalogować się na własnym urządzeniu (A), które teoretycznie będzie funkcjonowało jako platforma dodatkowa. Chodzi o to, że z jednego konta trzeba podpiąć się pod dwie konsole Sony. W ten sposób osoba B, która ustawi na PS4 konto podstawowe będzie miała cały czas dostęp do biblioteki gier z głównego loginu (A). Następnie może przelogować się na własne, prywatne konto, żeby móc korzystać z produkcji dostępnych na koncie A. Natomiast konto A może normalnie korzystać ze swoich gier, ponieważ siedzi na swoim loginie.

INSTRUKCJA USTAWIENIA KONTA PODSTAWOWEGO NA PLAYSTATION 4

Jak już wcześniej pisałem, udostępnianie gier na urządzeniu Sony jest dziecinnie proste. Jeśli chcecie ustawić na PS4 konto podstawowe postępujcie zgodnie z poniższymi krokami:

 • po włączeniu konsoli, zaloguj się na swoje konto PlayStation Network,
 • następnie przejdź do zakładki „Ustawienia” (na podstawowym motywie oznaczona jest ikonką skrzynki z narzędziami),

 • po wejściu do „Ustawień”, znajdź zakładkę „Zarządzanie kontami” i wciśnij X na padzie,

 • teraz musisz wybrać opcję „Aktywuj jako podstawowe PS4”,

 • ostatnim krokiem będzie wciśnięcie przycisku X na polu „Aktywuj”. Na dolnej części ekranu powinien pojawić się komunikat – „To PS4 zostało aktywowane jako podstawowe”.
 • Proces dezaktywacji przebiega identyczne. Jedynie w zakładce „Aktywuj jako podstawowe PS4” należy wybrać „Dezaktywuj” zamiast „Aktywuj”. Konto podstawowe ustawia osoba, której chcecie udostępnić gry na PS4. Jeśli proces przebiegnie pomyślnie, wtedy będziecie mogli wspólnie cieszyć się grami dostępnymi w twojej bibliotece.

  ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS UDOSTĘPNIANIA GIER NA PS4

  Warto pamiętać, że z tym rozwiązaniem wiąże się pewne niebezpieczeństwo. Pod żadnym pozorem nie udostępniajcie gier osobom obcym, których w ogóle nie znacie. Warto także zastanowić się, czy na pewno ufacie znajomemu na tyle, żeby zalogować się na jego konsoli lub podać mu swój login i hasło. Polecam ustawić hasło tymczasowe, żeby po zakończeniu procederu powrócić do wcześniejszej wersji zabezpieczenia.

  Mam nadzieję, że powyższe porady będą dla was przydatne i, że od teraz nie będziecie mieć problemów z udostępnianiem swoich gier innym osobom. Co ciekawe, korzystając z tego sposobu możecie grać nawet w DLC do gier które posiadacie w podstawowej wersji. Przeszedłem tak dodatek do Bloodborne’a, który mam dodany do drugiego konta, ale na głównym trzymałem zapisaną postać. Miłego grania!

  Autor: Łukasz Morawski