Data modyfikacji:

Gra zdalna PS4. Jak grać w gry z PS4 na PC? - poradnik

Poznajcie banalny sposób na odpalenie gier z PS4 na PC.

Jeśli macie w domu jeden telewizor, to z pewnością spotkaliście się z sytuacją, gdzie w tej samej chwili wszyscy domownicy chcieli z niego korzystać. Niestety, każdy miał swoje plany i granie trzeba było odłożyć na później. Z pomocą przychodzi funkcja Remote Play umożliwiająca grę zdalną z PlayStation 4 na komputerze lub laptopie. Wystarczy pobrać jedną aplikację, żeby móc się cieszyć grą na monitorze. Poniżej opiszę krok po kroku, co należy zrobić, żeby tego dokonać.

PlayStation 4 Pro 1TB – sprawdź aktualną cenę

Pamiętajcie tylko o tym, że obraz przesyłany jest strumieniowo, dlatego do poprawnego działania będziecie potrzebować dobrego łącza internetowego. W przeciwnym razie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że program w ogóle nie nawiąże połączenia z konsolą lub jakość obrazu będzie stała na bardzo niskim, wręcz niegrywalnym, poziomie. Sony podaje, że szybkość przesyłania i pobierania powinna wynosić co najmniej 15 Mb/s.

GRA ZDALNA PS4 NA PC – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Przed przystąpieniem do prób połączenia konsoli PlayStation 4 z komputerem osobistym, musicie pobrać specjalną aplikację, dostępną na tej stronie. Wybierzcie odpowiednią wersję, w zależności, czy korzystacie z peceta posiadającego system operacyjny Windows czy komputera klasy Mac. Wymagania sprzętowe podane przez Sony prezentują się następująco: Windows 8.1 (32-bitowy lub 64-bitowy), Windows 10 (32-bitowy lub 64-bitowy), OS X Yosemite, OS X El Capitan. Po odpaleniu programu Remote Play można przystąpić już do procesu parowania urządzeń.

GRA ZDALNA PS4 NA PC – JAK NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIE?

  • Zanim połączycie urządzenie Sony z komputerem, musicie ustawić na PlayStation 4 konsolę jako podstawową. Żeby tego dokonać, należy zalogować się na swoje konto PlayStation Network, a następnie przejść do zakładki „Ustawienia”. Potem trzeba wybrać opcję „Zarządzanie kontami”, a tam kliknąć w wiersz „Aktywuj jako podstawowe PS4”.
  • Kolejnym krokiem jest ustawienie w konsoli możliwości gry zdalnej. Ponownie wejdźcie w „Ustawienia”, a następnie w zakładkę „Ustawienia połączenia gry zdalnej”. Kliknijcie w pole „Włącz grę zdalną” i gotowe.
  • Kiedy wykonacie poprzednie kroki uruchomcie na komputerze aplikacje "Gra zdalna PS4", którą wcześniej pobraliście.
  • Podłączcie kontroler DualShock 4 za pomocą kabla USB do peceta. Jeśli posiadacie adapter bezprzewodowy, możecie korzystać z pada bez konieczności korzystania z przewodu.
  • W programie „Gra zdalna PS4” wejdźcie w „Ustawienia”, a następnie zalogujcie się na swoje konto PlayStation Network.
  • W zależności od prędkości waszego łącza, wybierzcie rozdzielczość oraz liczbę klatek na sekundę (standard lub wysoka). W pierwszym przypadku dostępne są cztery warianty – niska 380p, standardowa 540p, wysoka 720p i najlepsza 1080p. Na początek polecam ustawić najwyższe opcje. Jeżeli pojawią się jakieś komplikacje, wtedy schodźcie o jeden poziom niżej, aż w końcu uda wam się ustawić odpowiednią jakość obrazu i dźwięku oraz zniwelować opóźnienie w sterowaniu kontrolerem.
  • Jeśli zrobiliście wszystko jak należy, aplikacja „Gra zdalna PS4” powinna się bez problemu połączyć z konsolą. Wystarczy, że włączycie PlayStation 4, a następnie klikniecie w programie przycisk „Rozpocznij”. Oprogramowanie samo nawiąże połączenie, a wy możecie grać w gry z PS4 na PC.
  • Mam nadzieję, że mój poradnik okaże się być dla was wartościowy i przydatny. Przy okazji, sprawdźcie również nasz test działania funkcji Remote Play oraz dowiedźcie się, jak udostępniać gry z PlayStation 4 swoim znajomym.

    Autor: Łukasz Morawski