Data publikacji:

Wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą Humankind

Choć gry strategiczne nie są już tak popularne, jak dawniej, to jednak nadal wielu twórców podejmuje się zrobienia własnej tego typu produkcji. Tym razem rękawice rzuciło paryskie studio Amplitude, które chce zrzucić z tronu lidera gier 4X, jakim bez wątpienia jest cykl Civilization, tworzony przez Firaxis Games. Sprawdźcie, co na ten moment wiemy o Humankind.

humankind

Kiedy odbędzie się premiera Humankind?

Produkcja pierwotnie miała zadebiutować w 2020 roku, lecz firma SEGA (światowy wydawca gry) poinformowała, że dzieło studia Amplitude trafi na półki sklepowe w późniejszym terminie. Nową datę premiery Humankind ustalono na 22 kwietnia 2021 roku. Tytuł dostępny będzie w naszym kraju w polskiej wersji językowej (napisy).

Na jakich platformach dostępna będzie gra Humankind?

Producent poinformował, że Humankind zostało stworzone głównie z myślą o komputerach osobistych. Grę będzie można kupić zarówno w wersji na Steama, jak i Epic Games Store. Ponadto tytuł zostanie udostępniony również w usłudze Google Stadia. Na ten moment nie wiadomo, czy produkcja pojawi się kiedykolwiek na konsolach.

Co wiemy o Humankind?

Humankind reprezentuje gatunek gier strategicznych określanych mianem 4X (eXplore, eXpand, eXploit i eXterminate), w których użytkownicy mają ogromną swobodę działania, a rozgrywka nie ogranicza się do niewielkiej mapy, tylko całego świata bądź nawet galaktyki.

W 2019 roku został zaprezentowany gameplay trailer Humankind, w którym można przyjrzeć się bliżej głównym założeniom rozgrywki. Obejrzycie go poniżej:
W tym przypadku mamy do czynienia z produkcją osadzoną w realiach historycznych. Gracz rozpoczyna zabawę z mało rozwiniętą społecznością ludzi, którą musi prowadzić przez kolejne wieki (od epoki brązu po współczesność), aż osiągnie szczyt rozwoju. Co ciekawe, to gracze stworzą własną cywilizację poprzez połączenie najważniejszych cech pochodzących od sześćdziesięciu rzeczywistych kultur. Humankind będzie więc swoistą odpowiedzią na popularną serię Sid Meier’s Civilization, która od lat święci triumfy wśród gier 4X.

Rozgrywka w grze oparta zostanie o system turowy. Każda czynność wykonywana przez gracza zostanie ograniczona konkretną liczbę ruchów – bez względu na to, czy ten akurat eksploruje świat gry, czy walczy z przeciwnikami. Podczas starć nie będziemy przenoszeni na specjalne areny (jak np. w cyklu Total War), tylko akcja rozegra się na głównej mapie – pojedynkom nie zabraknie widowiskowości, choć będą one dosyć umowne.

Oprócz tego, podczas zabawy będzie trzeba zbierać surowce, rozwijać technologię, prowadzić badania, odkrywać nowe tereny oraz zakładać kolejne kolonie. Nie zabraknie także możliwości wchodzenia w interakcje z innymi cywilizacjami. To w dużej mierze od użytkownika ma zależeć, czy będzie chciał z daną nacją rozpocząć rozmowy dyplomatyczne, czy rozpętać wieloletni konflikt.

Jaki komputer będzie potrzeby do uruchomienia Humankind?

Jeśli planujecie zagrać w dzieło studia Amplitude, to koniecznie sprawdźcie, z jakimi parametrami poradzi sobie wasz pecet. Humankind na PC: minimalne wymagania sprzętowe
  • Procesor: Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8300 3.3 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 25 GB
  • System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
Humankind na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe
  • Procesor: Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 5500 XT lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 25 GB
  • System operacyjny: Windows 7/10 (64-bit)
Autor: Łukasz Morawski